Trwa ładowanie...
bEKvCdOZ
Notowania
Przejdź na

Mój Prąd 4. Będą pieniądze na magazyny energii

Coraz częściej mamy do czynienia w Polsce z sytuacjami, gdy instalacje fotowoltaiczne zostają czasowo odłączone od sieci. Dzieje się tak, ponieważ infrastruktura sieciowa nie jest przystosowana do odbierania tak dużej ilości energii od domowych producentów. Czy w związku z tym finansowanie z NFOŚiGW, które przyczyniło się do boomu na fotowoltaikę w naszym kraju, zostanie wstrzymane? - Mimo wszystko pozostaniemy przy jakimś poziomie dofinansowania przy panelach fotowoltaicznych, bo ta popularność jest wysoka, choć pewnie to wynika z zapowiadanych zmian dla prosumentów. Planujemy też dofinansowanie do indywidualnych magazynów energii, choć te rozwiązania są jeszcze stosunkowo drogie. Dzięki naszemu dofinansowaniu mamy nadzieję, że te rozwiązania stanieję. Nie mamy jeszcze ustalonego pułapu dofinansowania, rozmawiamy z branżą - mówił w programie "Money. To się liczy" Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ekspert...

rozwiń
120 reakcji
57
41
22
Podziel się
Komentarze (22)
zobacz więcej komentarzy (22)
bEKvCdPl
KOMENTARZE
(22)
Piotr
4 tyg. temu
Zrobiłem 4 lata temu instalację 5 kW off - grid. Według obliczeń wszystko się zwróci w przyszłym roku. Tylko taka instalacja daje nizależność. Oddajecie 20 % i jeszcze 8 - 10 % zrobi Was elektrownia.
logiczny
4 tyg. temu
Gdy państwo jest teoretyczne króluja tanie kredyty...do czadu spłaty rat ! ;(
helka
4 tyg. temu
to po co ludzie zainwestowali tyle kasy? Czy tam głów nie używają? Takiego burdelu to żaden kraj nie wytrzyma o społeczeństwie nie wspomnę! Przecież zawsze brali kasę na remonty! To gdzie jest? A te sp-ki to tylko do dojenie partyjnego! karuzela prezesów, akcje i propaganda a ludzie płacą! sprywatyzować i bedzie spokój i nie będzie pokus dla ignorantów na stanowiskach! Dosyć tego! po co ludzi namawiali na zakładanie tych paneli? Dla znajomych króliczka?
bEKvCdPD
pytający
4 tyg. temu
Energia za darmo tylko koszty urządzeń gigantyczne . Czy ktoś policzył czy warto ?
heil
4 tyg. temu
Potrzebny podatek od słońca wam zabierzemy a innym damy
...
Następna strona