Notowania

inwestycje
20.01.2020 07:17

Mniej inwestorów zagranicznych w Polsce. Ale zostawili więcej pieniędzy

W 2019 roku spadła liczba rozpoczętych przedsięwzięć zagranicznych, które obsłużyła Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Jednak ich wartość wzrosła i to aż o jedną trzecią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Inwestycje zagraniczne w Polsce osiągnęły poziom niemal 3 mld euro.

Dane PAIH, do których dotarła "Rzeczpospolita", wskazują, że w ubiegłym roku zagraniczne firmy ulokowały w Polsce 56 projektów inwestycyjnych.

To wynik gorszy od tego osiągniętego w 2018 roku. Tamten rok był rekordowy - wtedy nad Wisłą pojawiło się 71 nowych projektów zagranicznych.

Przedstawiciele PAIH wskazują jednak, że nie ma powodów do paniki. Wartość inwestycji zagranicznych wzrosła rok do roku o ponad jedną trzecią i w 2019 roku wyniosła 2,9 mld euro. W przeliczeniu to ok. 13 mld złotych.

Zobacz też: Publiczne pieniądze na startupy. 280 mln zł na rozwój innowacyjnej gospodarki

- Tym, co dla nas ważne, jest wpływ i wsparcie przy podejmowaniu przez inwestorów decyzji o reinwestowaniu. Zapewnia to stabilny rozwój gospodarki, ale przede wszystkim stabilne i wysoko jakościowe miejsca pracy - wskazuje Grażyna Ciurzyńska, p.o. prezes zarządu PAIH, cytowana przez "Rz"

Rzecznik finansowy chce wiedzieć, jak to możliwe, że firma deklaruje aż tak wysokie możliwe zyski w sprawy związane z kredytami frankowymi.
Kredyt we frankach. Inwestycje w roszczenia wobec banków pod lupą rzecznika finansowego

W 2019 roku reinwestycje stanowiły prawie połowę wszystkich obsłużonych przez nas projektów. Wśród nich są reinwestycje takich gigantów jak Toyota czy PSA - tłumaczy Grażyna Ciurzyńska.

Katarzyna Jaworska wystawiła swój sklepik wraz z towarem na OLX.
Sklep "Słodka Dziurka" na sprzedaż przez zakaz handlu. Obroty spadły o połowę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-01-2020

ggnooo, ale trzeba bylo sie do czegos Doczepic,

20-01-2020

Tak takTo że ci inwestorzy zagraniczni zainwestowali w Polsce to były tak zwane reinwestycje w Polsce których początek mial miejsce znaczmie wcześniej i do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)