Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. SAS
|
aktualizacja

Mieli niewielki budżet, postawili duży, energooszczędny dom. Koszty utrzymania zaskakują

W czasach, kiedy drożeją opłaty za energię elektryczną i ogrzewanie, niezwykle ważne jest budowanie w taki sposób, aby móc później liczyć na niskie koszty użytkowania. Ten dom jest świetnym tego przykładem. Średnie miesięczne koszty jego utrzymania w skali roku wynoszą... zero złotych. Jak to możliwe? - Nasze całościowe zapotrzebowanie w skali roku wynosi 6,5 tys. kWh. W całości bilansujemy to produkcją z fotowoltaiki - wyjaśnia właściciel, Adam Długoszowski. Plan domu został bardzo starannie przemyślany, idealnie dopasowany do działki i energooszczędnie zaprojektowany. Ponieważ właściciele mieli niewielki budżet, a chcieli postawić komfortowy dom dla dużej rodziny, zdecydowali się na bryłę nowoczesnej stodoły. - Taki budynek cechuje prostota i minimalizm - wyjaśnia pan Adam. - Prosty, dwuspadowy dach, pozbawiony lukarn i dodatkowych balkonów, to niższe koszty budowy. Z drugiej strony wszystkie te elementy sprawiają, że budynek jest bardziej energooszczędny. Ma...
rozwiń
KOMENTARZE
(59)
logiczny
rok temu
Z tego co ma na dachu to laptopa zasili na rok w pierwszym roku bo po 10 latach i na to może zabraknąć ☝️😘💐
Heheszek
rok temu
70m mieszkania to niewielki budzet. Faktycznie. Do tego koszt dzialki, uzbrojenia i wykonczenia, ktory wyniósł 2x wiecej niz mieszkania. Perpetum mobile.
internauta
rok temu
Internet to sterta głupstw.
kkk
rok temu
Typowa buda wiejska do trzymania słomy i siana. Budujcie to w miastach może będzie "ładnie". Zero pięknej architektury. Dla koni i krów idealny.
ala
rok temu
bardzo brzydki i za duży dom, dobry w usa, a nie w polsce
...
Następna strona