Notowania

Przejdź na

Kredyt we frankach. Inwestycje w roszczenia wobec banków pod lupą rzecznika finansowego

Zainwestuj w roszczenia wobec banków, borykających się z problemem frankowiczów, a czekają cię gigantyczne zyski - wynika z oferty jednej z firm. Rzecznik finansowy chce wiedzieć, jak działa ta inwestycja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rzecznik finansowy chce wiedzieć, jak to możliwe, że firma deklaruje aż tak wysokie możliwe zyski w sprawy związane z kredytami frankowymi. (Fot: LESZEK ZYCH/REPORTER)

Jak pisze "Rzeczpospolita", chodzi o stronę internetową, administrowaną najprawdopodobniej przez Polskie Stowarzyszenie Kredytobiorców Frankowych. Strona szuka chętnych do zainwestowania w roszczenia wobec banków. I oferuje 140 proc. stopy zwrotu na sprawach frankowiczów i 60 proc. w przypadku kredytów konsumenckich.

Rzecznik finansowy chce wiedzieć, jak to możliwe, że firma deklaruje aż tak wysokie możliwe zyski.

"Będzie oczekiwał dodatkowych wyjaśnień na temat podstaw prawnych przedstawiania takiej oferty przez ten podmiot i samego mechanizmu 'inwestycji', w szczególności w zakresie deklarowanego 'zabezpieczenia inwestycji'. Będzie też żądał uzupełnienia informacji na stronie internetowej" - informuje gazeta.

Obejrzyj też: Wojna na lata. Frankowicze muszą uzbroić się w cierpliwość. "Sądy są niewydolne"

– Gdy widzimy obietnicę tak wysokich zysków, należy zachować ostrożność przed skorzystaniem z oferty. Po analizie informacji zawartych na tych stronach nasunęło nam się wiele pytań, na które nie znajdujemy odpowiedzi – mówi "Rzeczpospolitej" rzecznik finansowy Mariusz Jerzy Golecki.

Biuro rzecznika ma wątpliwości, czy firma w ogóle może oferować tego rodzaju produkt inwestycyjny. Pracownicy podkreślają, że z jednej strony oferowanie zakupu roszczeń wobec banków nie jest zakazane, z drugiej - w tym konkretnym przypadku jest wiele niewiadomych.

Rzecznik zajmie się też inną kwestią - bardzo wysokiej stopy zwrotu z inwestycji. Jeśli firma oferuje aż tyle, to znaczy, że ktoś te roszczenia bardzo tanio sprzedaje. A to też budzi wątpliwości, bo prawo po unijnym wyroku zaczęło bardziej sprzyjać frankowiczom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2020

Głupich nie siejąNastępne głupki dadzą się naciąć, a potem będą narzekały, że ich nie poinformowano, że umowy zawierały niedozwolone treści, że państwo nienależycie … Czytaj całość

16-01-2020

lew1310takimi spekulantami powinni zajac sie KE, PE, TSUE bo jak znowu naiwni ludzie zostana oszukani to zaden sedzia im nie pomoze w odzyskaniu pieniedzy a … Czytaj całość

16-01-2020

zdziwionyDlaczego urzędnicy nie zajmą się lichwiarzami którzy oferują nachalnie pożyczki z oprocentowaniem 100 %, gdy prawo bankowe dopuszcza ca. 25%. Firmy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)