Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Minister rolnictwa atakuje firmy za importowanie mleka. Prezes Danone odpowiada

Ministerstwo Rolnictwa zarzuca firmom brak patriotyzmu, bo sprowadzają mleko z zagranicy. Resort opublikował "czarną listę" podmiotów, które ośmieliły się kupić mleko w sąsiednich krajach albo sprowadzić do Polski zagraniczny ser. Co na to prezes Danone Polska? - Danone w Polsce istnieje ponad 28 lat. Rocznie skupujemy około 160 tys. ton mleka. Spośród tego eksportujemy ponad 30 tys. ton do 25 krajów Unii Europejskiej, a nawet do Stanów Zjednoczonych. Na tym tle importujemy mleko bio, którego podaż w Polsce jest niestabilna i nie jest w stanie zaspokoić naszych potrzeb. To mleko stanowi mniej niż jeden procent naszego przerobu. Gdybyśmy tylko mogli, pozyskiwalibyśmy w sposób stabilny mleko bio w Polsce - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Sumiła.

KOMENTARZE
(101)
DEDEK
4 lata temu
jezeli DANON tak sie zachowuje to WON z POLSKI.TAK JAK TO ZROBIŁA NORWEGIA sieci LIDL.WCALE NIE DYSKUTOWAŁBYM Z PRZEDSTAWICIELAMI ŻADNEJ ZAGRANCZNEJ SIECI CZY FIRMY W O N !!!!!
JP-2
4 lata temu
Wali obuchem na prawo i lewo.., SKS..., panie ministrze SKS...
slv
4 lata temu
Maseczki z Chin , węgiel z Rosji to kto importuje ?
rolnik
4 lata temu
Ten minister jest po prostu głupi. Bez prawdziwej weryfikacji oskarża firmy które dla polskich rolników są naprawdę ważne. Takiego szkodnika w rolnictwie jeszcze nie było.Czy w tym rządzie nie ma już normalnego człowieka tylko sami niszczyciele.
Zagłoba
4 lata temu
pANIE mINISTER WEX SIE OGÓL I WYGLADAJ W KOŃCU JAK CZŁOWIEK A NIE JAK ZWIERZ CO TYLE CO WYLAZŁ Z WYRA=OSOBA PUBLICZNA POWINNA MIEC JAKO TAKI WYGLAD CZEGO O TOBIE NIE MOZNA POWIEDZIEĆ=??
...
Następna strona