Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

Morawiecki zapowiada "scalenie Polski po rozbiorach i komunie". Obiecuje 300 mld zł na inwestycje drogowe

412
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki na Podlasiu zapowiedział, że rząd planuje przeznaczyć 300 mld zł na rozbudowę sieci dróg w Polsce. Ma to być największy program infrastrukturalny w historii.

Morawiecki zapowiada "scalenie Polski po rozbiorach i komunie". Obiecuje 300 mld zł na inwestycje drogowe
Mateusz Morawiecki zapowiada wielki program inwtycji drogowych (PAP, Artur Reszko)
bELfWcbV

Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek okolice Łomży. W Piątnicy Poduchownej na Podlasiu zabrał głos w czasie uroczystego otwarcia nowego odcinka drogi S61 via Baltica.

Morawiecki zapowiedział, że rząd Zjednoczonej Prawicy przeznaczy na rozbudowę dróg w całym kraju 300 mld zł. Morawiecki powiedział, że Polska jest "pokawałkowana po rozbiorach i komunie" i teraz ma zostać "scalona".

bELfWcbX

Morawiecki zachwalał planowane inwestycje drogowe, podkreślając, że jest to największy program infrastrukturalny w historii Polski. Premier zaznaczał, że na tym programie mają zyskać głównie polskie firmy.

- Program budowy dróg tworzy perspektywy dla polskich przedsiębiorców, którzy coraz częściej wygrywają przetargi i budują coraz bardziej skomplikowane konstrukcje inżynieryjne – mówił na otwarciu obwodnicy Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Remont A2. Będą wielkie utrudnienia. Wiemy kiedy

Premier zapowiedział, że środki na program rozbudowy dróg w 80 proc. mają pochodzić z kasy państwa.

bELfWccd

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w trakcie otwarcia obwodnicy mówił, że nowe drogi mają także poprawić bezpieczeństwo Polaków. - Wszędzie inwestujemy w bezpieczne drogi. Chcemy wyrazić gotowość budowania nie tylko nowych dróg, ale i poszerzania tych, których możliwości się już wyczerpały – podkreślał minister.

Adamczyk zapowiedział też kolejne inwestycje. - Dzięki temu pojawiła się możliwość realizacji takich inwestycji jak autostrada A1 Łódź-Tuszyn. Dzięki temu realizujemy Via Carpatię. Realizujemy kolejne inwestycje, jak droga S3 - połączenie Świnoujścia z południem Europy – mówił na Podlasiu polityk.

Via Baltica to międzynarodowy korytarza transportowy łączący kraje bałtyckie z zachodnią Europą. To odcinki dróg ekspresowych S8 i S61 pomiędzy Warszawą i przejściem granicznym w Budzisku. W sumie Via Baltica ma liczyć 311 km

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELfWccy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(412)
I.Krasicki
3 miesiące temu
Wstęp do Bajek; Był młody, który życie wstrzemięźliwie pędził; Był stary, który nigdy nie łajał, nie zrzędził; Był bogacz, który zbiorów potrzebnym udzielał; Był autor, co się z cudzej sławy rozweselał; Był celnik, który nie kradł; szewc, który nie pijał; Żołnierz, co się nie chwalił; łotr, co nie rozbijał; Był minister rzetelny, o sobie nie myślał; Był na koniec poeta, co nigdy nie zmyślał.; — A cóż to jest za bajka? Wszystko to być może!; — Prawda, jednakże ja to między bajki włożę.;
I.Krasicki
3 miesiące temu
Wstęp do Bajek; O wy, co wszystkie porzuciwszy względy,; Za cackiem bieżyć gotowi w zapędy,; Za cackiem, które zbyt wysoko leci,; Bajki wam niosę, posłuchajcie, dzieci.; Wy, których tylko niestatek żywiołem,; Co się o fraszki uganiacie wspołem,; O fraszki, których zysk maże i szpeci,; Bajki wam niosę, posłuchajcie, dzieci.; Wy, którzy marne przybrawszy postaci,; Baśniami łudzić umiecie współbraci,; Baśniami, które umysł płochy kleci,; Bajki wam niosę, posłuchajcie, dzieci.;
podatnik
3 miesiące temu
ale te 300mld to wg dzisiejszej wartości czy za rok przy założeniu inflacji 50% ?
bELfWccz
mirek
3 miesiące temu
scala Polske chyba ze wprowadza rezim jak w Korei Polnocnej, smiac sie, klaskac itd na rozkaz. Polacy chca wolnej, demokratycznej Polski
KX1
3 miesiące temu
gostek przegapił historię.. to już było..
...
Następna strona