Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koronawirus. Mniej gości na weselach, lokale w czerwonej strefie czynne do godziny 22

115
Podziel się:

Już nie 150 weselników w zielonej strefie, lecz maksymalnie 100 – to jedno z obostrzeń, o których we wtorek poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. W żółtej strefie bawić się będzie mogło 75 osób. Zmiany nie dotyczą strefy czerwonej, gdzie w dalszym ciągu można zapraszać 50 osób.

Koronawirus. Mniej gości na weselach, lokale w czerwonej strefie czynne do godziny 22
We wtorek minister Adam Niedzielski mówił o sytuacji epidemicznej w Polsce
bEDMWWmt

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił na wtorkowej konferencji prasowej nowe obostrzenia. Większość dotyczy żółtych i czerwonych stref, ale wyjątek obejmuje wesela. Już wkrótce również w strefie zielonej zmniejszona będzie liczba uczestników – z obecnych 150 do 100.

W żółtej strefie będzie bawiło się do 75 osób (do tej pory 100). Bez zmian w strefie czerwonej – do 50 gości.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu będzie obowiązywał również w żółtej strefie. Do tej pory takie ograniczenie obowiązywało w powiatach w czerwonej strefie.

bEDMWWmv

Ponadto w czerwonej strefie lokale gastronomiczne będą musiały być zamykane o godzinie 22.

Zobacz także: Materiał dla Agencji Rozwoju Przemysłu z Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Coraz więcej łóżek

bEDMWWmB

Resort zdrowia podsumował sytuację epidemiczną w Polsce. Adam Niedzielski zwróci uwagę, że zwiększona liczba nowych zachorowań jest wynikiem powrotu Polaków do normalnego rytmu życia – chodzenia do szkoły, pracy. Zwrócił też uwagę, że dla oceny tego, czy sytuacja jest pod kontrolą nie jest ważny dzienny przyrost przypadków, lecz liczba zajętych łóżek i pacjentów, którzy wymagają wsparcia tlenowego.

- Nie mylmy zjawiska ogólnej dostępności łózek z tym, że mogą się pojawić sytuacje, gdy w którymś szpitalu przejściowo brakuje łózek – zaznaczył. I wyliczał: łóżek w sieci szpitalnej przeznaczonej do walki z covidem jest ponad 8 tys. Zajętych jest ok. 2 tys. z nich.

- Potencjał na przyjęcie nowych pacjentów istnieje – zapewnił minister.

Powiedział, że przewidując kontynuację liczby zachorowań, zwiększono dostępna bazę łóżek w szpitalach.

bEDMWWmC

Największa skala zachorowań w ostatnim czasie dotyczyła województwa małopolskiego. Potencjał łóżek zwiększono o 335 miejsc, co oznacza przyrost o 70 proc. względem dostępności łóżek tydzień wcześniej. Ta liczba zostanie zwiększona o kolejne 211.

W poniedziałek odbyły się dwa spotkania - sztab kryzysowy oraz spotkanie z zakaźnikami. Skutkiem jest propozycja nowego modelu walki z pandemią.

Pacjenci wracają do lekarzy POZ

I tak, w nowym schemacie pacjent z pozytywnym wynikiem wróci do lekarza pierwszej opieki zdrowotnej, a ten dokona oceny, czy pacjent może być izolowany w domu, czy też konieczna jest hospitalizacja.

bEDMWWmD

Jeśli przebieg choroby nie będzie ciężki, pacjent trafi na izolację domową, gdzie nadal będzie się znajdował pod opieką lekarza rodzinnego

Jeśli pacjent ma wyraźne objawy, lekarz może go skierować do szpitala zakaźnego lub wysokospecjalistycznego, który leczy pacjentów z innymi chorobami, a covid jest traktowany jako współistniejący.

- Chcemy, by ten schemat wszedł w życie w przyszłym tygodniu, tak by ruch szpitali drugiego poziomu został przekazany do szpitali pierwszego stopnia lub POZ – powiedział Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDMWWmW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(115)
Aga
12 miesięcy temu
kto te brednie wymyśla...50 osób ok, ale o jedną więcej i korona wjeżdża na salony-ja p..!!!
DOROTA
12 miesięcy temu
Zamykając restauracje o godz 22 niszczycie cały dorobek życia ludzi, ich miejsce pracy i ich biznes . To jest niewybaczalne. To jest karygodne. Czas z tym skończyć i zadbać o naród i POLSKĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dorota
12 miesięcy temu
Przestańcie męczyć ludzi jakimś koronawirusem. Jak ludzie się obudzą, i zobaczą że to ściema nie chciałabym być w skórze rządzacych. To moja opinia
bEDMWWmX
ki potrafi so...
12 miesięcy temu
Panie prezydencie czy iątychzdaje pan sobie sprawę z tego,że przez te obostrzenia niszczy pan gospodarkę polską. Koronawirusy istnieją już od lat sześćdziesiątych. Istniały istnieją i bedą istnieć. Proszę otworzyć gospodarkę, nie wysyłać ludzi na kwarantannę i dać ludziom żyć i pracować. Proszę nie bać się wirusów. organizm ludzki potrafi poradzić sobie z nimi. Więcej ludzi zmarło w ubiegłym roku niż w tm. proszę to przemyślec. C
lili
12 miesięcy temu
przestańcie straszyć , sprzedaliście się koncernom farmaceutycznym. Ludzie się budzą nie wierzą w bzdury.
...
Następna strona