Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja
Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Międzynarodowa społeczność transportowa spotka się w Łodzi. Co czeka branżę TSL?

1
Podziel się:

Firmy z sektora transportowego, żeby wyprzedzić konkurencję, muszą wdrożyć rozwiązania z obszaru logistyki 4.0. Jak? Praktycznych odpowiedzi udzielają eksperci, którzy już 24 i 25 października wystąpią na konferencji hyperLOG 2019 Transport and Logistics Future Forum.

Międzynarodowa społeczność transportowa spotka się w Łodzi. Co czeka branżę TSL?
(materiały partnera)

W transporcie drogowym trwa transformacja technologiczna. Nowe rozwiązania IT automatyzują codzienne procesy, a coraz więcej decyzji biznesowych odbywa się na podstawie danych przechowywanych w chmurze i przetwarzanych błyskawicznie. Kończy się czas pracy na kalkulatorach, dokumentach w Excelu, komputerach stacjonarnych. Przyszła pora samouczących się algorytmów, które na coraz większą skalę są wykorzystywane w branży TSL.

Prelegenci zaproszeni na hyperLOG 2019 Transport and Logistics Future Forum to innowatorzy, którzy już dostrzegli kierunek zmian. Co więcej, z powodzeniem zaczęli stosować je w swoich organizacjach.

- Zaprosiliśmy samych praktyków branży TSL. Ludzi, którzy organizacją transportu zajmują się od lat - wyjaśnia Ewelina Bukowska, reprezentująca Trans.INFO, organizatora imprezy. - Chcemy dać uczestnikom, managerom pracującym w transporcie i logistyce gotowe rozwiązania, które będą mogli wdrożyć w swoich firmach po powrocie z konferencji. Pokazać im narzędzia, z których już dziś mogą sami skorzystać. Myślę, że warto posłuchać ludzi, którzy odnieśli sukces na rynku międzynarodowym. Zobaczyć ich sposób myślenia o biznesie i to, jak pracują.

Kto wystąpi na scenie hyperLOG?

Czołową postacią, jaka pojawi się na łódzkiej scenie, będzie wiceprezydent DHL-a, Nabil Malouli, który odpowiada za rozwój innowacyjnych projektów logistycznych, wspierających globalne firmy z listy Fortune 500. Tematem jego wystąpienia będzie przyszłość logistyki ostatniej mili. Dowiemy się więc, kto i w jaki sposób w przyszłości dostarczy nasze paczki. W wystąpieniu Malouli pewnie nie zabraknie więc wątku o pojazdach autonomicznych, wykorzystaniu dronów w logistyce czy robotach organizujących przewóz towarów.

Arkadiusz Glinka, szef polskiego oddziału C.H Robinsona, opowie natomiast o roli operatora 3PL w cyfrowej transformacji łańcucha dostaw.

W kontekście transportu coraz częściej mówi się też o technologii blockchain, która coraz mocniej wpływa na światową gospodarkę, przyspieszając proces cyfryzacji wielu obszarów naszego życia. Podczas konferencji tę właśnie tematykę przybliży Katarzyna Ciupa (Blockchain Analyst and Consultant), która na co dzień zajmuje się wykorzystaniem technologii blockchain w biznesie.

Ponadto w Łodzi wystąpią m.in. Jan Maarten de Vries z Wabco, Martin Mellor (Ericsson), Marc Papenhoff (InstaFreight), Asparuh Koev (CEO Transmetrics) czy Maciej Jędrzejczyk (IBM).

W programie debata: cyfrowe spedycje

Poza porcją merytorycznych wykładów, w trakcie imprezy odbędzie się także debata z udziałem m.in.: Philippa Ortweina, dyrektora zarządzającego Instafreight (cyfrowej spedycji), byłego szefa Waberer’s Lajko Ferenca i wspomnianego wcześniej Arkadiusza Glinki.

Zaproszeni goście porozmawiają o roli cyfrowych spedycji w łańcuchu dostaw. Uber Freight, Amazon Freight, Sennder dynamicznie wkraczają na rynek, stając się konkurencją dla tradycyjnych firm. Czy można z nimi konkurować? Jak przebić ich ceny, gdzie szukać własnej przewagi? Już dziś można się spodziewać gorącej wymiany zdań, nad którą będzie czuwał Karol Suliński, ekspert rynku transportowego i logistycznego, założyciel FREIGHTGROUP.co, który poprowadzi dyskusję.

W agendzie wydarzenia mamy też m.in. wystąpienia:

  1. Jak w erze cyfrowej logistyki tradycyjni operatorzy 3PL uzyskują większy dostęp do zasobów transportowych ?
  2. Rola operatorów 3PL w transformacji cyfrowego łańcucha dostaw.
  3. Big data - big challenge. Jak podejmować szybkie decyzje biznesowe na podstawie danych.
  4. Dlaczego europejski transport drogowy potrzebuje rozwiązań cyfrowych?

Konkurs dla start-upów

Ważnym punktem konferencji będzie rozstrzygnięcie konkursu dla innowacyjnych start-upów i projektów działających w duchu logistyki 4.0. Zwycięzcę wyłonią uczestnicy konferencji, którzy wybiorą trójkę laureatów. O statuetkę hyperSTARTUP Awards powalczą m.in.: InstaFreight, TransMetrics, Wareh czy FreightJobs. Jest o co walczyć - łączna pula nagród to 12 tys. Euro.

Promocyjna cena biletów

Do udziału w konferencji warto zapisać się już dziś. Ilość miejsc jest ograniczona a tylko do 31 sierpnia 2019r. bilety można kupić (https://www.hyperlog.info/kup-bilet/)
w cenie specjalnej (40% taniej od od cen regularnych!)
– pakiet BASIC: 1’999 zł netto (cena regularna 3499 zł)
– pakiet HYPER: 2’999 zł netto (cena regularna 4499 zł)

Więcej informacji o konferencji znaleźć można:
- na stronie internetowej hyperlog.info,
- na portalach społecznościowych Facebook i LinkedIN
- pod hasztagami #hyperLOG #hyperLOG2019 #futureForum.

Termin: 24-25 października 2019 r.
Miejsce: hotel Vienna House Andel’s, Łódź
Organizator: Trans.INFO (globalny portal o transporcie drogowym)

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(1)
toplogistyk
5 lata temu
Jak na polską konferencję ... to to jest bardzo dobry line-up