Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marian banaś
09.06.2020 10:29

Wszyscy ludzie Banasia. Szef NIK ściąga zaufanych

Marian Banaś obsadza NIK swoimi ludźmi. Stanowiska zajmują jego byli najbliżsi współpracownicy - pisze "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Marian Banaś, szef NIK i były minister finansów.

Piotr Walczak niedawny szef Krajowej Administracji Skarbowej został właśnie radcą prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jak pisze "Rzeczpospolita", to bliski współpracownik Mariana Banasia.

Walczak dymisję z Ministerstwa Finansów złożył na początku marca. Szef NIK wybrał go spośród siedmiu kandydatów - wynika z informacji zawartych w Biuletynie Informacji Publicznej, na które powołuje się dziennik.

"To jeden z jego najbardziej zaufanych ludzi" - pisze "Rz", a według źródeł dziennika nominacja to spłata długu wdzięczności i lojalności. Walczak został szefem KAS, kiedy Banaś awansował na ministra finansów. Jednak i wcześniej był zastępcą Banasia, kiedy został wiceszefem Służby Celnej.

Zobacz też: "Opłata covidowa" nie zawsze uczciwa. UOKiK bada sprawę

Ale jak pisze "Rzeczpospolita", to nie jedyny transfer zaufanych osób szefa NIK. Dziennik wskazuje również na Renatę Szczęch oraz Janusza Pawelczyka. Ta pierwsza u Banasia została p.o. dyrektora Departamentu Prawnego i Orzecznictwa Kontrolnego, Pawelczak natomiast radcą prezesa.

Szczęch była wcześniej wiceminister spraw zagranicznych, a następnie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji - przypomina dziennik. Pawelczak to z kolei były szef ostrołęckiej policji, emerytowany funkcjonariusz z uprawnieniami prokuratorskimi.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2020

.........własny folwark w większym folwarku większego folwarku

09-06-2020

marekpis to się potrafi urządzić xD

09-06-2020

CELHordy skumplowanych gości rządziły i rządzą w 3RP, sutenerokatolik ściąga wybitnych specjalistów od lojalności

Rozwiń komentarze (77)