Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Miały być podwyżki dla lekarzy. Nowy projekt zakłada obniżki. Medycy chcą spotkania

218
Podziel się:

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej chce w trybie pilnym rozmawiać z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Spotkanie miałoby dotyczyć obniżek pensji dla etatowych lekarzy. Matyja nie jest zadowolony z projektu ustawy regulującej pensje medyków.

Miały być podwyżki dla lekarzy. Nowy projekt zakłada obniżki. Medycy chcą spotkania
Andrzej Matyja chce pilnego spotkania z Adamem Niedzielskim (East News)
bECnqNiZ

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja chce pilnego spotkania z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Andrzej Matyja wystąpił o pilne spotkanie z Adamem Niedzielskim, informuje Radio Zet. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej chce rozmawiać z ministrem zdrowia o zarobkach lekarzy.

Według projektu ustawy regulującej zarobki lekarzy, medycy mieliby otrzymywać minimalne wynagrodzenie na poziomie 1,31 przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. Zdaniem Matyi lekarze na etatach stracą na tym pomyśle 20 proc. W tej chwili ten przelicznik wynosi 1,6.

bECnqNjb
Zobacz także: Waloryzacja 500+? Zapomnij. Minister Maląg rozwiewa wątpliwości

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej chce także porozmawiać o problemach związanych z brakami w kadrze pielęgniarskiej i lekarskiej w Polsce. Andrzej Matyja uważa, że w związku z tym praktycznie niemożliwe jest poprawienie dostępności do specjalistów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECnqNjC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(218)
Facepalm
4 miesiące temu
Ha ha ha a to jedni z pomyslodawcow "Ladu"
ela
4 miesiące temu
durny naród pluje na lekarzy za chwile nie będzie was miał kto leczyć starzy idą na emeryture młodzi za granice
Gargamel
4 miesiące temu
Czy jest ktoś w Polsce mądry kto odpowie na pytanie - dlaczego Lekarz ma zarabiać 1,3 średniej lub 1,6 średniej czy też może 2,5 średniej ?? Czy ktoś kiedykolwiek w Polsce wycenił pracę Lekarzy ?? Prawie wszystkie zawody w Polsce wycenia rynek a Lekarzy kto wycenia?? Nikt - ich pensje są kształtowane na zasadzie - bo na zachodzie mają więcej. A dlaczego?? bo w 90% płaci za nie budżet państwa. A jak budżet państwa to można dawać ile ktoś chce. No bo przecież Politycy w swoich lokalnych społecznościach nie mogą narażać się Lekarzom no bo jak potem żyć jak się skończy kariera polityczna? jak się przyznać ,że głosowało się za obniżeniem pensji?? Sprawa prosta -- trzeba było nie podwyższać. Lekarze w Polsce w stosunku do możliwości społeczeństwa mają zbyt wywindowane zarobki do tego stopnia ,że już im się w du.. ch poprzewracało od tego dobrobytu.
bECnqNjD
Anka
4 miesiące temu
Podnosić pensje dobrym lekarzom z powołania, pielęgniarkom (które często pracują za lekarzy), ratownikom medycznym. Obniżać słabo przygotowanym do zawodu konowałom, którzy przedmiotowo traktują pacjentów.
wwz
4 miesiące temu
Lekarz , lekarzowi nierówny. Są tacy , którzy powinni otrzymywać najniższą pensję, bo udają, że potrafią leczyć, ani ciekawości wiedzy, ani empatii. Są jednak tacy, którzy powinni otrzymywać dziesięciokrotność, bo bez nich nikt nam nie pomoże. Niestety przychodzi socjalistyczna urawniłowka. Zresztą jak tak dalej będzie to starsi przejdą na emerytury, najlepsi młodzi wyjadą, a reszta przejdzie do prywatnej służby zdrowia. Będziemy czekać w NFZ na wizytę latami i leczyć się u niedouczonych, którym się nie chce leczyć, ale muszą.Niestety tych dobrych lekarzy coraz mniej.
...
Następna strona