Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRWL
|

"Moja woda". Gigantyczne zainteresowanie. Potrzebny jest większy budżet

8
Podziel się

W drugiej edycji programu "Moja woda" złożono wnioski o dofinansowanie na 160 mln zł. Budżet całej akcji miał zamknąć się w 100 mln złotych. Urzędnicy mają zdecydować, czy zostanie powiększony.

"Moja woda". Gigantyczne zainteresowanie. Potrzebny jest większy budżet
Program "Moja woda" z gigantycznym zainteresowaniem Polaków (Adobe Stock)
bEqCdZNN

”Moja woda” cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków. NFOŚiGW przeznaczył na ten projekt 100 mln złotych. Złożone wnioski opiewają jednak na kwotę dużo wyższą – 160 mln. Trwa weryfikacja. Ostateczna kwota wynikająca ze złożonych wniosków będzie znana po 12 lipca.

Druga edycja programu "Moja woda" promującego przydomową zbiórkę deszczówki i retencję wody wystartowała 22 marca, a nabór zakończył się 10 czerwca.

Właściciele domów mogli starać się o dotacje w wysokości do 5 tys. zł m.in. na instalację czy budowę przewodów odprowadzających wody opadowe, zbiornika retencyjnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej czy nawadniającej.

bEqCdZNP
Zobacz także: Wymiana kopciucha na kopciucha. "Spotykamy się z próbami oszukania systemu"

Po weryfikacji wszystkich wniosków ma zapaść decyzja dotycząca podwyższenia budżetu programu do poziomu wynikającego z finalnej sumy wszystkich prawidłowo i terminowo złożonych wniosków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqCdZOq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
Okozaok
miesiąc temu
Tylko urzędnik może wpaść na taki pomysł, nie mający wpływu na susze, może ruszycie spoleczki wodne by na każdym rowie melioracyjnym była zastawa. Przestańcie osuszac tereny bagienne i łąkowe, to zabieranie łąk rolnictwo ale to właśnie likwidacja mokradeł powoduje brak wody. Sklepy markety połacie magazynów i beton wszędzie.
Sdf
miesiąc temu
Żeby ukraść 10mln, trzeba wydać 100mln
Pablo
miesiąc temu
Ja złożyłem wniosek w zeszłym roku, dostałem umowę, wykonałem instalację, złożyłem wniosek o płatność wraz z projektem i po tygodniu kasa na koncie. Super sprawa!!! Nie jestem fanem tej władzy ale trafili do mnie z tym programem.
bEqCdZOr
Rungo
miesiąc temu
Brawo PIS i tylko PIS Polska partia dla ludzi!!!!!!
Przemo
miesiąc temu
To program rządu nie PiS! Nie piszcie takich bzdur,bo to prowadzi do anarchii i wojny polsko- polskiej!!!