Notowania

Najlepsze karty kredytowe w marcu. Jest tylko jedna, która daje aż tak wiele

Szukasz sposobu na zdobycie dodatkowych pieniędzy? Do głowy przychodzi ci kredyt gotówkowy lub pożyczka? Lepszym rozwiązaniem, w dodatku całkowicie za darmo oraz z pakietem korzyści, będzie karta kredytowa. Która karta kredytowa jest najlepsza? Prześwietliłam oferty 15 banków. Co ciekawe nie każdy bank oferuje tak wiele. Poznaj najnowszy ranking.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Karta kredytowa

Według ostatnich danych NBP w portfelach Polaków znajduje się ponad 40 mln kart płatniczych. Tylko 14,5 proc. z tej liczby stanowią karty kredytowe (czyli 5,87 mln sztuk). Wniosek nasuwa się jeden – wciąż wielu z nas nie może przekonać się do tego produktu. A szkoda, bo kartę kredytową naprawdę warto mieć. Poznaj ten produkt lepiej.

W przeciwieństwie do kredytu gotówkowego z karty kredytowej możesz skorzystać w dowolnym momencie. Jest ona ratunkiem w wielu sytuacjach np. gdy zepsuje się pralka, samochód lub pojawi inny nieplanowany wydatek. Dzięki niej zyskujesz po prostu gwarancję dodatkowych pieniędzy, gdy nagle ci ich zabraknie. To jednak nie jedyna korzyść z jej posiadania. Wraz z kartą kredytową możesz realnie oszczędzać, korzystając z rabatów w najpopularniejszych sklepach, a nawet zgarniać atrakcyjne premie gotówkowe lub rzeczowe na „dzień dobry”.

Warto korzystać z karty kredytowej również na co dzień, nie tylko w przypadku nieplanowanych zakupów. Każdy z nas robi przecież codziennie kilka – kilkanaście transakcji – jeśli płacisz kartą kredytową „przy okazji” możesz zbierać punkty. A te później można wymienić na fajne nagrody.

Chcesz wiedzieć, którą kartę warto wybrać? Sprawdziłam, co banki mają do zaoferowania swoim klientom. Przygotowując ranking porównałam 15 kart kredytowych, po jednej z każdego banku. Szukałam takiej, która nie tylko bez zbędnych kosztów zapewni finansowe bezpieczeństwo, ale także zagwarantuje najwięcej korzyści przez cały okres jej użytkowania tak, aby klient poczuł się naprawdę wyjątkowo.

Nie masz jeszcze karty kredytowej lub masz ją w innym banku niż Citi Handlowy? To dobry moment, żeby zawnioskować o Citi Simplicity, która zajęła 1. miejsce w rankingu. Dorównać jej próbują karty w ofercie Getin Banku oraz T-mobile Usługi Bankowe. Poznaj szczegóły.

I miejsce – Karta kredytowa Citi Simplicity (Citi Handlowy)

Na rynku dostępnych jest wiele kredytówek, ale wygrać mogła tak naprawdę tylko jedna – Citi Simplicity . Nie ma przesady w tym, że jest to najlepsza karta kredytowa na rynku. Nie dość, że jest bezwarunkowo darmowa, i dostępna praktycznie dla każdego, to daje jej posiadaczowi mnóstwo korzyści.

Jeżeli się na nią zdecydujesz, to nie zapłacisz ani grosza za jej wydanie, a także nie będziesz musiał spełniać żadnych warunków, żeby uniknąć rocznej opłaty za jej użytkowanie, jak w innych bankach. Na spłatę zadłużenia bez płacenia odsetek będziesz mieć aż 56 dni. Citi Handlowy daje ci też możliwość rozłożenia zadłużenia na wygodne raty, a także skonsolidowania dotychczasowych zobowiązań na jednej karcie z RRSO 0% (w ofercie dla nowych klientów).

Dodatkowo Citi Handlowy nie pobierze od ciebie żadnej opłaty za powiadomienia SMS o transakcjach, dzięki którym będziesz mieć stałą kontrolę nad wydatkami.

To wciąż nie koniec zalet. Wybierając kartę Citi Simplicity, korzystasz z wielu przywilejów w ramach programu korzyści Citi Specials. Jednym z nich są zniżki - w ten sposób zyskujesz rabaty do 50 proc. u blisko 300 partnerów tego programu. Zniżki na podróże, rozrywkę, sport i zakupy – każdy znajdzie coś dla siebie. W tym również zniżki do 20 proc. w najlepszych restauracjach w Polsce.

Kolejny przywilej w ramach programu to dostęp do biletów na koncerty największych gwiazd w przedsprzedaży. Jeżeli w tym roku nie zdążyłeś kupić biletu na koncert Jay-Z & Beyoncé, Maroon 5, Metallica, P!nk, Bon Jovi, Muse, Backstreet Boys, Disturbed czy Phil Collins, to zapewnij sobie gwarancję, że następnym razem ci się to uda. Citi Handlowy współpracuje z Live Nation, czyli organizatorem najlepszych koncertów na świecie. W ten sposób możesz kupić bilety na koncerty jeszcze zanim ruszy ich oficjalna sprzedaż

Dodatkowo karta jest także włączona do programu MasterCard Priceless Specials dzięki czemu za wszystkie transakcje u partnerów programu otrzymujesz dodatkowe punkty. Zebrane punkty możesz wymienić np. na bilety do kina, vouchery u partnerów lub nagrody rzeczowe. Obecnie Citi Handlowy promuje ofertę dla nowych klientów, w której na powitanie możesz otrzymać do 21 000 punktów. Wystarczy to, aby odebrać np. :

Co więcej o kartę zawnioskujesz szybko i wygodnie online. Nie musisz iść do oddziału banku – wystarczy, że zostawisz kontakt do siebie, klikając w poniższy link.

