Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
28.10.2019 17:47

Marian Banaś odpowiedział CBA. Jego pismo leży na biurku szefa Biura

Marian Banaś odniósł się do zastrzeżeń Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a jego pismo trafiło na biurko szefa służby, która sprawdzała jego oświadczenia majątkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marian Banaś musi się tłumaczyć CBA (Fot: Wojtek Laski/Eastnews)

- Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego je (pismo – red.) przeanalizuje i odniesienie się do uwag skierowanych do zastrzeżeń - powiedział rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Tym samym potwierdził wcześniejsze informacje RMF FM o tym, że odpowiedź Mariana Banasia trafiło do Biura.

Marian Banaś i Antoni Macierewicz
Marian Banaś wciąż prezesem NIK. Z politykami PiS jest związany od lat 90-tych

Równocześnie RMF FM ujawniło, że według jego informacji, CBA w wyniku kontroli trwającej od kwietnia do 16 października wskazała przynajmniej dwa przypadki nieprawidłowości w oświadczeniu, które dotyczyły kwestii skarbowych i sposobu rozliczania podatków. Chodzi o niejasny sposób rozliczania podatków przez obecnego szefa NIK. Dodatkowo, jego majątek (kilka nieruchomości i działki) miały nie mieć pokrycia w dochodach.

Co ciekawe, wyjaśnienia Banasia trafiły na biurko szefa CBA pięć dni po wyznaczonym terminie, choć sam Banaś miał wysłać je w przed jego upływem wyznaczonym na północ 23 października.

Kolejny skandal z Marianem Banasiem. Michał Szczerba ma teorię

Przypomnijmy, że CBA prowadziło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia z lat 2015-2019. Sprawa stała się medialna od kiedy dziennikarze "Superwizjera" ujawnili, że Marian Banaś był właścicielem kamienicy, którą najemca przekształcił w pensjonat z pokojami na godziny. Za usługi nie dostawało się w budynku paragonu, a w recepcji można było spotkać ludzi z półświatka. Jak udowadnialiśmy w money.pl, Marian Banaś za wynajem nieruchomości w turystycznej części Krakowa powinien był pobierać wysoki czynsz. Było inaczej, kamienica była w zasadzie w promocji.

W dodatku nieruchomość trafiła do polityka w nietypowy sposób - jak tłumaczył sam zainteresowany - otrzymał ją od żołnierza AK na mocy umowy o dożywocie. Po śmierci właściciela kamienica trafiła w ręce Banasia. A później pod wynajem.

Marian Banaś w grudniu 2016 roku został wiceministrem finansów, a 1 marca kolejnego roku trafił do Krajowej Administracji Skarbowej, by zająć stanowisko szefa tej struktury. Nie był to jednak początek przygody Mariana Banasia w skarbówce - od wygrania przez PiS wyborów był szefem Służby Celnej i podsekretarzem stanu w resorcie finansów. Te same funkcje pełnił w latach 2005-2008, czyli za pierwszego rządu PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: cba, afera banasia, kamienica Mariana Banasia, marian banaś, nik, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2019

donDlaczego pismo wyjaśniające po ustawowym terminie jest rozpatrywane,święte krowy w Polsce

28-10-2019

KogaI tak nic mu nie zrobią. Nie po to dobrali się do wszystkich instytucji państwowych, żeby teraz swoich łapać.

28-10-2019

lkskpiny z prawa w biały dzień !!!! czyli wolno wszystko i jest bezkarny ????!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (65)