Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AZI
|

Michał Kurtyka: Podwyżki cen energii nie uderzą w najbiedniejszych

50
Podziel się:

Będzie wsparcie dla najuboższych w związku z podwyżkami cen energii. Rząd przygotowuje projekt ustawy, która będzie to regulować. - Naszą intencją jest ochrona tych grup, które mogą być zagrożone - powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska.

Michał Kurtyka: Podwyżki cen energii nie uderzą w najbiedniejszych
Rząd przygotowuje ustawę, której celem jest wsparcie dla tzw. odbiorców wrażliwych. Andrzej Iwanczuk/REPORTER (ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bEKYdTyZ

Minister przypomniał, że w lutym powołany został międzyresortowy zespół, który ustawowo zdefiniuje tzw. odbiorcę wrażliwego.

- W lipcu przygotowane zostały konkluzje i weszliśmy w drugi etap prac - przygotowanie konkretnych instrumentów. Naszą intencją jest ochrona tych grup, które mogą być zagrożone. Wymaga to ich zdefiniowania i zaproponowania instrumentów, które będą zgodne z systemem, na którego straży stoi prezes Urzędu Regulacji Energetyki - poinformował minister.

Jego zdaniem chodzi bardziej o wsparcie finansowe, niż o inną taryfę. Nowe przepisy zgodnie z planem wejdą w życie z początkiem przyszłego roku. Minister poinformował także, że resort klimatu wystąpił już z wnioskiem o wpis ustawy do wykazu prac Rady Ministrów.

bEKYdTzb
Zobacz także: Woda zdrożeje. Kiedy i o ile? Padła konkretna odpowiedź

Zapytany o rozmowy w sprawie kopalni Turów ocenił, że polskiej stronie zależy na polubownym rozwiązaniu sporu i w efekcie wycofaniu skargi przez Czechów, co zakończyłoby postępowanie przed Trybunałem (Sprawiedliwości UE).

bEKYdTzh

- Powiedziałem mojemu czeskiemu odpowiednikowi, ministrowi Brabcowi, że jesteśmy dostępni siedem dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Ta sprawa jest dla nas priorytetowa. Czesi bardzo się zaangażowali w znalezienie kompromisowego rozwiązania. Trwają teraz rozmowy na temat zaproponowanej umowy. Negocjacje są trudne, toczą się na poziomie eksperckim - ocenił minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKYdTzC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(50)
nikos
2 miesiące temu
A ile pozera pompa ciepla najpierw kazali montowac bo ekologia a teraz ladojo do gory prond ile mogo mamy najdrozszy prond w Uni aSasin mydli ludziom oczy
I co dalej ?
2 miesiące temu
Pracą ludzie się bogacą takie hasło kiedyś było i było też wielkim wstydem dla młodego nie pracować Dzisiaj naszą praca inni się bogacą I tych innych będzie przybywać Komu wtedy zabierzecie bo przecie nie sobie?
Pytajka
2 miesiące temu
Oj, kadencja się skończy bez energetycznych efektów.
bEKYdTzD
rtt
2 miesiące temu
Tatuś nie wytłumaczył synowi że za komuny do wszystkiego dopłacali,i nic nie było. Obecnie jest różnica,chcą okraść tych co na tą hołotę nie głosuje
Gość
2 miesiące temu
Szkoda tylko, że tych najbiedniejszych przy takiej inflacji ciągle przybywa...
...
Następna strona