Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Miliardy na rozwój innowacji

0
Podziel się

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) przeznaczyło po raz kolejny ponad miliard zł na dofinansowanie innowacyjnych projektów w swoim flagowym programie „Szybka Ścieżka”. W zeszłorocznej edycji programu złożono 1200 wniosków na łączną kwotę 9,5 mld zł. W tym roku przedsiębiorcy nadal mają szansę na wsparcie.

Miliardy na rozwój innowacji
(Shutterstock.com)
bDnncuWd

„Szybka Ścieżka” przeznaczona jest dla małych, mikro, średnich i dużych przedsiębiorstw. Z programu mogą też skorzystać konsorcja przedsiębiorstw oraz konsorcja naukowo-przemysłowe. Badania i rozwój finansowane w ramach programu przyczyniają się do zwiększenia konkurencyjności polskich przedsiębiorstw i pomagają komercjalizować najbardziej innowacyjne projekty. Ogłaszane przez NCBR konkursy to nie tylko strumień pieniędzy dla innowatorów. To przede wszystkim szansa na realizację ciekawych i ambitnych projektów, które zmieniają na lepsze nasze otoczenie. Innowacyjność, nawet jeśli wydaje nam się abstrakcyjnym pojęciem, oznacza konkretne zmiany w różnych dziedzinach życia, takich jak zdrowie, finanse, transport czy prowadzenie biznesu.

Obszary działań instytucji i firm starających się o wsparcie są bardzo szerokie. Obejmują biotechnologię, ekologię, informatykę, energetykę, medycynę oraz wiele innych. Tegoroczny program jest kierowany do szerszego grona odbiorców w niż w latach poprzednich. W ramach jednej procedury o dofinansowanie mogą starać się zarówno MŚP, jak i duże podmioty.

Podejmujemy działania, których celem jest zwiększanie innowacyjności naszej gospodarki i poprawa jakości życia społeczeństwa. Staramy się przy tym nie tylko zapewniać finansowanie nowatorskim projektom, ale zachęcać przedsiębiorców i naukowców do aktywności wszędzie tam, gdzie znajduje się potencjał. Tegoroczne, nowe konkursy NCBR są tego najlepszym przykładem. Będziemy sukcesywnie zwiększać nasze zaangażowanie w tworzenie atrakcyjnych warunków do rozwijania innowacji w obiecujących dziedzinach i branżach – tłumaczy dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

bDnncuWf

Obecnie w Szybkiej Ścieżce można starać się o wsparcie w następujących konkursach:
dla MŚP z certyfikatem Seal of Excellence – nabór do 29 listopada 2019 roku;
dla MŚP, dużych firm i konsorcjów – nabór do 16 grudnia 2019 roku;
dla projektów z zakresu technologii kosmicznych – nabór do 15 listopada 2019 roku;
dla projektów z zakresu technologii tworzyw sztucznych – nabór do 15 listopada 2019 roku;
dla innowacji z zakresu nawozów przyjaznych środowisku – nabór do 14 stycznia 2020 roku.

bDnncuWG
inwestycje
innowacje
KOMENTARZE
(0)