Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

Marian Banaś ściąga do NIK wiernych ludzi. Kolejne transfery

77
Podziel się

Marian Banaś obsadza NIK swoimi ludźmi. Stanowiska zajmują jego byli najbliżsi współpracownicy - pisze "Rzeczpospolita".

Marian Banaś, szef NIK i były minister finansów.
Marian Banaś, szef NIK i były minister finansów. (PAP)
bEpzMXuJ

Piotr Walczak niedawny szef Krajowej Administracji Skarbowej został właśnie radcą prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jak pisze "Rzeczpospolita", to bliski współpracownik Mariana Banasia.

Walczak dymisję z Ministerstwa Finansów złożył na początku marca. Szef NIK wybrał go spośród siedmiu kandydatów - wynika z informacji zawartych w Biuletynie Informacji Publicznej, na które powołuje się dziennik.

bEpzMXuL

"To jeden z jego najbardziej zaufanych ludzi" - pisze "Rz", a według źródeł dziennika nominacja to spłata długu wdzięczności i lojalności. Walczak został szefem KAS, kiedy Banaś awansował na ministra finansów. Jednak i wcześniej był zastępcą Banasia, kiedy został wiceszefem Służby Celnej.

Zobacz także: Zobacz też: "Opłata covidowa" nie zawsze uczciwa. UOKiK bada sprawę

Ale jak pisze "Rzeczpospolita", to nie jedyny transfer zaufanych osób szefa NIK. Dziennik wskazuje również na Renatę Szczęch oraz Janusza Pawelczyka. Ta pierwsza u Banasia została p.o. dyrektora Departamentu Prawnego i Orzecznictwa Kontrolnego, Pawelczak natomiast radcą prezesa.

bEpzMXuR

Szczęch była wcześniej wiceminister spraw zagranicznych, a następnie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji - przypomina dziennik. Pawelczak to z kolei były szef ostrołęckiej policji, emerytowany funkcjonariusz z uprawnieniami prokuratorskimi.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpzMXvm
KOMENTARZE
(77)
Tomek z rodzi...
rok temu
Panu MARIANOWI z okazji Urodzin życzymy wszystkiego najlepszego. Zdrówka, odwagi, wytrwałości.
Baśka66
rok temu
Ten portal nie ma zahamowań, jeśli chodzi o tzw. "opinie". Z kloaki wyjął na wierzch najbardziej smrodliwe kawałki. A gdzie wasi "moderatorzy", tak czuli na punkcie "antysemityzmu"?
Eeeeeeeeeeeee...
rok temu
Czyżby to dalszy ciąg pogramu PIS Rodzina+ na SWOIM?
bEpzMXvn
ewa
rok temu
Coś cicho z tym dobieraniem się do skóry pisu czyżby układzik
pistheend
rok temu
Jakoś mnie to nie dziwi, zero jakiejkolwiek odpowiedzialności, dlaczego? bo to sitwa w której każdy na każdego ma haki. Inaczej facet już by siedział, pewnie razem z synem. Ale nie w państwie bezprawia PiS. W takim nierządzie wszystko jest możliwe, bo skala wzajemnych przekrętów jest porażająca. Nigdy w historii kraju nie było takich przewałów jakie się dokonują od lat. I to oficjalnie, bez jakichkolwiek zahamowań. A durnowaty suweren patrzy, złorzeczy i potakuje ale ...... siedzi i nie protestuje.
...
Następna strona