Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mosty dla regionów. Wpłynęły wnioski, czas na ocenę

75 samorządów zawnioskowało o 86 mln zł na przygotowanie dokumentacji potrzebnej do realizacji inwestycji. Najwięcej wniosków spłynęło z Małopolski, wynika z informacji przekazanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Program Mosty dla regionów został zapowiedziany przez PiS już rok temu (Fot: Przemek Swiderski/East News)

Szacowany przez wnioskodawców późniejszy koszt budowy przepraw, dla których złożono wnioski, wynosi ponad 4 miliardy złotych. Na realizację programu Mosty dla Regionów rząd przeznaczył około 2,3 miliarda złotych.

- Ze względu na dużą liczbę złożonych wniosków, pierwszych decyzji możemy spodziewać się w połowie roku - zapowiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Obejrzyj także: 40 mld zł na wydatki socjalne i kolejne na rozwój. Kwieciński: "Ten rok ma być rekordowy"

Dokładny termin decyzji jest uzależniony od jakości złożonych wniosków o dofinansowanie i zakresu niezbędnych wyjaśnień i ewentualnych korekt we wnioskach.

Wśród zgłoszonych przez samorządy lokalizacji budowy mostów znajduje się 7 miejsc rekomendowanych przez ministerstwo. Są to mosty na rzekach: Noteć (gmina Czarnków), Warta (w okolicy Konina – pomiędzy gminami Krzymów i Kramsk), Odra (pomiędzy gminami Sulechów i Czerwieńsk oraz pomiędzy gminami Rudnik i Nędza), Bug (pomiędzy gminami Parlejewo i Jabłonna Lack), Wisła (w okolicy Kozienic i Maciejowic) oraz San (gmina Jarosław).

Jak zapowiedział premier będą m.in mosty na Wiśle, Odrze, Bugu, Pilicy i w wielu miejscach Polski.
Program Mosty+. Morawiecki zapowiada budowę 22 przepraw

Wnioski na przygotowanie tych inwestycji mają być oceniane w pierwszej kolejności.

Program "Mosty dla regionów", zwany również Mosty+, ma oznaczać nie tylko budowę nowych mostów, ale również naprawę już istniejącej infrastruktury. - Mamy wolę łączenia Polski - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki rok temu podczas konferencji prasowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mosty dla regionów, inwestycje, Jerzy Kwieciński, mosty, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2019

Precz z PiSSemTen zaklamany rzad wszystko buduje ale tylko przez kamerami Budowy dróg STOJĄ albo sa bardzo opóźnione Najezdżaali na poprzednikow a sami sa … Czytaj całość

19-04-2019

xyzA w Jaroslawiu jest potrzebny.Ot co.

Rozwiń komentarze (2)