Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nadchodzi dobry czas dla polskiego rolnictwa". Ardanowski spokojny o środki

- Wsparcie dla obszarów wiejskich będzie się odbywało nie tylko z pieniędzy wspólnej polityki rolnej przeznaczonej na II filar, ale także z polityki spójności. Fundusz odbudowy też zawiera wsparcie dla obszarów wiejskich - zapowiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski na antenie Radiowej Jedynki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

- To, co wynegocjował premier Mateusz Morawiecki w Brukseli, napawa optymizmem - tak o środkach, jakie mają trafić do polskich rolników, mówił szef resortu rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski w "Sygnałach Dnia".
- 32,5 mld euro, tylko ze wspólnej polityki rolnej, to więcej zakładaliśmy.

Jak zapewnił, wsparcie dla obszarów wiejskich będzie się odbywało nie tylko z pieniędzy wspólnej polityki rolnej przeznaczonej na II filar, ale także z polityki spójności. - Fundusz odbudowy też zawiera wsparcie dla obszarów wiejskich - dodał.

Jak przekonywał minister Ardanowski, nadchodzi dobry czas dla polskiego rolnictwa. Podkreślił, że środki na inwestycje są odpowiednio zabezpieczone, ale trzeba je dobrze zaprogramować. - Jestem przekonany, że polskie rolnictwo będzie jednym z najlepszych, najmocniejszych rolnictw w Europie - zaznaczył.

Zobacz też: Ceny żywności w górę. Ekspert wskazuje powody

Minister pytany był na antenie Polskiego Radia również o pracy nad Narodowym Holdingiem Spożywczym, który ma powstać dzięki konsolidacji firm działających na rynku rolno-spożywczym. - To gest Ministerstwa Aktywów Państwowych. Jego powstawania idzie w dobrym tempie - zapewnił.

Zdaniem rządu pomoże on w uregulowanie sytuacji jak największej grupy rolników i konsumentów przez stabilizację cen skupu i zbytu produktów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-08-2020

JaaSłucham i czytam wypociny tego wroga zwierząt to mnie trafia.Przez okres rządów nie zrobili nic dla rolników,a jedynie zaszkodzili podnosząc wiek … Czytaj całość

05-08-2020

ZochaJak są pieniądze to niech w końcu wypłacą zeszłoroczną pomoc suszową. Bo jak do tej pory to tylko obiecywać potrafią!!!

05-08-2020

DOSTANĄpo snopowiązałce i koniu z upadłej stadniny w Janowie !

Rozwiń komentarze (35)