Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. JCK
|

Miliardy z UE dla Polski, ale pod warunkiem. Media ujawniają szczegóły

325
Podziel się:

Parlament Europejski wzywa Mateusza Morawieckiego do zmiany decyzji. Jak ujawnia RMF FM, PE chce, by premier nie kwestionował nadrzędności prawa unijnego nad krajowym. Polski rząd ma wycofać również swój wniosek w tej sprawie z Trybunału Konstytucyjnego.

Miliardy z UE dla Polski, ale pod warunkiem. Media ujawniają szczegóły
Parlament Europejski wzywa Mateusza Morawieckiego do zmiany decyzji (Anadolu Agency via Getty Images, Anadolu Agency)

Jak informuje radio, jednocześnie eurodeputowani apelują, by Komisja Europejska i Rada UE zatwierdziły polski Krajowy Plan Odbudowy - co jest warunkiem przekazania naszemu krajowi 36 mld euro - "tylko wtedy, gdy zostanie ustalone, że polskie władze wdrożyły wszystkie orzeczenia TSUE".

Dziennikarka RMF FM zdobyła projekt rezolucji europarlamentu o "wolności mediów i dalszym pogarszaniu się sytuacji praworządności w Polsce", który poddany zostanie pod głosowanie w czwartek.

Zobacz także: Polski Ład okrojony? Rząd wycofuje się z części programu. Ekspert komentuje

Ponieważ tekst został przygotowany przez eurodeputowanych pięciu największych, prodemokratycznych frakcji w PE, nie ma wątpliwości, że zostanie przyjęty. Debata w tej sprawie odbędzie się natomiast w środę po południu.

Europarlament wzywa także Zbigniewa Ziobrę do wycofania z TK wniosku, który ma na celu podważenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

PE chce również, by w kwestii niezależności sądownictwa Komisja Europejska wnioskowała do Trybunału Sprawiedliwości UE o środki tymczasowe i występowała o kary finansowe - jak w przypadku niewykonania przez Polskę nakazu zamrożenia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Parlament Europejski popiera Komisję Europejską w sprawie wstrzymywania akceptacji polskiego Krajowego Planu Odbudowy w związku z podważaniem przez Warszawę prymatu prawa UE nad krajowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(325)
Polska i Rosj...
2 lata temu
Tak, Tak. nie cofać się ani na krok. Unia niech spada na drzewo. My jesteśmy BRAĆMI SŁOWIANAMI i powinniśmy stworzyć wraz z braćmi rusami Państwo pozostające w kontrze do UE. I judaistycznych stanów też. Poprzez Białoruś i miejsca związane z naszą dumną historią wraz z braćmi rosjanami powinniśmy stworzyć wielkie mocarstwo mogące oprzeć się NATO i UE. Będziemy mieli wielkie bogactwa, ropę i dostep do najlepszych rosyjskich technologii. Niech żyją historyczni: LECH, CZECH i RUS!!!!!
Adam N 1973
2 lata temu
Prawo i konstytucja RP są nadrzędne wobec prawa unijnego. Koniec dyskusji. Trzeba żądać jasnego stanowiska PiS wobec KE, że się nie ugnie w obronie naszej suwerenności. A te 36 mld Euro to śmieszne pieniądze, w przeliczeniu za suwerenność. Wychodzi na głowę mniej niż 1000 Euro, czyli jakieś 4000 zł. Za kogo nas ci komisarze mają? Że jesteśmy sprzedajni jak Totalni? Lepiej nie brać tych pieniędzy, niż gdyby miała ucierpieć wolność nas Polaków. Poza tym nasze członkostwo w UE to nie są dla nas tylko korzyści gospodarcze. Przyjęliśmy zobowiązania wobec Unii m.in. o odejściu od energii z węgla i inne. Te koszty które ponosimy a które jeszcze wzrosną, przewyższają dopłaty które dostajemy z UE. Panie premierze Morawiecki! Żadnych ustępstw, nawet jednego kroku w tył. NIE MOŻE PAN ZAWIEŚĆ POLAKÓW. To byłaby zdrada kraju
BedeGrauWGre
2 lata temu
Morawiecki teraz się ze wszystkiego wycofa żeby dostać euro i swoim wyborcom powie że wreszcie Polska jest niezależna i dostaje to co się należy. Dlatego że wie, że statystyczny wyborca PiSu się zupełnie w tym nie połapie że PiSowa `suwerenna decyzja` właśnie została sprzedana za euro...
byleJAKI
2 lata temu
Jestem za niech nie daja .........pis pluje na unie ale kase to by bral/cwaniaki/
dsdgvdfsvv
2 lata temu
Nie ma Uni sa Niemcy a wszystko idzie ku podpoządkowaniu politycznemu i prawnemu Polski wspólczesne rozbiory, tak to wyglada a nie dobra wirtualna Unia Europejska. Nie chodzi o zadne wartosci chodzi o interesy i kase dlatego szantażują Polske. Biedni naiwni ludzie tego nie kumają. TKz Elity którym z tym dobrze jątrzą i podburzają. Historia sie powtarza, ale ze Polacy nie uczą sie historii to można nas robic w wała na całego.
...
Następna strona