Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

mBank trafi w Polskie ręce? Wicepremier zdradza zakulisowe negocjacje

16
Podziel się

Firmy z udziałem Skarbu Państwa są zainteresowane kupnem mBanku - potwierdził wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. O tym, kto chciałby przejąć bank mówić jednak nie chce.

Jacek Sasin oficjalnie potwierdził, że mBankiem interesują się spółki Skarbu Państwa
Jacek Sasin oficjalnie potwierdził, że mBankiem interesują się spółki Skarbu Państwa (PAP, PAP/Tytus Żmijewski)
bDTbWNDp

- W sprawie sprzedaży mBanku toczą się rozmowy na poziomie firm, również tych z udziałem Skarbu Państwa - poinformował Polską Agencję Prasową wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. - Nie chciałbym więc się w tej sprawie wypowiadać - ucinał jednak pytania o szczegóły.

We wrześniu niemiecki Commerzbank poinformował, że przewiduje pozbycie się większościowego pakietu akcji mBanku. Od tego czasu po bank ustawiła się kolejka chętnych. A przynajmniej - chętnych nieoficjalnie. Do zakupu mBanku przymierzany jest m.in. największy polski bank PKO BP. Na liście rozważających zakup ma być również Pekao oraz PZU.

Zobacz także: Zobacz także: Spowolnienie gospodarcze już za rogiem. Co to oznacza dla Polaków?
bDTbWNDr

W grze są nie tylko polskie podmioty. Erste Group, czyli austriacka grupa finansowa, również chce przejąć mBank. Taką wiadomość kilka miesięcy temu podał Reuters. Austriacy stawiali jednak warunki dotyczące przejmowania portfela kredytów we franku szwajcarskim.

Commerzbank AG posiada ok. 69,33 proc. akcji w kapitale zakładowym mBanku. O planach sprzedaży polskiej spółki mówiło się już od pewnego czasu. Dopiero kilka miesięcy temu większościowy właściciel opublikował nową strategię biznesową - pt. "Commerzbank 5.0", zakładającą właśnie m.in. sprzedaż akcji mBanku. Bank jednak jeszcze pod młotek nie poszedł.

bDTbWNDx
bDTbWNDS
gospodarka
gospodarka polska
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
zeflik
rok temu
Strasznie ciężkie negocjacje! Comerzbank będzie negocjował z Polskim Państwem (pkobp), z Polskim Państwem (pzu) i z Polskim Państwem (pekaosa). Ciekawe kto wygra? Czekają nas mrożące krew w żyłach emocje! Szczególnie nas klientów, bo przy tak zaciekłej konkurencji na rynku usług bankowych, to za moment forsa sama z bankomatów będzie wyskakiwać. Niech żyje Matołusz Gierek! Niech żyje Jarosław Gomułka! Niech żyje Partia!
pam
rok temu
Niedługo wszystko będzie państwowe. Zostaną tylko drobni prywatni przedsiębiorcy. Zupełnie jak za PRL-u.
Paskuda
rok temu
Od kilku lat, zanim odnowię samochodowe polisy AC sprawdzam oferty towarzystw ubezpieczeniowych. I jakoś zawsze PZU proponuje _najdroższą_ ofertę. Nawet gdy ujawniam jaką propozycję cenową przedstawił poprzedni ubezpieczyciel - to i tak oferta PZU jest o kilkadziesiąt procent (!) wyższa niż konkurencji,
bDTbWNDT
zeta
rok temu
pis coraz bardziej upodabnia się do komunistów i złodzieji ,gdzie jest ich główny zapieajło niejaki jojo.
ktosiek
rok temu
Jak mBank przejdzie we władanie znacjonalizowany sposób to przenoszę konto do innego banku. Na szczęście jeszcze parę banków jet gdzie (bez)Prawo i (nie)Sprawiedliwość nie wkładają swoich łap.
...
Następna strona