Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Metamorfoza policyjnych samochodów. Będzie nowy kolor i hasło

972
Podziel się:

Dzięki intensywnie żółtemu kolorowi będą widoczne z daleka. Policyjne samochody przejdą metamorfozę i nie tylko o nowy kolor tu chodzi. Na autach pojawi się też hasło, którym polska Policja od pewnego czasu się promuje.

Tak auto policyjne w nowej odsłonie prezentowało się na targach motoryzacyjnych, na których "nowy design" został po raz pierwszy zaprezentowany
Tak auto policyjne w nowej odsłonie prezentowało się na targach motoryzacyjnych, na których "nowy design" został po raz pierwszy zaprezentowany
bECUXuyd

Już wkrótce policyjne samochody będą wyglądały inaczej niż dziś. Dotychczas dwukolorowe – niebieskie i srebrne, zyskają rzucające się w oczy, żółte pasy. Nowy kolor znajdzie się zarówno na masce, jak i z obu boków i z tyłu samochodu.

Policja dysponuje 22 tysiącami samochodów. Jak wyjaśnił w rozmowie z TVN24 inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik komendanta głównego policji, pojazdy będą przechodziły metamorfozę stopniowo. Wszystkie nowe samochody będą już we wszystkich "oficjalnych" kolorach.

Pomysł wyszedł z dwóch ministerstw: spraw wewnętrznych i administracji oraz obrony narodowej.

bECUXuyf
Zobacz także: Obejrzyj: Zanieczyszczenie Baryczy. Prezes Wód Polskich tłumaczy, jak wygląda sytuacja

Nowym elementem aut będzie również sentencja "Pomagamy i Chronimy". Hasło nie jest dziełem przypadku: w 2016 r. wygrało ono konkurs zorganizowany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Hasło nawiązuje do motto policji z Los Angeles.

bECUXuyl

Dzięki jaskrawemu kolorowi policyjne auta mają być lepiej widoczne na drogach.

- Zmiana korzystnie wpłynie na zwiększenie rozpoznawalności oznakowanych pojazdów policji, w konsekwencji poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego - napisali autorzy rozporządzenia.

TVN24 przypomina, że policyjną flotę w 2018 r. wzięła pod lupę Najwyższa Izba Kontroli. Wiek i stan samochodów inspektorzy ocenili wtedy negatywnie. Co czwarty radiowóz miał przejechane ponad 200 tysięcy kilometrów, co siódmy nie powinien wyjeżdżać na drogi.

bECUXuym

Nie ma wątpliwości, że policjanci chcieliby jeździć lepszymi samochodami, ale to wymagałoby nakładów nawet 200 milionów złotych rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECUXuyG
KOMENTARZE
(972)
Remig
rok temu
Ale lamentujecie, nigdy Policja nie miała takich środków i nie była tak skuteczna jak obecnie. Mówicie milicja obywatelska....to w takim razie za czasów PO + PSL :(( strzelanie do górników ;)) było ZOMO...jakaś miara rzeczy....
Kierowca
rok temu
Jak to dobrze ze za PIS tyle Nowych Samochodów i to Jakich. - Lepiej bylo za PO i PSL ? -Likwidowali Posterunki ! - Piinięędzy na Benzyny Brakowalo i to tak nie dawno bylo.!!!! Brawo PIS !!!! 😎 Pomagamy i chronimy - ludzi , mienie społeczne , kraj , by wszystkim żyło się lepiej i dostatniej . - Opiekunowie ! - Pomagamy i chronimy jak Prawo i Sprawiedliwość ! - Przestrzega konstytucji i dba o ludzi _ rodziny _ Polskę !
pytajnik
rok temu
A kamerki na mundurach (czynne) wreszcie będą? Oznaczenia z daleka widoczne na mundurach tez w celu identyfikacji? Czy z tym wciąż kłopoty a tylko malowane slogany ??
bECUXuyH
nygus
rok temu
Cy będą poświęcone, jeżeli tak to za ile ????????
hvj
rok temu
Dla mnie to zawsze będzie milicja obywatelska i tyle w temacie
...
Następna strona