Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. TOS
|

Media: Unia mogła kupić więcej szczepionek Pfizera, ale Francja się nie zgodziła

12
Podziel się

Według "Brussels Times" i niemieckiego tygodnika "Der Spiegel", na który belgijski portal się powołuje, ofertę na dodatkowe 500 mln dawek złożył BioNTech, niemiecki partner amerykańskiego giganta farmaceutycznego Pfizer. Unia jednak ją odrzuciła po sprzeciwie Paryża. Francuska firma Sanofi pracuje nad własną szczepionką.

Media: Unia mogła kupić więcej szczepionek Pfizera, ale Francja się nie zgodziła
Media: Unia mogła kupić więcej szczepionek Pfizera, ale Francja się nie zgodziła (PAP, EPA)
bDIFcUqd

UE podpisała wcześniej umowę na 200 milionów dawek Pfizera z opcją na 100 milionów więcej.

Jak podaje "Brussels Times", powołując się na źródła zaznajomione z negocjacjami, sprzeciwiła się temu głównie Francja i w efekcie Komisja Europejska nie podpisała porozumienia. Z kolei francuska firma Sanofi podpisała kontrakt na 300 milionów dawek własnej szczepionki, jednak jej produkt nie otrzymał jeszcze autoryzacji Europejskiej Agencji Leków i Komisji Europejskiej.

Według "Brussels Times" francuski rząd sprzeciwił się ofercie ze strony BioNTech, ponieważ umożliwiała ona amerykańskiego Pfizerowi i niemieckiemu BioNTechowi sprzedaż w UE w sumie aż 800 milionów dawek.

bDIFcUqf
Zobacz także: Twórcy marki dr Irena Eris o szczepionce: wybawienie, ale proces będzie trwał długo

Z kolei według tygodnika "Der Spiegel" niemiecki minister zdrowia Jens Spahn nalegał na Komisję Europejską negocjującą w imieniu 27 państw członkowskich Unii, aby mniejsze kraje nie były wypychane z rynku przez większe, co wyraziłoby się przyjęciem bardziej zróżnicowanej oferty szczepionek. Jego apele pozostały jednak bezskuteczne.

bDIFcUql

Francuska spółka Sanofi anulowała niedawno trzecią fazę testów szczepionki zaplanowaną na grudzień i ma nadzieję rozpocząć ją w lutym.

"Brussels Times" wskazuje, że opóźnienie stawia firmę przed poważnym problemem. "Zanim rozpocznie się badanie, szczepionka Pfizer trafi do populacji w całej Europie, a Sanofi może mieć trudności z rekrutacją ochotników do testów" - wskazuje.

KE odmówiła komentarza w sprawie doniesień tygodnika "Der Spiegel" i "Brussels Times". - Nie komentujemy przebiegu negocjacji - powiedziała rzecznik komisarz ds. Zdrowia Stella Kyriakides, cytowana przez brukselski portal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIFcUqG
Źródło:
KOMENTARZE
(12)
Klos
2 miesiące temu
Francja powinna zamilknąć...
Takie tam
2 miesiące temu
Jak francuska szczepionka będzie działać jak francuskie samochody to wtedy będzie śmisznie
stop cenzurze
2 miesiące temu
Żadnych przywilejów dla zaszczepionych!!! Osoba zaszczepiona jest chroniona przed powaznymi objawami choroby ale po zetknieciu z wirusem moze sie zakazić i moze roznosić koronawirusa tak jak niezaszczepiony bezobjawowy nosiciel koronawirusa!!!
bDIFcUqH
Tadeusz
2 miesiące temu
Federalni prokuratorzy USA określili tę firmę Pfizer mianem „notorycznego oszusta i przestępcy. – Firma była zainteresowana zwiększeniem wyników sprzedaży nie licząc się ze zdrowiem i bezpieczeństwem pacjentów.”Po takiej opinii Federalnej Prokuratury USA, każdy rozsądny człowiek, omijałby firmę „Pfizer” na odległość kilometra! Kupowanie czegokolwiek od firmy wielokrotnie karanej sądownie za różne szwindle (zwłaszcza wyrobów decydujących o naszym zdrowiu i życiu) byłoby czystym szaleństwem, bądź wynikiem skorumpowania przez firmę Pfizer urzędników państwowych odpowiedzialnych za zakupy, za co była ona wielokrotnie karana! Ciekawe czy firma Pfizer w Polsce też stosowała swoje metody?
Noll
2 miesiące temu
Rząd RP to syjonistyczna agentura. minister Dworczyk ogłosił że polskie społeczeństwo będzie podlegało segregacji.