Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Konrad Bagiński
|

Koncesja dla TVN24. Gowin: Miałem rację

26
Podziel się:

"TVN 24 - biała flaga. Uchwały anty-LGBT - biała flaga". Jarosław Gowin, były wicepremier i były koalicjant rządu, nie powstrzymał się od komentarza do dzisiejszych wydarzeń. Jak dodaje, we wszystkich sprawach Porozumienie miało rację.

Koncesja dla TVN24. Gowin: Miałem rację
Jarosław Gowin nie szczędzi złośliwości swoim niedawnym koalicjantom (PAP, Andrzej Grygiel)

Jarosław Gowin nie krył satysfakcji. "TVN 24 - biała flaga. Uchwały anty-LGBT - biała flaga. Izba Dyscyplinarna - biała flaga (za chwilę)" - napisał na Twitterze, wbijając szpilę PiS.

Tymi słowami odniósł się do dwóch istotnych wydarzeń. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przegłosowała w środę przedłużenie koncesji dla telewizji TVN24. Po 19 miesiącach oczekiwania i na 4 dni przed wygaśnięciem koncesji stacja doczekała się w końcu jej przedłużenia. W głosowaniu uzyskano bezwzględną większość głosów – za przedłużeniem koncesji były 4 osoby, 1 przeciw – poinformowała Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT.

Zobacz także: Jarosław Gowin o prezesie NBP. "To przedstawiciel obozu rządowego"

Przed głosowaniem KRRiT podjęła uchwałę w sprawie "podjęcia działań mających na celu uporządkowanie zasad rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych w Polsce w zakresie możliwości działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Rzeczniczka Rady przekazała, że uchwała była niezbędna dla podjęcia decyzji dotyczącej koncesji dla TVN24.

Sama uchwała jest teraz przedmiotem analiz. Jej znaczenie nie jest jasne, bo uchwała KRRiT nie jest źródłem prawa. Być może jest to swoiste wezwanie władz do działania.

Uchwała anty-LGBT - "druga biała flaga"

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski zapowiedział nowelizację deklaracji w sprawie LGBT. zapowiedział w środę na konferencji prasowej. Projekt nowelizacji jest przygotowywany i zostanie przedstawiony na sesji sejmiku 27 września.

Zarząd województwa i klub radnych PiS liczą, że nowelizacja zadowoli Komisję Europejską, która uznała deklarację z 2019 r. za dyskryminującą mniejszości seksualne i poinformowała samorząd o możliwości wstrzymania unijnych funduszy.

Jak zaznaczył Kozłowski, w zapowiadanej nowelizacji deklaracji usunięte zostały "zgodnie z oczekiwaniami, wszystkie zapisy dotyczące wrażliwych tematów, nieprecyzyjnych terminów, czyli dotyczących sprzeciwu wobec ideologii LGBT".

– Utrzymaliśmy zapisy, może w innym kształcie, dla każdej małopolskiej rodziny i odwołanie się do tysiącletniej tradycji narodu i państwa polskiego, ale i wielowiekowego umiłowania Polaków do wolności – zaznaczył marszałek. W jego ocenie nowelizacja zakłada dużo zmian w treści deklaracji.

Co z Izbą Dyscyplinarną?

Były wicepremier twierdzi, że i w tej sprawie PiS skapituluje.

– Jestem przekonany, że w sprawie Izby Dyscyplinarnej Jarosław Kaczyński będzie zmuszony wywiesić białą flagę. Poważniejszy problem mamy z wnioskiem premiera Morawieckiego do Trybunału Konstytucyjnego ws. uznania wyższości prawa krajowego nad prawem unijnym – mówił Jarosław Gowin w TVN24.

Dodał też, że "wcześniej czy później" pieniądze z KPO do Polski popłyną.

– Żaden przedstawiciel obecnego rządu już niczego w Brukseli nie załatwi. Ale oprócz tego mamy ten podstawowy spór dotyczący KPO i przyszłych funduszy unijnych i tutaj jestem spokojny – mówił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(26)
zcx
2 lata temu
Panie Gowin mogłeś zostać mężem stanu jakiego Polska nie miała od lat, wypowiadając koalicję w marcu 2020 roku, gdy jeszcze pana partia miała cokolwiek do powiedzenia a jej członkowie nie uciekli pod skrzydła pis. Ale pan wolał głosować jak kaczyński rozkazał i się nie cieszyć. Zupełnie jak kukiz i obecnie konfederacja.
oczy nocy
2 lata temu
Pokrzyczeli sobie chlopcy i pokazali jak sie nie wstaje z kolan. A ze wszystko robia byle jak to ustac nie potrafia i po kolei w kazdej sprawie beda padac bezposrednio na morde.
zcx
2 lata temu
Panie Gowin mogłeś zostać mężem stanu jakiego Polska nie miała od lat, wypowiadając koalicję w marcu 2020 roku, gdy jeszcze pana partia miała cokolwiek do powiedzenia a jej członkowie nie uciekli pod skrzydła pis. Ale pan wolał głosować jak kaczyński rozkazał i się nie cieszyć. Zupełnie jak kukiz i obecnie konfederacja.
cvb
2 lata temu
Ale Gowin zadowolony ! Czy dzwonił już du Tuska ?
Nowa Huta
2 lata temu
Odezwał się "fachowiec" Gowin..zmienia partie i zdanie jak chorągiewka.. Jakie on ma w końcu poglądy..?
...
Następna strona