Notowania

nieruchomości
05.07.2019 15:28

"Mieszkanie Plus" startuje we Wrocławiu. Pierwsza umowa podpisana

W piątek we Wrocławiu podpisano umowę na opracowanie projektu pierwszej inwestycji w ramach programu "Mieszkanie Plus". Do 2023 roku przy ul. Kolejowej wybudowanych zostanie prawie 500 mieszkań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mieszkanieplus.gov.pl)
Projekt osiedla w ramach programu "Mieszkanie Plus" przy ul. Kolejowej we Wrocławiu

Umowę na opracowanie projektu z programu "Mieszkanie Plus" podpisali we Wrocławiu prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Nieruchomości Mirosław Barszcz oraz Józef Białasik z pracowni architektonicznej B2Studio, która wygrała konkurs na projekt.

- To pierwsza realizacja we Wrocławiu, który jest najbardziej rozwijającym się miastem w Polsce z dużym przyrostem mieszkańców. Planujemy dużo więcej, docelowo to może być nawet 7 tys. mieszkań w tym mieście. Za rok w czerwcu chcemy rozpocząć budowę przy ul. Kolejowej, a za trzy lata w 2023 roku pierwsi mieszkańcy będą mogli odbierać klucze - powiedział Mirosław Barszcz, cytowany przez PAP.

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak podkreślił, że na całym Dolnym Śląsku w ramach programu "Mieszkanie Plus" ma docelowo powstać prawie 9 tys. mieszkań.

Zobacz: Fuzje i przejęcia w Polce i Europie. Tłumaczy Maciej Jacenko

- To miłe, że robimy kolejny krok w realizacji tego celu. Budowa tych mieszkań ma szczególne znaczenie dla osób czy rodzin średniozamożnych, które będą mogły zamieszkać w dobrych warunkach - podkreślił Hreniak.

Konkursy architektoniczno-urbanistyczne na koncepcje osiedli mieszkaniowych we Wrocławiu zostały rozpisane w sierpniu 2018 r. dla trzech wrocławskich działek. Dwie z nich - przy ul. Hermanowskiej oraz ul. Białowieskiej - zostały pozyskane od PKP S.A.

Trzecią działkę przy ul. Kolejowej, PFR Nieruchomości S.A. nabył od Poczty Polskiej. Wszystkie tereny, których dotyczył konkurs, są objęte ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - podaje PAP.

W ramach programu "Mieszkanie Plus" do tej pory powstało 846 mieszkań. 480 z nich zostało zasiedlonych, do kolejnych niebawem wprowadzą się najemcy.

Bloki wybudowano m.in. w Wałbrzychu i Gdyni. Trwa również budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Kępicach oraz Jarocinie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nieruchomości, mieszkanie plus, wrocław
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2019

mbbmUmowa na projekt? Mieszkania w 2023? Wybory się zbliżają ;)

05-07-2019

He, he, he ....To pokazuje, źe pisowi dobrze wychodzi głównie propaganda i rozdawnictwo nie ze swego.

05-07-2019

jot23To fake news! W Pleszewie SM buduje bloki (mieszkania) z garażem podziemnym w cenie - 3.600,- zł za m2. Wrocławiacy -za ile u Was? Ilu ludzi znów … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (35)