Notowania

gospodarka
06.08.2019 19:48

Ministerstwo finansów: nie będzie podwyżek dla posłów

- Nie jest planowana zmiana kwoty bazowej, od której zależą m.in. wynagrodzenia ministrów, posłów oraz senatorów - poinformował we wtorek PAP rzecznik ministerstwa finansów Paweł Jurek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Nie będzie podwyżek dla posłów. (Fot: Tomasz Gzell)

Ministerstwo dementuje w ten sposób informacje "Rzeczpospolitej", która pisała, że zarobki posłów mają pójść w górę o 631 złotych.

O podwyżce miała poinformować posłów podczas posiedzenia Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Rzekoma podwyżka miała być wynikiem ogólnego wzrostu płac dla sektora aministracyjnego. W ministerstwie trwają prace nad projektem ustawy budżetowej na rok 2020.

Oglądaj też: Wicepremier o zarobkach w budżetówce: My ministrowie jakoś dajemy sobie radę

"Zakładany jest wzrost wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, przy czym nie dotyczy to osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Nie jest bowiem planowana zmiana kwoty bazowej, od której zależą m.in. wynagrodzenia ministrów, posłów oraz senatorów" - podkreślił rzecznik resortu.

Podwyżki, o których pisała "Rzeczpospolita", zostały jednak ujęte w planach Kancelarii Sejmu na przyszły rok.

"W przedmiotowej sprawie Minister Finansów wystosował 10 lipca 2019 r. pismo do szefa Kancelarii Sejmu, w którym poinformował, że kwoty bazowe dla osób objętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń oraz wynagrodzenia osób objętych i nieobjętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń zostały zwiększone o 6 proc.. Kancelaria Sejmu, jako płatnik poselskich uposażeń i diet, była zobowiązana do uwzględnienia powyższych informacji w planach finansowych na przyszły rok" - tłumaczyłp Centrum Informacyjne Sejmu i jednocześnie przypomniało, że do momentu uchwalenia budżetu jakiekolwiek propozycje Ministerstwa Finansów w tej sptrawie należy traktować jako projekt, a nie ostateczne ustalenia.

Według zapowiedzi resortu, projekt ustawy budżetowej ma trafić pod obrady Rady Ministrów pod koniec sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, sejm
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-08-2019

adano jasne, po wyborach sobie odbiją złodzieje z pisu

06-08-2019

ALETYLKO DO WYBORÓW... hehehe. Złodzieje nie dadzą sobie krzywdy zrobić. Kiełbasa wyborcza rzucona.

06-08-2019

...Rzeczpospolita, Wyborcza, Newsweek i wszystko jasne

Rozwiń komentarze (13)