Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mierzeja Wiślana. Przekop będzie droższy. Rząd dosypie pieniędzy

Już za kilka dni dowiemy się, komu zostanie powierzone wykonanie kanału przez Mierzeję Wiślaną. Jednak już teraz wiadomo, że będzie to droższe, niż wcześniej prognozował resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Przekop przez Mierzeję Wiślaną będzie droższy. (Fot: Materiały prasowe)

Rząd chciał przeznaczyć na budowę maksymalnie 718 mln złotych. Ale po złożeniu ofert firm chętnych do wykonania inwestycji już wiadomo, że chcą one więcej. Oferty wahają się od 992 mln do 1,4 mld zł.

Informacja o rozstrzygnięciu przetargu ma zostać ogłoszona 15 lipca, ale niezależnie od tego, która firma zostanie wybrana, trzeba będzie zapłacić za przekop więcej, niż chciało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

- Spodziewaliśmy się, że ta inwestycja będzie droższa - przyznał w rozmowie z portalem wnp.pl szef tego resortu Marek Gróbarczyk.

Obejrzyj też: Rosja miesza się w sprawy Mierzei. "To nie jest tajemnicą":

- To jest wzrost o 30 proc. Na rynku budowlanym te ceny jeszcze wyżej poszybowały. W związku z tym zwiększamy program wieloletni o wartość, która jest konieczna do podpisania umowy i na tej podstawie wprowadzamy plan wieloletni pod obrady rządu, który w ten sposób zwiększy finansowanie inwestycji - dodał Gróbarczyk.

Jak pisaliśmy, sześć firm chce wykonać przekop przez Mierzeję Wiślaną. Przetarg na wykonanie pierwszej części inwestycji obejmuje budowę portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej, kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć, wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego, oraz sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym.

Prace mają się rozpocząć w październiku tego roku. Wykonawca na wykonać przekop w ciągu 40 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mierzeja wiślana, przekop mierzei wiślanej, marek gróbarczyk, gospodarka, wiadomości, inwestycje
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2019

Krynica SztumTen cały przekop potrzebny nam nam jak dodatkowa dziura w zadku.

10-07-2019

gośćNie jestem za PiSem i nie jestem za dzisiejszą opozycją która uważam nie ma nic do zaoferowania. PiS jaki jest każdy widzi, ale jest jakiś...opozycja … Czytaj całość

10-07-2019

MisioTu nie chodzi aby przekopać, ważne aby kopać.

Rozwiń komentarze (58)