Trwa ładowanie...
bDHYFmqJ

Notowania

Kredyt We Frankach – Wszystkie wiadomości

22.02.2021 17:00

FRANKOWICZ
 / 
Ile frankowicz może stracić podpisując ugodę z bankiem?

Jest powiedzenie, że nadzieja umiera ostatnia. Osoby posiadające kredyt frankowy przez wiele lat łudziło się, że będzie opracowane jakieś rozwiązanie systemowe, które rozwiąże ich problemy. Tymczasem minęła ponad dekada. Frankowicze ruszyli do sądów w poszukiwaniu sprawiedliwości. Potrzeba było również wielu lat aby sądy zrozumiały problem i zaczęły orzekać niemal jednogłośnie na korzyść konsumentów.

20
09.02.2021 19:57

KREDYTY
 / 
Kredyt we frankach. NBP zabiera głos w sprawie wsparcia przewalutowania

Grupa banków zwróciła się do zarządu NBP z prośbą o wsparcie planowanej przez te banki operacji przewalutowania walutowych kredytów mieszkaniowych na złote. Polski bank centralny przyznaje, że trudno o jednoznaczną ocenę inicjatywy banków. Z drugiej strony deklaruje jednak, że może rozważyć ewentualne zaangażowanie w ten proces.

7
29.01.2021 15:42

BANKI
 / 
Frankowicze. PKO BP zawarł pierwszą pilotażową ugodę

Szczegóły ugody nie zostały wyjawione, a zaledwie informacja o jej zawarciu. Umowa ma być zgodna z propozycją przewodniczącego KNF.

49
16.07.2020 17:09

KREDYT
 / 
Frankowicz kontra skarbówka. Kredytobiorca wygrał spór o PIT od umorzonego kredytu

Przy przyznawaniu ulgi uznaniowej fiskus powinien mieć na uwadze sprawiedliwość społeczną. Naczelny Sąd Administracyjny wydał takie orzeczenie w oparciu o sprawę frankowicza, któremu skarbówka naliczała odsetki od długu za kredyt.

108
04.06.2020 13:43

BANKOWOŚĆ
 / 
Frankowicze dostali po kieszeni. Koronawirus gorszy niż "czarny czwartek"

Epidemia koronawirusa była dla posiadaczy kredytów we frankach gorsza niż pamiętny "czarny czwartek" w styczniu 2015 roku - zauważa Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors. Ich raty w ostatnich tygodniach były najwyższe w historii.

bDHYFmqL
93
05.05.2020 11:56

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Niższe oprocentowanie nie dla frankowiczów. Jest nawet podwyżka

Obniżka stóp procentowych ucieszyła kredytobiorców, oznacza bowiem niższe oprocentowanie kredytów. Nie dotyczy to jednak frankowiczów. W przypadku kredytu we frankach szwajcarskich oprocentowanie nie tylko nie spadło, ale nawet minimalnie wzrosło.

19
26.01.2020 17:55

PIENIADZE
 / 
Nowe pytania do TSUE. Frankowicze mogą być spokojni. Banki nie mogą zawieszać postępowań

Eksperci uważają, że złożone przez sąd w Gdańsku pytania prejudycjalne do TSUE nie powinny wydłużyć tysięcy rozpoczętych spraw w całym kraju. Jak podkreślają, rozstrzygnięcie ich nie zależy od stanowiska Trybunału wobec takiego wystąpienia.

9
16.01.2020 7:48

INWESTYCJA
 / 
Kredyt we frankach. Inwestycje w roszczenia wobec banków pod lupą rzecznika finansowego

Zainwestuj w roszczenia wobec banków, borykających się z problemem frankowiczów, a czekają cię gigantyczne zyski - wynika z oferty jednej z firm. Rzecznik finansowy chce wiedzieć, jak działa ta inwestycja.

