Notowania

Podwyżki dla posłów. Politycy dostaną ponad 600 zł

W przyszłym roku uposażenie i dieta poselska składające się na pensję polityków mogą wzrosnąć łącznie o 631 zł – ustaliła "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zaplanowali wyższe wynagrodzenia dla posłów. (Fot: Stanisław Kowalczuk)

Ile zarabiają posłowie? Obecnie uposażenie wynosi dokładnie 8016,7 zł brutto, do tego dochodzi dieta poselska wysokości 2505,2 zł. Ci posłowie, którzy zasiadają w komisjach, mogą liczyć również na dodatki.

Teraz pensja posła wzrośnie. O Ile? Łącznie o 631 zł – wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej". O podwyżce miała poinformować posłów podczas posiedzenia Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Wyższe wypłaty mają mieć związek z planowanymi przez rząd podwyżkami w budżetówce. Jak relacjonuje dziennik, do Sejmu 20 lipca miało wpłynąć dokument od ministra finansów, mówiący o wzroście wynagrodzeń na poziomie 6 proc.

Obejrzyj: Zarobki posłów. "Uważam, że powinni być dobrze wynagradzani"

– To obejmie, i tak zaplanowałam, parlamentarzystów, straż marszałkowską i pracowników. Zgodnie z tym pismem musiałam zabezpieczyć te kwoty – przytacza słowa Kaczmarskiej "Rzeczpospolita".

O podwyżki dla posłów dziennik zapytał Centrum Informacyjne Sejmu, ale nie otrzymał w tej spawie jednoznacznej odpowiedzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-08-2019

LoloOszczędne państwo jak nic. Otrafią o siebie zadbać. Łoją ludzi podatkami, a sobie odwyżki dadzą. Dramat.

02-08-2019

Obserwator53Tylko nauczycielą się nie należy, a we wrześniu rząd będzie warczał i skomlał.

03-08-2019

RASA PANÓWod lat podkreślam że za dużo jest posłów i senatorów zmniejszyć do liczby 150 sztuk oszczędzimy ma tych darmozjadach

Rozwiń komentarze (114)