Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Agnieszka Zielińska
|

Kim jest Miłosz Kłeczek? Reporter TVP, który starł się nie tylko z Tuskiem

1131
Podziel się:

Handluje elektroniką z Chin, buduje innowacyjne centrum biznesowe na Śląsku i może liczyć na milionowe dotacje od państwa. Miłosz Kłeczek, związany z TVP Info, który sprowokował ostre starcie w Sejmie z Donaldem Tuskiem, to nie tylko dziennikarz, ale biznesmen.

Kim jest Miłosz Kłeczek? Reporter TVP, który starł się nie tylko z Tuskiem
Miłosz Kłeczek, prowadzący "Kasta" w TVP, dostał dotację na budowę centrum biznesowego na Śląsku (East News, JACEK DOMINSKI)
bEsloQvF

Ostatnia potyczka słowna w Sejmie z Donaldem Tuskiem skierowała na niego uwagę mediów. Jednak nie jest to jego pierwsze tego typu starcie. O reporterze było głośno także m.in. w sierpniu 2018 r., gdy wdał się w sprzeczkę z Rafałem Trzaskowskim (wówczas kandydatem na prezydenta Warszawy). Polityk oczekiwał, że mężczyzna z mikrofonem się przedstawi. Dziennikarz TVP Info uparcie odmawiał i odsyłał do Google'a.

Obecny rozgłos spowodował jednak, że użytkownicy Twittera przypomnieli o jego biznesowej działalności, a konkretnie o fakcie, że spółka Financial Poland, w której Miłosz Kłeczek jest udziałowcem (ma pakiet 90 proc.) dostała tylko w 2020 r. 3,6 mln zł pomocy publicznej.

Financial Poland handlowała m.in. importowaną z Chin elektroniką. Jednak obecnie na stronie internetowej firmy, która reklamuje się jako „Import bez granic”, nie można już niczego kupić.

bEsloQvH
Zobacz także: Awantura o program TVP. Piotr Zgorzelski mówi o "wojnie wewnątrz"

Tymczasem z KRS firmy wynika, że np. w 2019 r. jej przychody wynosiły 12,5 mln zł, z kolei 628 tys. zł zysku wpłacono na kapitał zapasowy.

Dodatkowo spółkę hojnie wsparły państwowe instytucje. Około 500 tys. zł dostała z tarczy kryzysowej od PFR w 2020 roku, zaś 58 tys. zł od prezydenta Częstochowy, kolejne 16 tys. zł pochodziło z Banku Gospodarstwa Krajowego.

bEsloQvN

Biznesowe centrum na Śląsku

Pozostałe 3 mln zł objęła "regionalna pomoc ze Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości" pochodząca od marszałka województwa śląskiego. O co konkretnie chodzi? Okazuje się, że Financial Poland, która na co dzień handluje elektroniką, wybuduje halę magazynową wraz z m.in. wyposażeniem oraz oprogramowaniem umożliwiającym świadczenie innowacyjnych usług.

Z rządowej mapy dotacji UE wynika, że będzie to „Innowacyjne Centrum Biznesowe do kompleksowej obsługi procesów dystrybucji z rożnych branż technologicznych rynków wschodzących”.

Zapytaliśmy rzecznika prasowego śląskiego urzędu o szczegóły inwestycji i planowany jej start. Nie dowiedzieliśmy się jednak niczego więcej niż to, co znajduje się na stronie internetowej.

bEsloQvO

- Financial Poland realizuje projekt stworzenia Nowoczesnego Innowacyjnego Centrum Biznesowego w celu świadczenia innowacyjnych na skalę europejską usług prezentacji i dystrybucji produktów z branż technologicznych, elektronicznych, elektromaszynowych, ICT oraz budowlanych. Realizacja projektu jest przewidziana na okres od sierpnia 2020 r. do końca lipca 2022 r. - informuje Sławomir Gruszka z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w przesłanym do nas oświadczeniu.

Urzędnik twierdzi jednocześnie, że jak dotąd firma Financial Poland nie przedstawiła jeszcze żadnego wniosku o płatność, więc nie zostały na razie przekazane jej żadne środki na rzecz refundacji kosztów w projekcie.

