Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Morawiecki zapewnia, że wszystko podporządkowane jest ochronie zdrowia. Prezes NRL widzi to inaczej

17
Podziel się

Róbcie dalej to, co potraficie najlepiej, a my zrobimy wszystko, żeby wam w tym pomóc – powiedział Mateusz Morawiecki, zwracając się do medyków. Inaczej działania rządu zrecenzował kilka godzin wcześniej prezes Naczelnej Rady lekarskiej prof. Andrzej Matyja.

Morawiecki zapewnia, że wszystko podporządkowane jest ochronie zdrowia. Prezes NRL widzi to inaczej
Mateusz Morawiecki zwrócił sie do medyków w ich dniu (Twitter KPRM)
bDScNiFx

W Światowym Dniu Zdrowia premier Mateusz Morawiecki podziękował lekarzom, medykom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym za walkę z pandemią koronawirusa. "Róbcie dalej to, co potraficie najlepiej, a my zrobimy wszystko, żeby wam w tym pomóc" - zapewnił szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że w dobie pandemii wszystkie osobiste aktywności oraz działania międzynarodowych instytucji i polityka państw na całym świecie podporządkowana jest ochronie zdrowia, a jego misją jako szefa rządu jest zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków.

bDScNiFz

"W takim dniu jak ten nasze wyrazy wdzięczności i podziękowania należą się przede wszystkim ludziom, bez których codzienna walka z koronawirusem nie byłaby możliwa. Lekarzom, medykom, pielęgniarkom, sanitariuszom, ratownikom medycznym i funkcjonariuszom każdego szczebla polskiej służby zdrowia" - napisał szef rządu.

Zobacz także: Młodzi chcą szczepić się na COVID-19. "Szczepionki powinny być wykorzystane"

Wcześniej w TVN24 prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwrócił uwagę, że na środowej konferencji prasowej minister zdrowia całkowicie zignorował przypadające święto. Złożył medykom życzenia na Twitterze, ale pominął ich na konferencji. Prof. Matyja nie kryje też zastrzeżeń do słów ministra o tym, że sytuacja w Polsce jest pod kontrolą.

bDScNiFF

- Rzeczywistość jest totalnie inna. W tej chwili pracujemy na granicy, takiej czysto ludzkiej - dodał prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Przypomnijmy, że minister Niedzielski ogłosił dziś przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia. Więcej piszemy o tym w tym tekście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDScNiGa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(17)
👀👀👀👀👀👀�...
4 dni temu
Podatek podatek opłata opłata danina danina Opłata opłata dopłata dopłata inflacja inflacja Reformy pinokia
hhhf
4 dni temu
co pis robi najlepiej? Szczuje na lekarzy i każe im spadac do Niemiec. Polak ma się leczyć modlitwą i płacić miliony na upadłą służbę zdrowia - pis i tak to rozkradnie
Twój nick
4 dni temu
Na sanctum praeputium premiera!!! 😲😲😲 Takiego ruchu nie spodziewałem się po nim!
bDScNiGb
TeresaWójcik
4 dni temu
"W Światowym Dniu Zdrowia premier Mateusz Morawiecki podziękował lekarzom, medykom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym za walkę z pandemią koronawirusa" Przyłączam się do podziękowań !
Snake
4 dni temu
W światowym dniu zdrowia, wszystkiego dobrego dla medyków, wytrwałości i siły w czasie pandemii !
...
Następna strona