Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
JCK
|

Minister jak Janosik? Zabiera bogatym, a daje biednym? Kościński: Nic nikomu nie zabieram

29
Podziel się:

Minister finansów tłumaczy się z Polskiego Ładu. "Nic nikomu nie zabieram. Zbieram pieniądze obywateli i przekazuję na utrzymanie państwa" - tłumaczy w "Fakcie" minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Minister jak Janosik? Zabiera bogatym, a daje biednym? Kościński: Nic nikomu nie zabieram
Minister finansów Tadeusz Kościński tłumaczy się z Polskiego Ładu (KPRM, KPRM)
bEDIDLMB

– Nic nikomu nie zabieram. Zbieram pieniądze obywateli i przekazuję na utrzymanie państwa - budowę dróg, szkół, szpitali. A reforma podatkowa aż dla 90 proc. płacących podatki będzie korzystna lub neutralna. To ponad 23 miliony osób. Rocznie to około czternastu miliardów złotych więcej w portfelach Polaków. Niemal dziewięć milionów osób przestanie płacić PIT – odpowiedział minister.

Gazeta zwraca m.in. uwagę, że pracownicy sfery budżetowej są oburzeni, bo słyszą, że w przyszłym roku znów nie dostaną podwyżek.

bEDIDLMD

– To nieprawda, że nie będzie podwyżek. Nie wzrośnie limit wynagrodzeń. Ale to ja teraz zadam pani pytanie: czy pani chciałby mieć dobrych urzędników, którzy efektywnie pracują? Czy żeby było ich bardzo dużo, ale niekoniecznie kompetentnych? Chcemy mieć profesjonalną, nowoczesną administrację i zadowolonych klientów. Zachęcam, by dobrym pracownikom zwiększać wynagrodzenie, a słabszym pomagać w rozwoju. Minęły już – i słusznie – czasy, kiedy wszyscy dostawali podwyżki po równo – oświadczył Kościński.

Zobacz także: Wakacje 2021. UOKiK kontroluje bary i restauracje. Walka z paragonami grozy

Sporo osób straci

Założenia podatkowe Polskiego Ładu to obecnie jeden z najgorętszych tematów. Zdaniem rządu program ma poprawić sytuację osób o dochodach minimalnych, dzięki m.in. podniesieniu kwoty wolnej do 30 tys. zł i zwiększeniu progu podatkowego do 120 tys. zł.

bEDIDLMJ

Niestety, zmiany uderzą po kieszeniach osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Jaka to może być grupa? Z danych GUS wynika, że taką prowadzi blisko 2,5 mln Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDIDLNe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(29)
Suwerenka
2 miesiące temu
Zbiórka to jest dobrowolna. To co robi PiS to jest zwykle łupienie. I nie plec bzdur człowieku że to na drogi, dróg budujecie najmniej od lat 90tych. To na kurwizje, Rydzyka i patologię pincet+. Rocznie zabierzecie mi ponad 7 tys zł więcej. Nie po to haruje jak wół od 30 lat w szkole i w pracy, żeby utrzymywać patologię, tvp i nienawistny człowiekowi Kościół.
mirek
2 miesiące temu
Ponoc Niedzielski też nie ma Polskiego obywatelstwa
wtf
2 miesiące temu
Gość jest bezczelny, waloryzacja to żadna podwyżka, to tylko wyrównanie utraty siły nabywczej wynagrodzenia z powodu inflacji. A za dwukrotny wzrost inflacji odpowiada wyłącznie ten reżim i podległy mu NBP, który drukuje pieniądze bez opamiętania, by kupować wyborców
bEDIDLNf
emeryt5000+
2 miesiące temu
Zbierać pieniądze obywateli i przekazywać na utrzymanie państwa to minister może jak mu je dadzą, w przeciwnym wypadku, tj. bez zgody obywateli, to kradzież lub delikatnie mówiąc zabieranie. A przecież nikt nas o zgodę nie pyta, chyba że się mylę.
Dan ☼
2 miesiące temu
"Minister jak Janosik? Zabiera bogatym, a daje biednym? Kościński: Nic nikomu nie zabieram" Pan minister raczy żartować. "Zabierana" jest konkurencyjność korporacje z CIT-em na poziomie 15% będą o wiele bardziej konkurencyjne niż przedsiębiorca z podatkiem PIT na poziomie 28%. Promowanie korpo! A Kowalskiemu w potylicę!
...
Następna strona