Trwa ładowanie...
bCPaDAqd

Notowania

Kredyt We Frankach – Wszystkie wiadomości

49
16.07.2020 17:09

KREDYT
 / 
Frankowicz kontra skarbówka. Kredytobiorca wygrał spór o PIT od umorzonego kredytu

Przy przyznawaniu ulgi uznaniowej fiskus powinien mieć na uwadze sprawiedliwość społeczną. Naczelny Sąd Administracyjny wydał takie orzeczenie w oparciu o sprawę frankowicza, któremu skarbówka naliczała odsetki od długu za kredyt.

108
04.06.2020 13:43

BANKOWOŚĆ
 / 
Frankowicze dostali po kieszeni. Koronawirus gorszy niż "czarny czwartek"

Epidemia koronawirusa była dla posiadaczy kredytów we frankach gorsza niż pamiętny "czarny czwartek" w styczniu 2015 roku - zauważa Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors. Ich raty w ostatnich tygodniach były najwyższe w historii.

93
05.05.2020 11:56

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Niższe oprocentowanie nie dla frankowiczów. Jest nawet podwyżka

Obniżka stóp procentowych ucieszyła kredytobiorców, oznacza bowiem niższe oprocentowanie kredytów. Nie dotyczy to jednak frankowiczów. W przypadku kredytu we frankach szwajcarskich oprocentowanie nie tylko nie spadło, ale nawet minimalnie wzrosło.

19
26.01.2020 17:55

PIENIADZE
 / 
Nowe pytania do TSUE. Frankowicze mogą być spokojni. Banki nie mogą zawieszać postępowań

Eksperci uważają, że złożone przez sąd w Gdańsku pytania prejudycjalne do TSUE nie powinny wydłużyć tysięcy rozpoczętych spraw w całym kraju. Jak podkreślają, rozstrzygnięcie ich nie zależy od stanowiska Trybunału wobec takiego wystąpienia.

9
16.01.2020 7:48

INWESTYCJA
 / 
Kredyt we frankach. Inwestycje w roszczenia wobec banków pod lupą rzecznika finansowego

Zainwestuj w roszczenia wobec banków, borykających się z problemem frankowiczów, a czekają cię gigantyczne zyski - wynika z oferty jednej z firm. Rzecznik finansowy chce wiedzieć, jak działa ta inwestycja.

bCPaDAqf
274
05.11.2019 12:51

WYROK TSUE
 / 
Rodzina Dziubaków może mieć problem. Bank wytacza ciężką artylerię

Rodzina Dziubaków walczy o korzystny wyrok ws. kredytu mieszkaniowego we frankach. Raiffeisen Bank, w którym zaciągnęli kredyt, wytacza jednak ciężką artylerię. Jeśli dojdzie do unieważnienia umowy, to zażąda gigantycznych pieniędzy i zwrotu mieszkania.

121
05.11.2019 11:55

BANKI
 / 
Bank ostrzega państwa Dziubaków. Może chcieć od nich ok. 800 tys. złotych. "To wina polityków"

– Konsumenci byli zachęcani przez polityków i różne instytucje, żeby zażądać od banków opcji maksimum, tak żeby kredyt był za darmo – mówi w programie "Money. To się liczy" Jerzy Bańka, wiceprezes Związku Banków Polskich. Jak dodał, banki nie pozwolą, aby inni klienci płacili za prezent, jakim byłoby "darmowe mieszkanie". – Banki są zobowiązane do ściągania swoich należności – dodał Bańka. Raiffeisen Bank poinformował Justynę i Kamila Dziubaków, że w przypadku unieważnienia umowy zażąda od nich ok. 800 tys. zł za bezumowne korzystanie przez 11 lat z kapitału. Ponadto zagroził im pozbawieniem mieszkania.

4
03.10.2019 13:12

RYNEK WALUT
 / 
TSUE. Wyrok ws. kredytów we frankach może wzmocnić polską walutę. Sytuacja frankowiczów

Czwartkowy wyrok (03.10) Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) jest korzystny dla frankowiczów. Tym samym polskie sądy mogą unieważniać umowy kredytowe, kierując się jednocześnie interesem klienta. Mimo dużych wahań na rynku walut istnieje szansa na umocnienie polskiej złotówki.

