Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Masz panele fotowoltaiczne? Pamiętaj o zgłoszeniu ich do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP naturalnie.
43
Podziel się:

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków już działa. Od 1 lipca musimy zadeklarować, z jakiego źródła ogrzewania korzystamy. Deklaracje można złożyć elektronicznie lub papierowo.

Masz panele fotowoltaiczne? Pamiętaj o zgłoszeniu ich do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków
Masz panele fotowoltaiczne? Pamiętaj o zgłoszeniu ich do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków działa od 1 lipca (Adobe Stock)

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków już działa. - To kolejny krok ku czystemu powietrzu – powiedziała w trakcie konferencji prasowej wiceministra rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.

Od lipca należy składać deklaracje dotyczące źródła ogrzewania budynku. Chodzi o piece węglowe, gazowe, kominki czy fotowoltaikę. Deklarację taką można złożyć w tradycyjnej formie papierowej lub online za pomocą Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Właściciele i zarządcy istniejących budynków, które mają źródło o mocy do 1 MW, będą mieli na wysłanie dokumentu 12 miesięcy. W przypadku nowych będzie to 14 dni.

Zobacz także: Rewolucja w fotowoltaice. Koniec darmowego prądu?

- Zależy nam, by stworzyć jednolitą, wielopoziomową strategię walki z zanieczyszczeniem powietrza. I temu służyć ma właśnie Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, którą uruchamiamy pod adresem zone.gunb.gov.pl – powiedziała Kornecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(43)
mr2k
3 lata temu
Oficjalna ulotka z sierpnia 2021: "Nie – nie zgłaszamy do CEEB innych źródeł ciepła niż te które są wymienione w deklaracji np. paneli fotowoltaicznych czy klimatyzatorów. W związku z tym, w wersji papierowej deklaracji nie dopisujemy ręcznie innych źródeł ciepła niż te, które zostały w niej wymienione.". Czyli fotowoltaiki nie zgłaszamy!
Grabay
3 lata temu
Od kiedy panele fotowoltaiczne są "źródłem ogrzewania"? Ogrzewam gazem, nie panelami. W formularzu NIE ma możliwości zgłoszenia paneli, bo nie grzeją. Kolejny "klikbajtowy" pomysł WP. Wydaje się, że czas zrezygnować z nieuczciwego portalu.
Tomek
3 lata temu
Mam panele (sam założyłem import Włoch), mam generator wiatrowy (4000zł za wersję 2kW) mam magazyn energii (z Holandii tirowiec mi przywiózł) mam sterowniki i inteligentny dom (syn mi zaprogramował przy użyciu elektroniki Chin: ESP32 Raspberry). I w sumie w 15K się zmieściłem, nie mam jednego :-) ODBIORU DOMU, bo brak przyłączenia do ZŁODZIEJI - nie rozumiem własniego tego problemu, skoro jestem ENERGETYCZNIE EKO i SAMOWYSTARCZALNY, a to co mi moje WYNALAZKI prokują mi wystarczy najwyżej swieczkę zapalę jak zdechnie mój system.
Gucio
3 lata temu
Bzdura.W formularzu nie ma paneli fotowoltaicznych.
bubu24
3 lata temu
To ciekawe, bo w oficjalnym formularzu zgłoszenia nie ma miejsca na wykazanie paneli PV. Są tylko kolektory słoneczne do c.o. i ciepłej wody.
...
Następna strona