Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marlena maląg
27.10.2020 14:49

Minister rodziny zapowiada dodatkowy zasiłek

Jeśli młodsze dzieci również przejdą na naukę zdalną wprowadzony zostanie dodatkowy zasiłek dla rodziców - informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)
Marlen Maląg obiecuje dodatkowy zasiłek. (Fot: Adam GUz)

Od poniedziałku zdalnie uczą się uczniowie klas IV-VIII. Nauczanie początkowe i grupy przedszkolne pracują stacjonarnie.

Rozważane jest jednak wprowadzenie kolejnych obostrzeń, m.in. wysłania do nauki zdalnej wszystkich dzieci, również tych najmłodszych.

Jeśli tak się stanie, przywrócony zostanie zasiłek opiekuńczy dla rodziców. W takiej samej formie, jak obowiązywał podczas wiosennego lockdownu - zapowiada minister Maląg.

Zasiłek opiekuńczy. Wraca dodatek, kto dostanie pieniądze?

- Teraz na zasadach ogólnych można skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Ale jeśli sytuacja będzie się zmieniała, wprowadzane będą nowe obostrzenia, wprowadzimy taki dodatkowy zasiłek - zapewniała Maląg w "Poranku Siódma - Dziewiąta".

Zasiłek opiekuńczy na zasadach ogólnych przysługuje rodzicom dzieci do lat ośmiu, w przypadku nagłego zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka.

Zasiłek dostaną też rodzice dzieci do lat 14, w przypadku choroby dziecka. W obu przypadkach zasiłek przysługuje najwyżej przez 60 dni w roku.

W marcu, z powodu zamknięcia szkół, rząd uruchomił dodatkowy zasiłek dla rodziców, który nie wliczał się w ustawowy limit.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-10-2020

niez moich podatków , STOP rozdawnictwu !!!

27-10-2020

JpisNiech Sasin zapłaci z tych 70 mlnów

27-10-2020

xdddtaaa więcej socjali dajmy.Jestem za tym żeby dać 20 000+ żeby było śmieszniej

Rozwiń komentarze (59)