Notowania

wiadomości
17.07.2019 18:12

Media: Andrzej Jacyna złożył dymisję ze stanowiska szefa NFZ

Andrzej Jacyna - według portalu "Polityka zdrowotna" - o dymisji poinformował członków Rady NFZ. Funduszem kierował od 2016 roku - najpierw jako pełniący obowiązki prezesa, a potem od 2018 roku jako prezes.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Informacji o dymisji Andrzeja Jacyny nie potwierdzają na razie NFZ i Ministerstwo Zdrowia. (Fot: Radek Pietruszka)

Z ustaleń serwisu "Polityka zdrowotna" wynika, że minister zdrowia Łukasz Szumowski zwoła posiedzenie Rady NFZ już na czwartek.

W tej sprawie skontaktowalismy się z centrala NFZ. - Nic mi na ten temat nie wiadomo - mówi money.pl Michał Rabikowski z biura prasowego NFZ.

Zdaniem ministra Łukasza Szumowskiego sytuacja w aptekach jest stabilna
Brak leków w Polsce. Minister uspokaja i powołuje specjalny zespół

Dopytywany, czy jednocześnie należy to traktować jako zaprzeczenie informacjom podawanym przez portal "Polityka zdrowotna", odpowiedział jedynie, że wszystko co miał na ten temat do powiedzenia, zawiera się we wcześniejszej wypowiedzi.

Zobacz: Kredyt dla firm – na co zwrócić uwagę?

O doniesienia na temat dymisji szefa NFZ zapytaliśmy również w MZ. - Proszę o pytania drogą mailową. Odpowiemy. Jadę teraz do ministerstwa - mówi pośpiesznie money.pl Sylwia Wądrzyk-Bularz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. Pytania przesłaliśmy, czekamy na odpowiedź.

Choć to nielegalne, bez trudu można np. w OLX znaleźć oferty leków na receptę.
Brak leków w Polsce. Zdesperowani pacjenci szukają nielegalnych źródeł

Informacje te próbowaliśmy potwierdzić również w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jednak i tu odpowiedzi otrzymamy droga mailową.

Dla DGP potwierdziła je jednak Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”, która zasiada również w Radzie Funduszu. Jak powiedziała gazecie, była przeciwna tej dymisji, bo "nikt nie ma takiej wiedzy o systemie i takich kompetencji do zarządzania nim".

Z kolei jak przypomina branżowy "Puls Medycyny" Andrzej Jacyna wywołał ostatnio olbrzymie kontrowersje podczas spotkania Parlamentarnego Zespołu ds. Organizacji Ochrony Zdrowia. Debatowano o sytuacji w szpitalach wojewódzkich.

Prezes NFZ powiedział wtedy, że lekarze rodzinni powinni dyżurować w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Dodał, że zmiany przepisów to umożliwiające mają się pojawić tuż po jesiennych wyborach parlamentarnych. Środowisko lekarzy rodzinnych nie kryło oburzenia po tych słowach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, nfz, służba zdrowia
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-07-2019

bnA Babcia Gersdorf kolejny raz udowadnia, że ma demencję lub alzhaimera. Jej stan to stan całej tej arystokracji sędziowskiej czyli kasty.

17-07-2019

wiolkaDługo wytrzymał!

17-07-2019

realistaKolejny nieudacznik z PiS, może w parze z Zalewską przy jednym dyszlu chodzić.

Rozwiń komentarze (174)