Prześwietla wyroki

bEsloQvP

Financial Poland to niejedyna firma, w której działał Miłosz Kłeczek. W lipcu 2010 roku dziennikarz założył firmę Dixon, która handlowała towarami z Chin. Sprowadzała stamtąd zabawki i elektronikę. Jej roczne przychody wynosiły ponad 2 mln zł.

Jednak w 2020 r. "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że dziennikarz, jako prezes spółki Dixon, nie wykonał prawomocnego wyroku sądu dotyczącego spłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych z odsetkami. Dług bezskutecznie próbował ściągnąć komornik. Kłeczek wszystkiemu jednak zaprzeczył, publikując oświadczenie na Twitterze.

Miłosz Kłeczek pracuje w telewizji od ponad pięciu lat. Wcześniej pracował dla m.in. dla Superstacji, TVN24, TTV, TVN Meteo i radiowej Jedynki. W ostatnim czasie jego kariera nabrała tempa. W październiku 2019 r. dziennikarz zadebiutował jako prowadzący pasma informacyjnego, a w kolejnym roku został głównym prowadzącym paradokumentu "Kasta" na TVP Info, gdzie prześwietla sądowe wyroki.

bEsloQvQ

Co ciekawe, nie jest on nawet oficjalnym pracownikiem TVP, bo nie wiąże go z tą instytucją żaden kontrakt.

Poinformował o tym poseł Nowoczesnej Adam Szłapka, który chciał się dowiedzieć od TVP, jaka jest miesięczna wysokość wynagrodzenia dziennikarza. W odpowiedzi dostał pismo, z którego wynika, że reporter nie jest pracownikiem TVP i nie ma podpisanej umowy, co oznacza, że nie jest nawet współpracownikiem.

Miłosz Kłeczek, z którym się skontaktowaliśmy, nie chciał rozmawiać na temat inwestycji na Śląsku ani o działalności Financial Poland. Poprosił o przesłanie pytań.

W jego imieniu odpowiedział pełnomocnik, adwokat Bartosz Kociński. Z odpowiedzi wynika, że centrum biznesowe, na które firma Financial Poland otrzymała 3 mln zł dotacji, powstanie w Częstochowie i będzie mieć około 1,2 tys. m kw. powierzchni. Obiekt powstanie do końca 2023 r. Na obecnym etapie inwestycja realizowana jest z własnych środków firmy.

- Informacja o tym, czym zajmuje się Financial Poland jest dostępna w KRS i jest prawdziwa. Spółka realizuje działalność gospodarczą w ramach zgłoszonych do KRS kodów PKD. Nie ma nic wspólnego z usługami finansowymi, pożyczkowymi i ogólnie pojętą branżą finansową. Prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną artykułów użytku domowego (głośniki, ładowarki, wentylatory, zabawki, itd.) poprzez kanały sprzedaży internetowej. Towary handlowe pozyskiwane są w Chinach, w czym spółka ma wieloletnie doświadczenie - informuje pełnomocnik.

