Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Morawiecki "skarcił" szefa policyjnych związków. Ten napisał list-laurkę

167
Podziel się:

Szef policyjnych związków prosi premiera Mateusza Morawieckiego o zielone światło na plan modernizacji policji. Rafał Jankowski w liście otwartym wprost zachwala działania rządu w sprawach służb mundurowych.

Morawiecki "skarcił" szefa policyjnych związków. Ten napisał list-laurkę
Mateusz Morawiecki "skarcił: szefa policyjnych związków (Materiały WP, Adobe)

Szef Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Rafał Jankowski wysłał list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego. Szef policyjnych związkowców zachwala w nim rząd Zjednoczonej Prawicy i jego wkład w rozwój polskiej policji. List został wysłany po spotkaniu Rady Dialogu Społecznego, w którego trakcie Jankowski zapytał premiera, dlaczego w Polskim Ładzie nie ma nic na temat policji.

Według dziennikarzy ”Gazety Wyborczej” Rafał Jankowski został przez premiera ”skarcony” za to pytanie. Morawiecki powiedział, że PiS przygotował gigantyczny program modernizacji policji i Jankowski powinien o tym najlepiej wiedzieć.

W liście otwartym szef policyjnych związków zawodowych prosi o zielone światło na start programu modernizacji policji, do którego realizacji rząd są zobowiązani w ramach porozumienia z policyjnymi związkowcami z 2018 roku.

”Wyborcza” zwraca jednak uwagę na dalszą część listu, w której Rafał Jankowski wprost chwali rząd PiS. Związkowiec pisze, że "tak wiele spraw, które należało załatwić, zostało przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zrealizowanych, a ministrowie Kamiński i Wąsik wiedzą, jak zadbać o policję ".

Zobacz także: Money.To się liczy_rozmowa z Zygmuntem Berdychowskim

”Wyborcza” przypomina, że w trakcie negocjacji z rządem w 2018 roku, Jankowski nazywany był ”szeryfem”. Bardzo ostro negocjował ze stroną rządową. Nie przebierał w słowach i groził masowym przejściem policjantów na L4. W trakcie protestów Strajku Kobiet wynegocjował dla policjantów dodatkowe 500 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(167)
Naiwny
3 lata temu
Jaktak dalej będziecie postępować Policjantami czyli wieczny problem z podwyżkami i należnościami gwarantowanymi Ustawą o Policji itp szeregowi się nas Was wypną podchodzą na emerytury i liczba wakatów zwiększy się o 50% a Wy dalej drapie się po głowach jak oszukać Policjantów powodzenia!
swój chłop
3 lata temu
Nie no proszę Was, jak związek zawodowy coś robi to tylko dla siebie tzn. kilku prominentnych działaczy, tak to działa wszędzie w każdym zakładzie gdzie te oni są. Co by zrobił jakby policjanci go nie posłuchali? nic, wywalczyli sami te pieniądze. Nie dajcie się mamić tym "działaczom" nic wam nie załatwią, używają tylko jak coś chcą dla siebie przytulić. Pewnie chodzi o jakieś stanowiska dla kasty działaczy związkowych stąd te pretensje do rządu.
Politolog
3 lata temu
Kulsony mają słuchać palowac demonstrantów i zamykać opozycję a nie medrkować.
gregor filozo...
3 lata temu
Jakoś nie widać tych "cudownych" rozwiązań Zjednoczonej Prawicy względem Polskiej Policji. Wręcz przeciwnie, to co się wyprawia, powoduje, że Policja i pewnie wiele, o wiele razy za dużo, niesłusznie traci w oczach obywateli. I to nie tych, co są bandytami i zawsze mieli złe zdanie, ale co najgorsza w oczach uczciwych obywateli, którzy nieraz bronili Policji.
gacek
3 lata temu
Z psami to jest pewne - jak go głaskasz to się łasi, jak chcesz mu zabrać michę to ugryzie. A będzie ujadał tak jak pan go nauczy.
...
Następna strona