Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

"Money. To się liczy". Podatek od deszczu. Kto zapłaci?

39
Podziel się:

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o najnowszy pomysł rządu dotyczący podatku od deszczu, który mają zapłacić właściciele nieruchomości. Ile wyniesie opłata i kogo będzie dotyczyć? Gościem programu będzie Przemysław Daca, prezes PGW Wody Polskie. Zapraszamy od 9.15.

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o 9.15 na money.pl i wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(39)
Dlaczego brak...
4 lata temu
W UMŁodzi dla „pewnych inwestorów” wydano decyzje o warunkach zabudowy dla 6-ciu budynków jednorodzinnych, ale bez decyzji wzzt dla drogi dojazdowej. Przy braku prawomocnych decyzji wzzt wydano 7 decyzji pozwoleń na budowę budynków jednorodzinnych każdy z 2 szambami i drogą dojazdową. Pomógł Sąd Rejonowy w Łodzi, że podzielił 6 działek na 12 działek powstały małe działki o pow. od 384 m2 do 665 m2, a 10 z nich jest nawet poniżej 600 m2, tak więc mógł sprzedać inwestor nie 6 a 12 budynków z działkami w obszarze zagrożenia i ryzyka powodziowego rzeki. W wywiadzie Pan Prezes Wód Polskich podał, że nie będzie obowiązywała opłata, gdy pow. działki będzie do 600 m2 i wtedy utwardzenie terenu działki może wynieść ponad 51% i tak na tych małych posesjach właściciele działek utwardzają teren swoich działek. Można mieć podejrzenie, że planowana ustawa jest związana z lobbingiem „pewnej grupy obywateli”. Osiedle 12 posesji z budynkami na podniesionym terenie od 0,5 m do 1,2 m ponad pierwotny poziom terenu powoduje, że zlokalizowane poniżej nieruchomości budynki jednorodzinne po każdym większym deszczu są podtapiane, pękają budynki jednorodzinne i gniją na niej wcześniej doskonale rosnące rośliny, krzewy, drzewa. Czy nie ma w Polsce organu który pomógłby pokrzywdzonym przez tak zrealizowane inwestycję.
Jakie PRAWO
4 lata temu
Prof. Ewa Łętowska w jednym z wywiadów podała i jest to bardzo słuszne, że „Ostrzega przed naiwną wiarą w moc prawa: Od lat powtarzam, że prawo nie reguluje tego, co głosi, tylko to, co uda się silniejszemu, używającego prawa instrumentalnie. Złudzenia prawników wynikają z ich nieświadomości tego zjawiska.” OKO-Press - Piotr Pacewicz - 7 maja 2020r.
Stanislaw
4 lata temu
Poprostu trzeba uzupełnić deficyt
Go 12345
4 lata temu
Czekam tylko aż to państwo padnie i osadzenie winnych.
Wieś
4 lata temu
Tylko modlić się o suszę niech spali tych pomysłodawców.
...
Następna strona