Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

mBank odchudza zarząd. Frank Bock wiceprezesem tylko do końca 2020 r.

0
Podziel się

Rada nadzorcza mBanku odwołała Franka Bocka z funkcji wiceprezesa zarządu ds. rynków finansowych. Na stanowisku pozostanie do 31 grudnia 2020 r.

mBank ogranicza liczbę członków zarządu
mBank ogranicza liczbę członków zarządu
bErNBvEB

"Negatywne skutki ekonomiczne spowodowane przez pandemię COVID19 wymagają w sektorze bankowym dostosowania strategii oraz podejmowania niestandardowych działań. Rozwiązanie umowy [...] z dniem 31 grudnia 2020 r. jest związane z reorganizacją obszaru rynków finansowych w ramach innych obszarów biznesowych banku, celem podniesienia efektywności struktury organizacyjnej i procesowej, a jej skutkiem będzie zmniejszenie o jedno liczby stanowisk w zarządzie banku. [...] Frank Bock będzie zaangażowany w reorganizację obszaru do końca bieżącego roku" - czytamy w komunikacie banku.

Powyższe stanowi wyłączną przyczynę rozwiązania umowy przez odwołanie Franka Bocka ze stanowiska wiceprezesa zarządu ds. rynków finansowych mBanku, zapewniono również.

bErNBvED

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 158,72 mld zł na koniec 2019 r. Jego większościowym akcjonariuszem (69,3%) jest niemiecki Commerzbank.

Zobacz także: Obejrzyj: "Depozyty zabezpieczone". Co jednak, gdyby doszło do ujemnego oprocentowania?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErNBvFe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)