Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

"Nadchodzi dobry czas dla polskiego rolnictwa". Ardanowski spokojny o środki

35
Podziel się:

- Wsparcie dla obszarów wiejskich będzie się odbywało nie tylko z pieniędzy wspólnej polityki rolnej przeznaczonej na II filar, ale także z polityki spójności. Fundusz odbudowy też zawiera wsparcie dla obszarów wiejskich - zapowiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski na antenie Radiowej Jedynki.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. (KPRM)
bECGOjnp

- To, co wynegocjował premier Mateusz Morawiecki w Brukseli, napawa optymizmem - tak o środkach, jakie mają trafić do polskich rolników, mówił szef resortu rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski w "Sygnałach Dnia".
- 32,5 mld euro, tylko ze wspólnej polityki rolnej, to więcej zakładaliśmy.

Jak zapewnił, wsparcie dla obszarów wiejskich będzie się odbywało nie tylko z pieniędzy wspólnej polityki rolnej przeznaczonej na II filar, ale także z polityki spójności. - Fundusz odbudowy też zawiera wsparcie dla obszarów wiejskich - dodał.

Jak przekonywał minister Ardanowski, nadchodzi dobry czas dla polskiego rolnictwa. Podkreślił, że środki na inwestycje są odpowiednio zabezpieczone, ale trzeba je dobrze zaprogramować. - Jestem przekonany, że polskie rolnictwo będzie jednym z najlepszych, najmocniejszych rolnictw w Europie - zaznaczył.

bECGOjnr
Zobacz także: Zobacz też: Ceny żywności w górę. Ekspert wskazuje powody

Minister pytany był na antenie Polskiego Radia również o pracy nad Narodowym Holdingiem Spożywczym, który ma powstać dzięki konsolidacji firm działających na rynku rolno-spożywczym. - To gest Ministerstwa Aktywów Państwowych. Jego powstawania idzie w dobrym tempie - zapewnił.

bECGOjnx

Zdaniem rządu pomoże on w uregulowanie sytuacji jak największej grupy rolników i konsumentów przez stabilizację cen skupu i zbytu produktów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bECGOjnS
KOMENTARZE
(35)
Rolnik
rok temu
A co z emeryturami dla rolników którzy mają wypłacaną tylko część bo dalej są właścicielami gospodarstwa ,jak mają lata to powinni otrzymywać całą emeryturę a nie takie grosze jak teraz dostają ,a jak mogą sobie jeszcze troszkę coś uchować to powinni mieć prawo bo pracowali od młodych lat to im trudno jest zaprzestać
Jola
rok temu
Tak zrobią dobrze chłopom jak niedawno górnikom! Haha!
SMOK
rok temu
ZA CO TA POMOC ZA JABŁKA DROŻSZE OD POMARAŃCZY CZY BANANY!!!!!!!!!!!NIC NIE ROBIĄ I JESZCZE KASĘ CHCĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bECGOjnT
aaa
rok temu
rolnicy to niech wezmą się za robotę nie tylko dotacje unijne!!!!!!! ja do pensji nie dostaje nić i dltego nie mam domu ,majbacha i innych luksusów!!! oni ciągle płaczą to ciekawe za co ich stać na to wszystko co mają bez pracy!! żal pl. tylko kasa od innych i randapy na pole bo im sie nie chce nić!! wychowana na wsi i znam prawdziwą prace na roli od początku do końca!!!!!!!!
Rozczarowany
rok temu
podzielam wypowiedź poprzednika _pytam : Gdzie są pieniądze za tzw. suszowe za 2019r????? mamy sierpień 2020 , czy rolnikowi spada z nieba???????????
...
Następna strona