Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ministerstwo finansów: nie będzie podwyżek dla posłów

13
Podziel się

- Nie jest planowana zmiana kwoty bazowej, od której zależą m.in. wynagrodzenia ministrów, posłów oraz senatorów - poinformował we wtorek PAP rzecznik ministerstwa finansów Paweł Jurek.

Nie będzie podwyżek dla posłów.
Nie będzie podwyżek dla posłów. (PAP, Tomasz Gzell)
bDAyhazV

Ministerstwo dementuje w ten sposób informacje "Rzeczpospolitej", która pisała, że zarobki posłów mają pójść w górę o 631 złotych.

O podwyżce miała poinformować posłów podczas posiedzenia Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Rzekoma podwyżka miała być wynikiem ogólnego wzrostu płac dla sektora aministracyjnego. W ministerstwie trwają prace nad projektem ustawy budżetowej na rok 2020.

bDAyhazX
Zobacz także: Oglądaj też: Wicepremier o zarobkach w budżetówce: My ministrowie jakoś dajemy sobie radę

"Zakładany jest wzrost wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, przy czym nie dotyczy to osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Nie jest bowiem planowana zmiana kwoty bazowej, od której zależą m.in. wynagrodzenia ministrów, posłów oraz senatorów" - podkreślił rzecznik resortu.

Podwyżki, o których pisała "Rzeczpospolita", zostały jednak ujęte w planach Kancelarii Sejmu na przyszły rok.

bDAyhaAd

"W przedmiotowej sprawie Minister Finansów wystosował 10 lipca 2019 r. pismo do szefa Kancelarii Sejmu, w którym poinformował, że kwoty bazowe dla osób objętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń oraz wynagrodzenia osób objętych i nieobjętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń zostały zwiększone o 6 proc.. Kancelaria Sejmu, jako płatnik poselskich uposażeń i diet, była zobowiązana do uwzględnienia powyższych informacji w planach finansowych na przyszły rok" - tłumaczyłp Centrum Informacyjne Sejmu i jednocześnie przypomniało, że do momentu uchwalenia budżetu jakiekolwiek propozycje Ministerstwa Finansów w tej sptrawie należy traktować jako projekt, a nie ostateczne ustalenia.

Według zapowiedzi resortu, projekt ustawy budżetowej ma trafić pod obrady Rady Ministrów pod koniec sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAyhaAy
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(13)
ALE
rok temu
TYLKO DO WYBORÓW... hehehe. Złodzieje nie dadzą sobie krzywdy zrobić. Kiełbasa wyborcza rzucona.
ada
rok temu
no jasne, po wyborach sobie odbiją złodzieje z pisu
Bolek123
rok temu
Dla towarzyszy z pisu wynagrodzenie poselskie to pieniądze na waciki. Kieszenie wypychają pieniędzmi ze spółek Skarbu Państwa , gdzie oni i członkowie rodziny doją bez opamiętania.
bDAyhaAz
precz z pis
rok temu
spoko, podwyżka będzie po wyborach;] i to pewnie potrójna;]
Ja
rok temu
Nie ma podwyżek, bo się wydało?