Ponadto, jego zdaniem Miłosz Kłeczek, jako współudziałowiec, mimo tak dużego pakietu udziałów, nie ma wpływu na bieżące decyzje podejmowane przez zarząd spółki. - "Członkowie zarządu i pracownicy nie prowadzą żadnej działalności politycznej. Nie należeli i nie należą do żadnej partii politycznej, nie piastują funkcji publicznych i nie zasiadają w organach spółek Skarbu Państwa, ani z udziałem jednostek samorządu terytorialnego" - napisał Bartosz Kociński w przesłanym do nas oświadczeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsloQwi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1131)
baba
6 dni temu
Szkoda że pan dziennikarz nie zadaje trudnych pytań - Kaczyńskiemu, Premierowi czy rządzącym to że nie jest w PiS-ie nie oznacza że jest na ich usługach tak jak reszta dziennikarzy z TVP
jaga
3 tyg. temu
Bardzo fajny dziennikarz, płynnie komentuje poprawną polszczyzną. Nie słychać e e e e e. A to , że chłopak ma głowę na karku i nie wysyła rodziców na polityków ,aby żyć z ich profitów to was boli. A przy tym jest przystojny i lubię bardzo go słuchać. Bolą was mądrzy,operatywni . w swoim fachu ... A zresztą to jest dla was za trudne do zrozumienia.... Brawo panie Kłeczek! Nie dość, że bdb. dziennikarz to jeszcze b. dobry biznesmen. No nie dorówna Tuskowi, ale ten to Krętacz i Zdrajca, jest nie do przeskoczenia, dla pana Kłeczka. Próg Paskudy z Sopotu jest rzeczywiście wysoki. POlecam KOlesiom -- Napiszcie artykuł o Olejnik. To się dopiero będzie działo....
Tuski
3 tyg. temu
Dodając komentarz, widzę informację STOP HEJT. Zaskakujące, jak po zadaniu paru merytorycznych pytań przez redaktora Kłeczka, powstało pare bliźniaczo brzmiących stronniczych artykułów o panu redaktorze. Przecież to jest szczucie na człowieka, który nie zrobił nic poza tym, ze zadał pytanie nadziei liberalnej części Polski- królowi Europy- Tuskowi. Czego się boicie? Redaktora Kłeczka, że od kilku dni próbujecie na wszelkie sposoby tworzyć kumoterskie artykuły na temat jego działaności? Co do jego firmy… cóż podobno w Polsce wszyscy są rowni? Dlaczego miał nie dostać dofinansowania skoro zatrudnia ludzi (Polaków), tworzy miejsca pracy, prawdopodobnie płaci podatki większe niż wy wszyscy razem wzięci? Tworzycie żenujący spektakl pomówień i szczucia. Wstyd redaktorzy wp… onetu… na temat… money.pl… żenada! Podobno jest stop hejt? Tak zazdrościcie redaktorowi sukcesu, że musicie pisać sponsorowane artykuliki na zamowienie popleczników Tuska i PO, z toną insynuacji? Żenada… on tylko zadał normalne pytanie, czy być może pokazał, że król Tusk- słońce Europy- jest tak naprawdę nagi? Co mądrzejsi wiedzą, o co tu chodzi- emocjonalne trolle nigdy tego nie zeozumieją. A pan Kłeczek powinien zostać w TVP nawet jakby zmieniła się władza- doskonale patrzyłby na ręce PO- tylko ciekawe, czy zostawiliby kogoś takiego w obawie o to, że obnaży każda ich nieudolność.
bEsloQwj
Emil
3 tyg. temu
Zróbcie artykuł o psach totalnej opozycji- byłoby przynajmniej ciekawie... wyglada jak zlecenie na Kłeczka. Nie żebym jakoś za gościem przepadał, bo często mnie wkurza, ale nie można mu odmówić, ze wzbudza emocje i czasem odwala dobra robotę... Redaktor Zielińska, a Pani kim jest? Czyżby pani zazdrościła redaktorowi Kłeczkowi sukcesu czy jest pani zwykłym klakierem peło? --- Bardzo dobry, merytoryczny dziennikarz. Jak dla mnie jego prawicowe poglądy nie dyskwalifikują go jako rzetelnego. Kto powiedział, ze dziennikarz nie może mieć poglądów? Ci co pracują w tvnie tez je przecież mają- Olejnik, krasko, Witt, werner itd. Itp. Haha Brawo. Znów psy szkalujecie chłopaka. Niezależne śledztwo z Gazety Wyborczej hehehehehehe. Kto to jeszcze kupuje ?
paulina
3 tyg. temu
I bardzo dobrze ze mlody czlowiek zajmuje sie biznesem . A dotacje covidowe dostało wiele fuirm wPolsc . Syn Tuska na swoje przeds . transportowe rowniez . Kełczek ma odwage stawiac trudne pytania Tuskowi a nie jak te rozanielone dziennikarki z TVN, Gw Rzeczpospolitej ,ktore zadaja pytania jak sie czuje itp.Tusk jak Trzaskowski chce zlikwidowac TVPinfo zeby nie zadawano jemu trudnych pytan . Wstyd Panie Tusk taki swiatowiec a nie potragi godnie sie zachowac i odpowiadac na kazde trudne pytania !!!!! Wyborcy wiedza ze sarozne media liberalno-lewicowe i konserwatywne ichca pytan od kazdych dziennikarzy . Bo w Polsce na szczescie w przeciwienstwi Pana czasow Panie Tus - sa PLURALISTYCZNE MEDIA
...
Następna strona