Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na Forum Przemysłowym w Karpaczu o perspektywach polskiego i europejskiego biznesu

1
Podziel się:

IV Forum Przemysłowe, które odbędzie się już w połowie grudnia (12-14) w Karpaczu, będzie okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego, takich jak reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji, polityka klimatyczna czy bezpieczeństwo energetyczne.

Podczas forum odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, rozmów, prezentacji i bloków tematycznych.
Podczas forum odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, rozmów, prezentacji i bloków tematycznych. (Materiały prasowe)

W ubiegłym roku na polskiej mapie przedsiębiorczości pojawiło się około 360 tysięcy nowych przedsiębiorstw. Blisko 75% z nich to jednoosobowe działalności gospodarcze, które są fundamentem rodzimej gospodarki. To one świadczą częstokroć usługi na rzecz większych podmiotów, jakimi są spółki, podmioty samorządowe czy (w rygorze gospodarowania środkami publicznymi) podmioty należące do Skarbu Państwa. Czy forma własności ma wpływ na funkcjonowanie biznesu? Jakie ułatwienia i jakie przeszkody czekają na polskich przedsiębiorców w bieżącej sytuacji gospodarczej? Jak zarządzać firmą, aby najefektywniej radziła sobie na rynku? Odpowiedzi na te pytania będą poszukiwać uczestnicy Forum Przemysłowego w Karpaczu, które w tym roku zaplanowano na połowę grudnia (12-14). Tradycyjnie już, bo po raz czwarty, forum będzie gościć w Centrum Konferencyjnym Hotelu Gołębiewski. Przyciągnie do Karpacza kilkuset gości polskich i zagranicznych, a wśród nich przedstawicieli przemysłu, administracji państwowej, parlamentarzystów, ekspertów, ekonomistów, naukowców i dziennikarzy.

Podczas forum odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, rozmów, prezentacji i bloków tematycznych. Konferencja będzie także okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego, takich jak: reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji, polityka klimatyczna, bezpieczeństwo energetyczne, nowoczesne i tradycyjne gałęzie przemysłu, ale również o wszystkim, co dotyczy szeroko pojętego „przemysłu czasu wolnego”, a więc m.in. turystyki, kultury i rozrywki. Program będzie realizowany w ramach kilku ścieżek tematycznych: inwestycje, społeczeństwo, gospodarka, innowacje, infrastruktura. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili m. in. wicepremier Jarosław Gowin, który będzie gościem specjalnym dyskusji „Prywatna, państwowa, spółdzielcza i komunalna – czy forma własności ma wpływ na funkcjonowanie biznesu?”, Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, która weźmie udział w debacie „Technologie cyfrowe – szansa czy zagrożenie dla rynku pracy”, a swoimi opiniami w ramach panelu „Infrastruktura transportowa w regionach – w co i jak inwestować?” będzie się dzielił Tomasz Żuchowski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wśród gości zagranicznych pojawią się m.in. Ádám Nagy z Węgier, podsekretarz stanu w Ministerstwie Innowacji i Technologii, Andris Strazds z Banku Łotwy, wcześniej główny ekonomista Nordea Banku na Łotwie czy Darko Barišić, członek zarządu Kolei Chorwackich.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Informacja prasowa
KOMENTARZE
(1)
UwagaWażne
4 lata temu
Amerykanie domagają się nieograniczonego oraz bez podatku wydobycia polskiej miedzi i wywożenia jej w sposób rabunkowy z Polski do USA. Przypominam Polska jest właścicielem największych złóż miedzi na całym świecie