Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Morawiecki zapewnia, że wszystko podporządkowane jest ochronie zdrowia. Prezes NRL widzi to inaczej

41
Podziel się:

Róbcie dalej to, co potraficie najlepiej, a my zrobimy wszystko, żeby wam w tym pomóc – powiedział Mateusz Morawiecki, zwracając się do medyków. Inaczej działania rządu zrecenzował kilka godzin wcześniej prezes Naczelnej Rady lekarskiej prof. Andrzej Matyja.

Morawiecki zapewnia, że wszystko podporządkowane jest ochronie zdrowia. Prezes NRL widzi to inaczej
Mateusz Morawiecki zwrócił sie do medyków w ich dniu (Twitter KPRM)

W Światowym Dniu Zdrowia premier Mateusz Morawiecki podziękował lekarzom, medykom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym za walkę z pandemią koronawirusa. "Róbcie dalej to, co potraficie najlepiej, a my zrobimy wszystko, żeby wam w tym pomóc" - zapewnił szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że w dobie pandemii wszystkie osobiste aktywności oraz działania międzynarodowych instytucji i polityka państw na całym świecie podporządkowana jest ochronie zdrowia, a jego misją jako szefa rządu jest zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków.

"W takim dniu jak ten nasze wyrazy wdzięczności i podziękowania należą się przede wszystkim ludziom, bez których codzienna walka z koronawirusem nie byłaby możliwa. Lekarzom, medykom, pielęgniarkom, sanitariuszom, ratownikom medycznym i funkcjonariuszom każdego szczebla polskiej służby zdrowia" - napisał szef rządu.

Zobacz także: Młodzi chcą szczepić się na COVID-19. "Szczepionki powinny być wykorzystane"

Wcześniej w TVN24 prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwrócił uwagę, że na środowej konferencji prasowej minister zdrowia całkowicie zignorował przypadające święto. Złożył medykom życzenia na Twitterze, ale pominął ich na konferencji. Prof. Matyja nie kryje też zastrzeżeń do słów ministra o tym, że sytuacja w Polsce jest pod kontrolą.

- Rzeczywistość jest totalnie inna. W tej chwili pracujemy na granicy, takiej czysto ludzkiej - dodał prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Przypomnijmy, że minister Niedzielski ogłosił dziś przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia. Więcej piszemy o tym w tym tekście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(41)
Monika
rok temu
Ja widzę masę rzeczy, które rząd w tym momencie robi, żeby pomóc. Chociażby dzisiaj nawet był news o masowych punktach szczepień.
Natalia
rok temu
Wstyd, żeby lekarz tak się zachowywał. Przeszkadzają mu życzenia na Twitterze, kiedy mamy tak poważną sytuację w kraju.
Beata
rok temu
Jak on widzi inaczej, może sobie sprawdzi wzrok. Może wtedy zobaczy te wszystkie punkty szczepień i dostawy szczepionek, które Morawiecki nam sam załatwił.
Valkiria
rok temu
Straszne, że ludzie nadal mają jakieś problemy czy wątpliwości. Premier otworzył masę punktów szczepień, wiem że lekarze są przepracowani ale niestety na to już chyba nic nie można poradzić, nie jest to wina rządu, wszędzie tak jest.
Cecylia
rok temu
Pamiętacie, jak Chińczycy nam wciskali byle jakie maseczki? Premier od razu się zabrał za sprowadzanie porządnych i teraz mamy ich masę, dość dla lekarzy i nie ma braków dla innych ludzi. To jest chociażby dowód na to, że premier dba o nasze zdrowie.
...
Następna strona