Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Marian Banaś i kontrowersje wokół jego majątku. Politycy komentują

68
Podziel się:

Opozycja chce prokuratorskiego śledztwa i nawołuje do dymisji Mariana Banasia. "Tylko ludzie głęboko zdegenerowani mogli wybrać takiego człowieka na ważne funkcje" - komentuje kontrowersje wokół szefa NIK Marcin Kierwiński.

Politycy komentują sprawę Mariana Banasia.
Politycy komentują sprawę Mariana Banasia. (East News, Wojtek Laski/East News)
bEBXDAoR

Z pensjonatu na godziny w kamienicy wynajmowanej przez szefa NIK zniknęły wszystkie tabliczki informujące o prowadzonej tam działalności. To efekt emisji reportażu "Superwizjera", który bierze pod lupę majątek i powiązania Banasia.

Według reportera TVN24 400-metrowa kamienica wciąż należy do szefa NIK (jak tłumaczy dziennikarz, jest umowa przedwstępna sprzedaży, ale do transakcji ostatecznie nie doszło). Jej najemca prowadził w budynku pensjonat z pokojami na godziny. Takie miejsca wykorzystywane są przez ludzi umawiających się na seks.

Temat błyskawicznie stał się przedmiotem dyskusji wśród polityków. Szczególnie opozycji. Na Twitterze powstał już nawet hasztag #AferaBanasia.

bEBXDAoT
Zobacz także: Bunt w skarbówce? Związkowcy chcą wyższych pensji

Mariusz Witczak, skarbnik i członek zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej, mówi o szemranych interesach i konieczności co najmniej dymisji Mariana Banasia.

bEBXDAoZ

Mocniejszych słów używa Marcin Kierwiński. Wskazuje, że "tylko ludzie głęboko zdegenerowani mogli wybrać takiego człowieka" na ważne funkcje.

Izabela Leszczyna dodaje, że przez rok PiS pozwolił Marianowi Banasiowi kryć się za immunitetem.

bEBXDApa

Lewica zastanawia się, czy w ogóle Marian Banaś był kontrolowany przez służby.

- Jest czas wyborczy, jeżeli jest coś takiego, w co powinna wejść prokuratura i organa ścigania, to natychmiast powinny wchodzić i tyle - tak szef SLD Włodzimierz Czarzasty mówi w Radiu ZET o prezesie NIK.

bEBXDApb

- Zawsze PiS robił tak, że w momencie, kiedy był w trudnych sytuacjach, to przedłużał procedury. Przypomnę, że PiS przyszedł do władzy również pod hasłem odnowy moralnej. Zastanawiam się, kiedy ta szala goryczy zostanie wylana i ludzie zaczną oceniać tak, jak powinni oceniać naprawdę - komentuje Włodzimierz Czarzasty.

Głos w dyskusji zabrał też Leszek Balcerowicz.

"Jeśli prezes Banaś jest wciąż właścicielem kamienicy, w której kwitnie biznes 'pokój na godzinę' bez paragonu, to kompromitacja" - komentuje z kolei na twitterze Sławomir Cenckiewicz, którego trudno posądzać o wrogość wobec partii rządzącej.

bEBXDApc

Co na zarzuty sam prezes NIK? "Nie zarządzałem pokazanym w materiale hotelem. Byłem właścicielem budynku, który na podstawie umowy zawartej zgodnie z prawem wynająłem innej osobie. Osoba ta prowadziła tam działalność hotelową. Obecnie nie jestem właścicielem tej nieruchomości" - czytamy w oświadczeniu Mariana Banasia.

Szef NIK mówi o manipulacji i szkalowaniu jego dobrego imienia. Zapowiada, że w związku z nieprawdziwymi informacjami skieruję sprawę na drogę sądową.

- Nie sądzę żeby cała sprawa wstrząsnęła elektoratem. Mieliśmy już podobne "afery" i nie przyniosły znaczących zmian w sondażach - oceniał z kolei w TVN24 doktor Sławomir Sowiński, politolog z UKSW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEBXDApu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(68)
Kulturalno-oś...
2 lata temu
Najpierw jako minister finansów wyczyścił budżet państwowy.Teraz pozamiatał swoje sprawy.Dla wygody kolesi nawet zorganizował im dom uciech.
rój
2 lata temu
Zastanówmy sie nad innym aspektem. Jak może katolik, członek katolickiej partii promującej wartości rodzinne organizować dom schadzek służący seksowi pozamałżeńskiemu? Cóz za hipokryzja panie Kaczynski.
wtf
2 lata temu
PiS i jego wyborcy to najgorsze co się przydarzyło Polsce po 1945 r.
bEBXDApv
Kurka wodna
2 lata temu
Ale gdyby mu się coś nie wyszlo to PAD już czeka z długopisem w gotowości.
FC
2 lata temu
Oni chyba z prezesem brali ten sam hormon wzrostu.
...
Następna strona