Notowania

gospodarka
15.12.2019 18:53

mBank trafi w Polskie ręce? Wicepremier zdradza zakulisowe negocjacje

Firmy z udziałem Skarbu Państwa są zainteresowane kupnem mBanku - potwierdził wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. O tym, kto chciałby przejąć bank mówić jednak nie chce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jacek Sasin oficjalnie potwierdził, że mBankiem interesują się spółki Skarbu Państwa (Fot: PAP/Tytus Żmijewski)

- W sprawie sprzedaży mBanku toczą się rozmowy na poziomie firm, również tych z udziałem Skarbu Państwa - poinformował Polską Agencję Prasową wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. - Nie chciałbym więc się w tej sprawie wypowiadać - ucinał jednak pytania o szczegóły.

We wrześniu niemiecki Commerzbank poinformował, że przewiduje pozbycie się większościowego pakietu akcji mBanku. Od tego czasu po bank ustawiła się kolejka chętnych. A przynajmniej - chętnych nieoficjalnie. Do zakupu mBanku przymierzany jest m.in. największy polski bank PKO BP. Na liście rozważających zakup ma być również Pekao oraz PZU.

Zobacz także: Spowolnienie gospodarcze już za rogiem. Co to oznacza dla Polaków?

W grze są nie tylko polskie podmioty. Erste Group, czyli austriacka grupa finansowa, również chce przejąć mBank. Taką wiadomość kilka miesięcy temu podał Reuters. Austriacy stawiali jednak warunki dotyczące przejmowania portfela kredytów we franku szwajcarskim.

Sławomir Lachowski, twórca mBanku, twierdzi, że po akwizycji bank może stać się największą tego typu instytucją w Polsce.
mBank w polskich rękach? Twórca banku: "nie wyobrażam sobie, by było inaczej"

Commerzbank AG posiada ok. 69,33 proc. akcji w kapitale zakładowym mBanku. O planach sprzedaży polskiej spółki mówiło się już od pewnego czasu. Dopiero kilka miesięcy temu większościowy właściciel opublikował nową strategię biznesową - pt. "Commerzbank 5.0", zakładającą właśnie m.in. sprzedaż akcji mBanku. Bank jednak jeszcze pod młotek nie poszedł.

Tagi: gospodarka, gospodarka polska, gospodarka wiadomości, bre mbank, mbank, spółki skarbu państwa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2019

zeflikStrasznie ciężkie negocjacje! Comerzbank będzie negocjował z Polskim Państwem (pkobp), z Polskim Państwem (pzu) i z Polskim Państwem (pekaosa). … Czytaj całość

15-12-2019

pamNiedługo wszystko będzie państwowe. Zostaną tylko drobni prywatni przedsiębiorcy. Zupełnie jak za PRL-u.

15-12-2019

PaskudaOd kilku lat, zanim odnowię samochodowe polisy AC sprawdzam oferty towarzystw ubezpieczeniowych. I jakoś zawsze PZU proponuje _najdroższą_ ofertę. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (16)