Notowania

mbank
18.07.2019 14:13

mBank bije rekord i przenosi się do nowej siedziby

mBank przeniesie się do nowej siedziby. Rekordowa w historii polskiego rynku biurowego transakcja została zamknięta. Bank w warszawskim kompleksie biurowym Mennica Legacy Tower zajmie 45,6 tys. m kw. powierzchni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Mennica Legacy Tower to 140-metrowa wieża i sąsiadujący z nią 43-metrowy budynek.

Najem mBanku w stołecznej wieży jest największą transakcją na polskim rynku biurowym w historii. Do tej pory numerem jeden była transakcja Orange, która na swoją siedzibę wynajęła 43,7 tys. m kw. w warszawskim miasteczku Orange.

Do wysokościowca na ul. Prostej mBank przeniesie pracowników z obecnej siedziby na Senatorskiej i innych stołecznych oddziałów. W sumie ma tam pracować ponad 3 tys. pracowników banku.

– Możemy jasno powiedzieć: jest rekord! Rynek biurowy dostarcza nam ostatnio sporo emocji związanych z umowami najmu czy sprzedaży.mBank zdecydował się na przeniesienie swojej siedziby do jednego z najnowocześniejszy budynków w Polsce. W kompleksie zastosowane zostaną zaawansowane rozwiązania technologiczne zwiększające efektywność pracy systemów i gwarantujące bezpieczeństwo najemców. W budynkach pojawią się także najnowsze technologie mobilne, umożliwiające najemcom komunikowanie się z budynkiem za pomocą smartfona oraz aplikacji mobilnej – komentuje Piotr Smagała, Managing Director w REDD, firmie zbierającej aktualne dane o rynku biurowym w Polsce.

Realizowany przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A. kompleks Mennica Legacy Tower to 140-metrowa wieża i sąsiadujący z nią 43-metrowy budynek zachodni o łącznej powierzchni ponad 65,6 tys. m kw. Biurowiec powstaje przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Planowany termin oddania do użytku to jesień 2019 roku.

Za projekt architektoniczny kompleksu Mennica Legacy Tower odpowiada pracownia Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mbank, biurowce, wieżowce, firma
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2019

AdiiiKlient zapłaci za każdy luksus banków!

18-07-2019

wer"Mennica Legacy Tower" Kto wymyśla takie bzdety?

18-07-2019

STOP HEJT!i złotówki podatku

Rozwiń komentarze (34)