Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KBB
|

Morawiecki się przyznał. "Rozmawiałem z szefami Google'a i Della"

95
Podziel się:

- Zrobiłem to po to, aby przyciągnąć do Polski jak najwięcej miejsc pracy i żeby polskim rodzinom żyło się lepiej - mówi premier Morawiecki, komentując swoje rozmowy z szefami firm technologicznych.

Morawiecki się przyznał. "Rozmawiałem z szefami Google'a i Della"
Rozmawiałem z szefem Dell, Google i innymi inwestorami, żeby przyciągnąć jak najwięcej miejsc pracy - mówi premier Morawiecki. (KPRM, Krystian Maj, KPRM)
bEKeNlbF

Premier Mateusz Morawiecki pytany był wieczorem w Polsat News o to, w jaki sposób Polska będzie wychodzić z kryzysu związanego z pandemią.

Morawiecki przyznał, że w ciągu ostatnich paru tygodni rozmawiał z szefami Della, Google'a, wielkiej firmy produkującej baterie litowo-jonowe - LG, czy innymi inwestorami, po to - jak zaznaczył - by przyciągnąć do Polski jak najwięcej miejsc pracy.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki przed Trybunał Stanu? Bolesław Piecha i Katarzyna Lubnauer o raporcie NIK
bEKeNlbH

- Po to, żeby polskim rodzinom żyło się lepiej, bo ja chce patrzeć w przyszłość. Przede wszystkim po pandemii musimy zbudować silną gospodarkę, odpowiadającą tym wymogom konkurencyjnym, które dzisiaj są w Europie. I to się właśnie będzie działo w ramach polskiego ładu - zapewnił premier.

- W ramach Polskiego Ładu mamy dodatkowe środki, zakładamy nowe środki, właśnie na to, żeby wesprzeć tych, którzy zostali najbardziej poturbowani. Z jednej strony mogę odpowiedzieć tak: statystyka Unii Europejskiej jest jednakowa dla wszystkich krajów Unii Europejskiej i to ona mówi, że w Polsce jest najniższe bezrobocie - mówił premier.

bEKeNlbN

- Ale z drugiej strony to, co jest dla mnie najważniejsze - liczy się każdy człowiek, każdy, który stracił pracę, każdy, który jest bezrobotny i to dla niego przyciągamy inwestycje - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKeNlci
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(95)
Pisowiec
4 miesiące temu
A ja rozmawiałem z synem króla Nigerii, obiecał mi 100 mln $ za pomoc w uciecze, musiałem tylko przelać za transport palet ze złotem.
arabik
6 miesięcy temu
zabija nas covid, a okrada premier = nic tylko plakac , serio , dlatego do wiezenia z nim za to zlodziejstwo w bialy dzien bo zaraz minie rok od tych kopercianych wyborow a on chodzi po ulicach wolno. #VATeusz
sok
6 miesięcy temu
Pewnie obiecał im zwolnienie od podatku przez 5 lat albo coś w tym rodzaju.
bEKeNlcj
pam
6 miesięcy temu
Czy to czasem nie PiS mówił, że PO sprowadzało do Polski zagraniczne firmy i robiło z Polaków tanią siłę roboczą?
*****. ***
6 miesięcy temu
to się chłop musiał..namęczyć.......cały czas kłamał ...a teraz nagle powiedział prawdę .....
...
Następna strona