274
05.11.2019 12:51

WYROK TSUE
 / 
Rodzina Dziubaków może mieć problem. Bank wytacza ciężką artylerię

Rodzina Dziubaków walczy o korzystny wyrok ws. kredytu mieszkaniowego we frankach. Raiffeisen Bank, w którym zaciągnęli kredyt, wytacza jednak ciężką artylerię. Jeśli dojdzie do unieważnienia umowy, to zażąda gigantycznych pieniędzy i zwrotu mieszkania.

bDHYFmqR
121
05.11.2019 11:55

BANKI
 / 
Bank ostrzega państwa Dziubaków. Może chcieć od nich ok. 800 tys. złotych. "To wina polityków"

– Konsumenci byli zachęcani przez polityków i różne instytucje, żeby zażądać od banków opcji maksimum, tak żeby kredyt był za darmo – mówi w programie "Money. To się liczy" Jerzy Bańka, wiceprezes Związku Banków Polskich. Jak dodał, banki nie pozwolą, aby inni klienci płacili za prezent, jakim byłoby "darmowe mieszkanie". – Banki są zobowiązane do ściągania swoich należności – dodał Bańka. Raiffeisen Bank poinformował Justynę i Kamila Dziubaków, że w przypadku unieważnienia umowy zażąda od nich ok. 800 tys. zł za bezumowne korzystanie przez 11 lat z kapitału. Ponadto zagroził im pozbawieniem mieszkania.

4
03.10.2019 13:12

DECYZJA TSUE
 / 
TSUE. Wyrok ws. kredytów we frankach może wzmocnić polską walutę. Sytuacja frankowiczów

Czwartkowy wyrok (03.10) Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) jest korzystny dla frankowiczów. Tym samym polskie sądy mogą unieważniać umowy kredytowe, kierując się jednocześnie interesem klienta. Mimo dużych wahań na rynku walut istnieje szansa na umocnienie polskiej złotówki.

233
03.10.2019 10:50

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Wyrok TSUE. Prawnik tłumaczy, co on oznacza

- Po dzisiejszym wyroku TSUE są tak naprawdę dwie drogi: albo utrzymanie kredytu w złotych na oprocentowaniu frankowym, albo unieważnienie kredytu - mówi money.pl mec. Łukasz Bielecki z kancelarii Axelo. W obu scenariuszach górą jest klient banku.

30
14.03.2018 20:08

KREDYTY
 / 
Nowa ustawa o pomocy frankowiczom nie będzie wydmuszką. Cymański o szczegółach

Ja bym chciał i życzył sobie, żeby ta ustawa nie była wydmuszką. I nie będzie - tak o projekcie nowych przepisów o pomocy dla frankowiczów mówi Tadeusz Cymański. Poseł, który jest przewodniczącym sejmowej podkomisji ds. kredytów walutowych, był w środę gościem programu "Money. To się liczy".

bDHYFmqS
55
29.01.2018 21:28

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Frankowicze piszą do Dudy. Proszą o spotkanie

"Szanowny Panie Prezydencie, złożył Pan deklaracje rozwiązania problemu tzw. kredytów walutowych. Niestety do dnia dzisiejszego żaden projekt ustawy nie został przeprocedowany przez Parlament - pisze do Andrzeja Dudy Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu. Skupiająca frankowiczów organizacja prosi prezydenta o spotkanie.

48
25.01.2018 9:14

DAVOS
 / 
Prezydent krótko o pomocy dla frankowiczów. "Ustawy są w Sejmie, proszę pytać posłów"

Ciągły brak rozwiązania problemu z kredytem we frankach to wina posłów i marszałka Sejmu. Tak sugeruje prezydent Andrzej Duda. W szwajcarskim Davos był pytany właśnie o losy własnych projektów. Żadnych deklaracji nie ponawiał. Jednocześnie odesłał z pytaniami do innych osób.

27
08.03.2017 18:24

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Pomoc dla frankowiczów. Prezes NBP przedstawił prezydentowi parametry dla banków

Prezes NBP Adam Glapiński spotkał się we wtorek z prezydentem Andrzejem Dudą i przedstawił parametry, jakie powinny uwzględnić banki przystępując do restrukturyzacji kredytów frankowych - powiedział w środę Glapiński na konferencji po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

59
22.02.2017 14:05

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Kredyt we frankach. KNF będzie musiała jeszcze raz oszacować skutki finansowe ustaw frankowych

- Zwrócę się sama w tej sprawie do rządu, bo nie wiem, za którym projektem opowiada się rząd - zadeklarowała Krystyna Skowrońska z PO.

379
10.02.2017 10:51

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Frankowicze nie liczą na rząd i sami walczą o swoje prawa. Słowa Kaczyńskiego niewiele zmieniają

Klienci już od dawna walczą w sądach i wygrywają dużo więcej niż to, co proponował im rząd - mówi prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu Arkadiusz Szcześniak. To komentarz do słów Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził w piątek, że frankowicze powinni zacząć samodzielnie walczyć o swoje prawa.