Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morawiecki ma w przyszłym tygodniu rozmawiać o budżecie unijnym z szefem Rady Europejskiej

7
Podziel się

Szef Rady Europejskiej Charles Michel ma rozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim o nowym budżecie UE na lata 2021-27 - ustalili dziennikarze RMF FM. Tematem rozmów obu polityków ma być również Fundusz Odbudowy po kryzysie, z którego Polska może liczyć na 63 mld euro.

Mateusz Morawiecki rozmawiać z szefem RE w przyszłym tygodniu.
Mateusz Morawiecki rozmawiać z szefem RE w przyszłym tygodniu. (PAP)
bErNHvgB

Obecnie Charles Michel prowadzi rozmowy z przywódcami państw unijnych w formie wideokonferencji. Jednak sam szczyt budżetowy, który zaplanowany jest na 17 i 18 lipca, ma się odbyć w formie fizycznej. Będzie to pierwszy szczyt, który odbędzie się w takiej formie od marca.

Według informacji RMF FM rozmowa między szefem RE a premierem Mateuszem Morawieckim ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Informator rozgłośni podaje, że szef RE liczy na porozumienie z przywódcami jeszcze przed szczytem. Samą propozycję wysokości środków, które mają trafić do poszczególnych państw (tzw. "negobox"), Michel ma przedstawić najpóźniej tydzień przed szczytem.

bErNHvgD
Zobacz także: Zobacz też: Nowy podatek i wyższa kwota wolna. Tego chce <a href="https://wiadomosci.wp.pl/waldemar-witkowski-6378050272769665c">Waldemar Witkowski</a>

Reporterom RMF FM udało się ustalić, że na szczycie ma wrócić pomysł uzależnienia wysokości otrzymanych środków od przestrzegania zasad praworządności. Rozmówca rozgłośni zapewnił, że propozycja dla naszego kraju będzie na tyle duża, że Polska "zgodzi się na każdy zapis w tej kwestii".

Politycy unijni nie wykluczają, że na lipcowym szczycie nie uda im się dojść do porozumienia. Wtedy też konieczną okaże się "dogrywka".

bErNHvgJ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErNHvhe
KOMENTARZE
(7)
Kolda
rok temu
Przestrzeganie zasad praworządności - czyli strzelanie gumowymi nabojami do protestujących, jak we Francji, albo zatajanie działalności siatki pedofilskiej jak w UK. To jest właśnie europejska praworządność.
Olka
rok temu
Na tego gościa nie można już patrzeć jak można tak nisko upaść
Brrrr zimno
rok temu
Jak pan Morawiecki będzie prowadził te negocjacje z UE to ja jestem pełen obaw o ich rezultat. W Lublinie pan premier na spotkaniu wyborczym pana Dudy wciskał słuchaczą kit że Szwajcaria i Norwegia nie spieszą się z przystąpieniem do strefy euro. Jest tylko jedno ale. Oba te kraje nie są członkami UE i absolutnie nie muszą ani nie mają obowiązku przyjmować waluty euro. Ale świadczy to też jak traktuje Morawiecki swoich słuchaczy. Ma ich za niezbyt mądrych ludzi i to świadczy o jego dwulicowości. I taki człowiek stoi na czele polskiego rządu. Żenujące.
bErNHvhf
WujekSam
rok temu
Niech pogada z Trumpem tyle podobno mamy zysku z amerykanow ... A no tak on miaja bo to nam maja sprzedawac i okupowac mozna legalnie kraj
Adam
rok temu
ON TO MOŻE POGADAĆ SOBIE ZE SWOIMI STARYMI BUTAMI