Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|

Ministerstwo finansów: nie będzie podwyżek dla posłów

13
Podziel się:

- Nie jest planowana zmiana kwoty bazowej, od której zależą m.in. wynagrodzenia ministrów, posłów oraz senatorów - poinformował we wtorek PAP rzecznik ministerstwa finansów Paweł Jurek.

Nie będzie podwyżek dla posłów.
Nie będzie podwyżek dla posłów. (PAP, Tomasz Gzell)

Ministerstwo dementuje w ten sposób informacje "Rzeczpospolitej", która pisała, że zarobki posłów mają pójść w górę o 631 złotych.

O podwyżce miała poinformować posłów podczas posiedzenia Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Rzekoma podwyżka miała być wynikiem ogólnego wzrostu płac dla sektora aministracyjnego. W ministerstwie trwają prace nad projektem ustawy budżetowej na rok 2020.

Zobacz także: Oglądaj też: Wicepremier o zarobkach w budżetówce: My ministrowie jakoś dajemy sobie radę

"Zakładany jest wzrost wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, przy czym nie dotyczy to osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Nie jest bowiem planowana zmiana kwoty bazowej, od której zależą m.in. wynagrodzenia ministrów, posłów oraz senatorów" - podkreślił rzecznik resortu.

Podwyżki, o których pisała "Rzeczpospolita", zostały jednak ujęte w planach Kancelarii Sejmu na przyszły rok.

"W przedmiotowej sprawie Minister Finansów wystosował 10 lipca 2019 r. pismo do szefa Kancelarii Sejmu, w którym poinformował, że kwoty bazowe dla osób objętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń oraz wynagrodzenia osób objętych i nieobjętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń zostały zwiększone o 6 proc.. Kancelaria Sejmu, jako płatnik poselskich uposażeń i diet, była zobowiązana do uwzględnienia powyższych informacji w planach finansowych na przyszły rok" - tłumaczyłp Centrum Informacyjne Sejmu i jednocześnie przypomniało, że do momentu uchwalenia budżetu jakiekolwiek propozycje Ministerstwa Finansów w tej sptrawie należy traktować jako projekt, a nie ostateczne ustalenia.

Według zapowiedzi resortu, projekt ustawy budżetowej ma trafić pod obrady Rady Ministrów pod koniec sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
Marek nn
4 lata temu
I co jeszcze, przed wyborami, nasza dobra zmiano? Nadrobicie po wyborach? Nie doczekanie wasze.
Yiuio
4 lata temu
Powinno się obniżyć pensje wszystkim posłom i senatorom. Skoro tak lubią politykę to niech pracują dla idei.
Ja
4 lata temu
Nie ma podwyżek, bo się wydało?
emig
4 lata temu
Oczywiście, że nie przed wyborami ! Po wyborach - dzielni posłowie będą musieli sobie zrekompensować inflację którą wywołali. Brawo PiS !
Rc
4 lata temu
Tylko PIS