Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

Pasmo sukcesów frankowiczów. Masowo wygrywają z bankami w sądach

11
Podziel się:

Frankowicze w ubiegłym roku wygrali z bankami 97 proc. spraw sądowych - informuje Wyborcza.biz. Widać efekty szeregu korzystnych dla kredytobiorców rozstrzygnięć Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Bankowcy, widząc, co się dzieje, niejako złożyli broń.

Pasmo sukcesów frankowiczów. Masowo wygrywają z bankami w sądach
Frankowicze masowo wygrywają z bankami (Adobe Stock, Vladimir Wrangel , blvdone)

"Ubiegły rok niezaprzeczalnie pokazuje, że frankowicze są górą, a banki muszą tworzyć kolejne wielkie rezerwy i rezygnować z zysków, które kalkulowały, udzielając kredytów we frankach" - pisze Wyborcza.biz.

Serwis ustalił, że 97 proc. spośród wszystkich 15 965 wyroków, zapadło na korzyść kredytobiorców. W samej drugiej instancji skuteczność prawników frankowiczów wyniosła 99 proc. Zapadło tam 3217 orzeczeń prawomocnych.

Zaznaczmy, że są to nieoficjalne i niepełne dane. Statystyki zebrała kancelaria odszkodowawcza Votum Robin Lawyers. Pokazują jednak, w którą stronę idą rozstrzygnięcia spraw frankowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sprzedaje auta za miliony! "Tesli mi nie szkoda, traktuję ją jak lodówkę" - Robert Michalski #18

Frankowicze górą w sądach

"Polskie sądy coraz częściej przyznają rację frankowiczom i nakazują unieważnienie umów lub odfrankowienie długu, czyli przewalutowanie po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu, ale z utrzymaniem oprocentowania frankowego korzystniejszego niż w przypadku kredytów w złotych" - pisze Wyborcza.biz.

- Orzecznictwo w sprawach frankowych jest ukształtowane i stabilne w zakresie zapadających wyroków, które zostało zdominowane przez wyroki skutkujące stwierdzeniem nieważności umowy kredytowej - komentuje w rozmowie z "GW" mecenas Wojciech Bochenek z Bochenek, Ciesielski i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych.

W piątkowym wydaniu "Gazety Wyborczej" czytamy ponadto, że banki coraz częściej wycofują swoje powództwa przeciwko konsumentom o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału kredytu we frankach szwajcarskich. Na ten krok najczęściej decydują się takie banki jak PKO BP, mBank i Bank Millennium.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
99% oszustwa
2 miesiące temu
To co? Robimy jak na Islandii? Tam prezesi wszystkich banków, które udzieliły wadliwych frankowych kredytów dostali wyroki i siedzą. W PL to ponad 700tys. osób, więc skala przekrętu kilkaset razy większa niż na Islandii. I co teraz? To nie święte krowy, tylko cwaniacy i oszuści z wielomilionowymi oprawami i bonusami za wyniki, niektórych odprowadzono na scenę polityczną żeby bronili właśnie interesów szerokopojętych całego lobby bajkowego w tym ZBP i KNF! Czyli jak będzie? Do paki z nimi, racja?
Wtopa banków
2 miesiące temu
Oczywiście, bo w umowach kredytowych były klauzule abuzywne których mechanizm miał polegać na tym właśnie, że gdy kurs PLN/CHF się zmieni to CAŁKOWITE RYZYKO ZAMIANY KURSU PONOSI KREDYTOBIORCA, NATOMIAST BANK NIE PONOSI PRAKTYCZNIE ŻADNEGO RYZYKA gdyż kurs w momencie udzielenia kredytu był bardzo niedoszacowany. WIEDZIAŁY O TYM TYLKO nieliczne osoby czyli prezesi w BANKACH. A ha, i jeszcze zapewne wiedziały o tym te wszystkie osoby które tutaj bronią banków na forum i piszą wszystko zło o frankowiczach, no bo nie wzięły jak rozumiem kredytu indeksowanego kursem CHF/PLN ponieważ miały pełną wiedzę o ryzyku kursowym.
Michał
2 miesiące temu
Ciekawe, że jak kurs franka był po 2,50 zł to ci frankowicze nie krzyczeli o oszustwie, jak kurs franka skoczył do 4 zł to nagle się okazało ze to oszustwo...
Nie mam kredy...
2 miesiące temu
Do: no tak. Gratuluję wiedzy i doświadczenia. Bo wychodzi na to, że ktoś tu posiada większą wiedzę i doświadczenie niż wszyscy sędziowie w Polsce orzekający w tych sprawach na korzyść Frankowiczów. W drugiej instancji odsetek wygranych spraw przez Frankowiczów wynosi 99,3%. Nawet najbardziej utytułowani sędziowie zasiadający w TSUE przyznają rację Frankowiczom. Chciałbym poznać osobę która jest mądrzejsza od tych wszystkich tu wymienionych i jednocześnie tak skromna, by podpisać się nic nie mówiącym "no tak". Spodziewam się sporego dorobku naukowego i dziwi mnie brak umiejętności przekonania w/w by orzekali inaczej :-) Ten nasz skromny autorytet wspomina o problemie dla pozostałych klientów z dostępem do kredytów, a ja co chwila widzę w telewizji reklamy zapraszające po kredyty. A co do biednych banków to mają już one wiele pozwów o kredyty złotówkowe. Czyżby tym razem to pazerni złotówkowicze się objawili? Czy też znów mamy do czynienia z nieuczciwymi bankami które znów chcą zarobić więcej?
Rysiek
2 miesiące temu
Banki same zakładają sobie pętle na szyję i to nie tylko w kwestii kredytów. Przecież jak będą wyroki o waloryzacji to o waloryzację powinien wystąpić każdy kto w banku trzymał pieniądze. Przecież trzymane w bankach pieniądze są najczęściej nie tylko na kontach ale i na lokatach oprocentowane niżej niż poziom inflacji. Czyli wszystkim ludziom i firmom trzymającym pieniądze w bankach też należy się od banków waloryzacja. Banki chyba nie wiedzą co czynią, zaraz analogicznie posypią się pozwy waloryzacyjne przeciw bankom i to nie tylko od kredytobiorców. Jednak Biblia to mądra księga, która piętnuje lichwiarzy. Banki oszukały to niech cierpią. Jak innemu oszustowi udowodnią oszustwo to nie tylko nie zarabia ale odpowiada karnie a tu oszust ma dostać waloryzację. Gdzie my żyjemy ale ludzie mają sprane mózgi...