Trwa ładowanie...
bEqlfNLV

Notowania

Przejdź na

Metro nie tylko w Warszawie? Minister odpowiada

- Jeśli włodarze danego miasta będą zainteresowani budową metra, to będziemy się nad tym zastanawiać - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej. Jak dodaje szefowa resortu, metro jest jednak znacznie droższą inwestycją niż na przykład zakup niskoemisyjnego taboru w miastach. Na razie w miastach wielkiego zainteresowania budową metra nie ma. Jarosińska-Jedynak przyznaje, że nie zgłosił się żaden z prezydentów dużych miast, który chciałby w swoim samorządzie rozpocząć taką inwestycję. - Zgłosił się natomiast prezydent Rzeszowa z pomysłem budowania kolejki nadziemnej - podkreśliła w programie "Money. To Się Liczy" minister funduszy i polityki regionalnej.

29-05-2020
Tagi:
warszawa, inwestycje, budowa metra, fundusze unijne
0
0
99
Podziel się
Komentarze (99)
zobacz więcej komentarzy (99)
bEqlfNMh
KOMENTARZE
(99)
emeryt 1943
rok temu
Pisowska banda da na metro 10 czy 15 procent wartości - oczywiście uzyskane z Brukseli , a resztę musi zapłacić samorząd . To i w dudzie takie metro .
fvffvf
rok temu
nooo to na pewno Suski w radomiu wybuduje, linie prosto na nowogrodzka i zoliborz. Bo to blizej jak pekaesem
Kamil
rok temu
Rzeszów, to na razie najwieksze miasto w Polsce gdzie wygrał PiS. I cały czas nie maja innych przykładów wzorowych most niz ten ich Rzeszów.
bEqlfNMz
Szcz
rok temu
Pod takie metro to mozns polozyc stempki!! Setki stempek jak na prom w Szczecinie!!
Pis czlonek
rok temu
Metrow kszdym fomu!! Metro nam sie nalezy!!
...
Następna strona