233
03.10.2019 10:50

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Wyrok TSUE. Prawnik tłumaczy, co on oznacza

- Po dzisiejszym wyroku TSUE są tak naprawdę dwie drogi: albo utrzymanie kredytu w złotych na oprocentowaniu frankowym, albo unieważnienie kredytu - mówi money.pl mec. Łukasz Bielecki z kancelarii Axelo. W obu scenariuszach górą jest klient banku.

bCPaDAql
30
14.03.2018 20:08

KREDYTY
 / 
Nowa ustawa o pomocy frankowiczom nie będzie wydmuszką. Cymański o szczegółach

Ja bym chciał i życzył sobie, żeby ta ustawa nie była wydmuszką. I nie będzie - tak o projekcie nowych przepisów o pomocy dla frankowiczów mówi Tadeusz Cymański. Poseł, który jest przewodniczącym sejmowej podkomisji ds. kredytów walutowych, był w środę gościem programu "Money. To się liczy".

55
29.01.2018 21:28

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Frankowicze piszą do Dudy. Proszą o spotkanie

"Szanowny Panie Prezydencie, złożył Pan deklaracje rozwiązania problemu tzw. kredytów walutowych. Niestety do dnia dzisiejszego żaden projekt ustawy nie został przeprocedowany przez Parlament - pisze do Andrzeja Dudy Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu. Skupiająca frankowiczów organizacja prosi prezydenta o spotkanie.

48
25.01.2018 9:14

DAVOS
 / 
Prezydent krótko o pomocy dla frankowiczów. "Ustawy są w Sejmie, proszę pytać posłów"

Ciągły brak rozwiązania problemu z kredytem we frankach to wina posłów i marszałka Sejmu. Tak sugeruje prezydent Andrzej Duda. W szwajcarskim Davos był pytany właśnie o losy własnych projektów. Żadnych deklaracji nie ponawiał. Jednocześnie odesłał z pytaniami do innych osób.

27
08.03.2017 18:24

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Pomoc dla frankowiczów. Prezes NBP przedstawił prezydentowi parametry dla banków

Prezes NBP Adam Glapiński spotkał się we wtorek z prezydentem Andrzejem Dudą i przedstawił parametry, jakie powinny uwzględnić banki przystępując do restrukturyzacji kredytów frankowych - powiedział w środę Glapiński na konferencji po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

bCPaDAqm
59
22.02.2017 14:05

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Kredyt we frankach. KNF będzie musiała jeszcze raz oszacować skutki finansowe ustaw frankowych

- Zwrócę się sama w tej sprawie do rządu, bo nie wiem, za którym projektem opowiada się rząd - zadeklarowała Krystyna Skowrońska z PO.

379
10.02.2017 10:51

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Frankowicze nie liczą na rząd i sami walczą o swoje prawa. Słowa Kaczyńskiego niewiele zmieniają

Klienci już od dawna walczą w sądach i wygrywają dużo więcej niż to, co proponował im rząd - mówi prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu Arkadiusz Szcześniak. To komentarz do słów Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził w piątek, że frankowicze powinni zacząć samodzielnie walczyć o swoje prawa.

12
03.02.2017 18:43

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Kredyt we frankach z klauzalami niedozwolonymi. UOKiK krytykuje kolejną umowę

Umowa kredytu hipotecznego mPlan oferowanego przez mBank zawiera niedozwolone klauzule - uznał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał w tak zwanym istotnym poglądzie. To kolejny kredyt we frankach, co do którego swoją opinię wydał UOKiK.

10
20.01.2017 13:34

KREDYT WE FRANKACH
 / 
UOKiK stanął po stronie frankowiczów. Klauzule niedozwolone w umowach z BPH

Umowy Banku BPH z osobami biorącymi kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich zawierały niedozwolone klauzule - uznał prezes UOKiK Marek Niechciał, przedstawiając w piątek istotny pogląd w sprawie frankowiczów. To już kolejny raz, kiedy Urząd zajmuje się sprawą kredytów we frankach.

2
12.01.2017 17:47

KREDYT WE FRANKACH
 / 
Pomoc dla frankowiczów. Komisja finansów oceni trzy projekty

Na kolejnym posiedzeniu sejmowej komisji finansów ma dojść do powołania podkomisji, która zajmie się trzema projektami ustaw, dotyczącymi kredytów frankowych - poinformował szef komisji Jacek Sasin. Komisja przyjęła w czwartek plan pracy na pierwsze półrocze 2017 roku.