Notowania

Najbogatszy człowiek na świecie. Jeff Bezos może stracić fotel lidera

Słabe wyniki finansowe Amazona powodują, że Jeff Bezos może stracić miano najbogatszego człowieka na świecie. Po piętach depcze mu Bill Gates, który jeszcze pół roku temu tracił do niego ponad 30 mld dolarów. Przetasowań w czołówce jest jednak więcej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MANDEL NGAN/AFP/East News)
Jeff Bezos niedługo może stracić miano najbogatszego człowieka na świecie

To nie było dobre półrocze dla Jeffa Bezosa. Najpierw rozwód i podział majątku z żoną, teraz słabe wyniki Amazona i topniejący w oczach majątek miliardera.

Jak informuje Bloomberg, lider stracił już praktycznie całą przewagę nad drugim Billem Gatesem. Jeszcze w marcu majątek obu panów różnił się o ponad 34 mld dolarów. Teraz przewaga stopniała do zaledwie dwóch miliardów.

Powód? Niezadowalające wyniki Amazona, który w ciągu roku zanotował 23-proc. spadek zysku. To z kolei spowodowało znaczny spadek ceny akcji i automatycznie majątku Bezosa. Od początku roku skurczył się on o 15 mld dolarów i wynosi obecnie 110 mld dolarów, jak wynika z Bloomberg Billionaire Index. Tylko w ciągu jednego dnia miliarder stracił 1,12 mld dolarów.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

A stan posiadania Billa Gatesa nieprzerwanie rośnie. Właściciel i twórca Microsoftu w tym samym czasie wzbogacił się o ponad 17 mld dolarów - do 108 mld. Jeszcze kilka dni notowań i prawdopodobnie dojdzie do zmiany lidera. Na tron powróci Bill Gates.

Przetasowania dotyczą również dalszych miejsc w rankingu Bloomberga. W górę pnie się Bernard Arnault, prezes koncernu Louis Vuitton. Jego majątek od początku roku zwiększył się o ponad 28 mld i obecnie wynosi 96 mld dolarów. Wyprzedził tym samym Warrena Buffeta i znalazł się na trzecim miejscu.

Najbogatsze małżeństwo świata właśnie przestało być małżeństwem
Jeff Bezos rozwiódł się z żoną. Ta stała się trzecią najbogatszą kobietą świata

Rośnie też pozostałym miliarderom. Wszyscy krezusi z czołowej dziesiątki rankingu przez ostatnie miesiące głównie się bogacą. Niektórzy bardzo mocno - jak 5. w rankingu Mark Zuckerberg (o ponad 20 mld dol.).

Twórcy Facebooka nie ustępują właściciel Zary Amancio Ortega oraz założyciele Google'a - Sergei Brin i Larry Page. Cała trójka od początku roku zwiększyła swój majątek o 10 mld dolarów.

Jeff Bezos na pewno nie zaliczy tego roku do udanych, bo nikt z czołowej "500" rankingu nie stracił tak dużo pieniędzy jak on.

Z kolei spośród wszystkich miliarderów najbardziej wzbogaciła się... Mackenzie Bezos. Była już żona twórcy Amazona dzięki podziałowi majątku może się teraz pochwalić 34 miliardami dolarów. I zajmuje 24. miejsce w rankingu Bloomberga.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2019

ExpertCo mnie to obchodzi ? Ja mam 3200 na ręke !!!

26-10-2019

OloAle czy oni są szczęśliwi ?

26-10-2019

ObserwerBaz zazdrości w tej konkurencji.

Rozwiń komentarze (156)