Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Natalia Kurpiewska
|

McDonald's w Polsce. Jak gigant wpływa na gospodarkę? Pokazał dane o zatrudnieniu

28
Podziel się:

McDonald's jest już w w Polsce od przeszło 28 lat. W tym czasie kraj się rozwijał, a za nim polski rynek eksplorował McDonald's. Dzisiaj firma zatrudnia w swoich restauracjach aż 27 tys. pracowników.

McDonald's w Polsce. Jak gigant wpływa na gospodarkę? Pokazał dane o zatrudnieniu
McDonald's jest już na polskim rynku prawie od 30 lat (Pexels)
bEDXyMbV

Pierwszą restaurację otworzono w 1992 roku w Warszawie. Po 28 latach, McDonald's rozszerzył swoją działalność na cały kraj i dzisiaj w Polsce funkcjonuje już 449 restauracji, w których w sumie zatrudnionych jest około 27 tys. pracowników.

U kogo składasz zamówienie?

McDonald's zaznacza, że stawia na różnorodność zespołów. Z tego względu wśród 27 tys. zatrudnionych pracowników są obcokrajowcy, osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy czy też studenci. Zatrudnione osoby mają możliwość uczstnictwa w kursach i szkoleniach, a najlepsi mają szansę na awans.

bEDXyMbX

Chociaż w samych restauracjach tworzy 27 tys. miejsc pracy, to warto wspomnieć też o dostawcach. Razem z nimi McDonald's generuje około 40 tys. miejsc pracy. Wśród 47 polskich przedsiębiorców, z którymi współpracuje gigant, są dostawcy z branży rolno-spożywczej, a także transportowej, logistycznej, budowlanej czy innych usług.

Zobacz także: Targowisko+. Gowin szykuje pomoc dla jednej branży

Big Mac z Polski

bEDXyMcd

W 2019 r. McDonald’s dokonał zakupów w sektorze spożywczym za ponad 480 mln złotych. I tak w restauracji zjemy frytki pochodzące z polskich ziemniaków, których uprawa zajmuje ponad 6,5 tysiąca hektarów czy burgery z wołowiną, którą do producenta – OSI Food Solution, dostarcza ponad 78 tysięcy gospodarstw rolnych.

Polscy producenci nie zaopatrują jednak tylko krajowych restauracji. Eksportują oni swoje produkty do placówek McDonald's m.in. w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Słowacji czy krajów Bałtyckich.

Nie tylko lokalni dostawcy, ale i licencjobiorcy. Jak podkreśla McDonald's - "w 2019 roku 87% restauracji McDonald’s prowadzili licencjobiorcy - polscy przedsiębiorcy zaangażowani w życie lokalnych społeczności". Obecnie na jednego przedsiębiorcę przypada średnio 5,5 lokali. Warto wspomnieć, że wśród 74 franczyzobiorców, 1/3 to kobiety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDXyMcy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Jasia
24 godz. temu
(sic): "Warto wspomnieć, że wśród 74 franczyzobiorców, 1/3 to kobiety." I co w związku z tym???? Wiekszy udział macic w biznesie, czy szok, że tyle kobiet myśli????????????????????????? Wyście powariowali z PARYTETAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
last
2 miesiące temu
Bardzo smaczne mięsko mają i chyba może nawet zdrowe...
krzysztof
3 miesiące temu
Parkingi w Polsce dla samorządów (np.w Gdyni) prowadzą firmy zagraniczne (np. z Litwy czy UK). Ta wysoko technologiczna działalność gospodarcza przerasta możliwości organizacyjne, kapitałowe i intelektualne kraju, tak by z tego mogło wynikać.
bEDXyMcz
nick
3 miesiące temu
Polska nie potrzebuje MacDonaldów . Polacy mają dosyć własnych restauracji w których zarobią 10 razy więcej jako właściciele niż jako parobki u obcego pana!
były pracowni...
3 miesiące temu
spróbuj podpisać umowę śmiecią z McD a dopłacę ci drugiE tyle! Jak nie sprawdziłeś to się nie wypowiadaj-bo nawet jakbyś się prosił to nie otrzymasz umowy śmieciowej TYLKO umowę o pracę!sprawdzone na sobie
...
Następna strona