Karta Kredytowa Citi Simplicity – podstawowe parametry:
- opłata za kartę: bezwarunkowe 0 zł
- okres bezodsetkowy: do 56 dni
- maksymalny limit kredytowy: 100 tys. zł
- oprocentowanie transakcji bezgotówkowych: 10%
- możliwość spłaty zadłużenia w ratach
- zniżki w programie Citi Specials
- program MasterCard Priceless Specials
- atrakcyjna premia na powitanie dla nowych klientów o wartości 350 zł
- dostęp do przedsprzedaży biletów na największe koncerty w Polsce

Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity:
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 10,47% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 13000 zł, całkowita kwota do zapłaty 13714,88 zł., zmienne oprocentowanie nominalne 10% w skali roku, całkowity koszt kredytu 714,88 zł. (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 0 zł, odsetki 714,88 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 1142,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31/12/2018 na reprezentatywnym przykładzie.

II miejsce – Karta kredytowa Standard (Getin Bank)

Drugie miejsce w rankingu należy do Karty Kredytowej Standard oferowanej przez Getin Bank. W tym przypadku, żeby nic za nią nie zapłacić, musisz wykonać nią min. 5 płatności o dowolnej wartości. Jeżeli nie spełnisz tego warunku, bank pobierze od ciebie 5 zł w ramach miesięcznej opłaty. Okres bezodsetkowy jest krótszy niż w przypadku zwycięskiej karty kredytowej i wynosi 52 dni.

O kartę kredytową w Getin Banku możesz zawnioskować w aktualnej promocji i odebrać dwa vouchery o łącznej wartości 150 zł do wykorzystania na stacjach paliw Circle K.

Karta Kredytowa Standard – podstawowe parametry:
- opłata za kartę: 0 zł (przy spełnieniu warunku)
- okres bezodsetkowy: 52 dni
- maksymalny limit kredytowy: 50 tys. zł
- oprocentowanie transakcji bezgotówkowych: 10%
- możliwość spłaty zadłużenia w ratach
- zwrot 2% za płatności (warunkiem jest posiadanie konta osobistego) – nawet do 360 zł rocznie
- zniżki w programie Visa Oferty lub Mastercard Priceless Specials

Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Standard:
RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Procentową i dla karty kredytowej wynosi 12,7%. Bank każdorazowo ocenia zdolność i wiarygodność kredytową Wnioskodawcy przed przyznaniem karty kredytowej; w uzasadnionych przypadkach może odmówić jej przyznania. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym: przez obsługę karty kredytowej rozumie się usługę umożliwiającą płatnikowi korzystanie z karty płatniczej, jeżeli kwota każdej transakcji dokonanej przy użyciu karty pomniejsza ustalony limit kredytowy; przez wypłaty z bankomatów rozumie się usługę wypłaty gotówki; przez wydanie karty kredytowej rozumie się usługę wydania karty płatniczej.

III miejsce – Karta kredytowa Mastercard Travel (T-Mobile Usługi Bankowe)

Ostatnie miejsce na podium przypadło Karcie kredytowej Mastercard Travel, którą otrzymasz w T-Mobile Usługi Bankowe. Co prawda rocznej opłaty za kartę nie unikniesz tak łatwo, ponieważ musisz w ciągu roku wykonać nią transakcje o łącznej wartości min. 15 tys. zł. Oznacza to, że średnio w miesiącu musisz zapłacić nią np. za zakupy za min. 1250 zł. Jeżeli nie uda ci się spełnić tego warunku, to roczna opłata za kartę może wynieść 70 zł. To sporo w porównaniu do darmowej Citi Simplicity.

Wraz z kartą Mastercard Travel zyskujesz nieoprocentowany kredyt do 59 dni, ponieważ właśnie tyle wynosi okres bezodsetkowy. To także kolejna karta, z którą masz możliwość spłacać zadłużenie w ratach oraz dołączyć do programu Mastercard Priceless Specials. Płacąc za zakupy u partnerów programu, zbierasz punkty, które później możesz wymienić na nagrody.

Karta kredytowa Mastercard Travel – podstawowe parametry:
- opłata za kartę: 0 zł (przy spełnieniu warunku)
- okres bezodsetkowy: 59 dni
- maksymalny limit kredytowy: 80 tys. zł
- oprocentowanie transakcji bezgotówkowych: 9,90%
- możliwość spłaty zadłużenia w ratach
- zniżki w programie Mastercard Priceless Specials

Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Mastercard Travel:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,18% dla całkowitej kwoty limitu karty kredytowej Mastercard Travel w wysokości 5000 zł (bez kredytowanych kosztów). Całkowita kwota do zapłaty: 5370,45 zł, oprocentowanie zmienne: 9,90%, całkowity koszt kredytu: 370,45zł (w tym odsetki: 274,45 zł, miesięczna opłata za kartę: 8 zł, tj. 96 zł rocznie) przy założeniu, że Posiadacz realizuje jedną operację bezgotówkową w wysokości 5000 zł w dniu zawarcia umowy i spłaca ją w 12 równych miesięcznych ratach w wysokości 447,54 zł. Kalkulacja została dokonana 03.07.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Ranking kart kredytowych - marzec 2019

Sprawdź, jak w rankingu wypadły karty kredytowe pozostałych banków. Prezentuję najlepsze dziesięć ofert.

(opracowanie własne)
Ranking kart kredytowych

Opracowanie własne na podstawie informacji na stronach i w tabelach opłat i prowizji banków. Dane aktualne na dzień 15.03.2019 r.
1) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania przez klienta w każdym miesiącu min. 5 transakcji na dowolną kwotę; 5 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
2) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia transakcji na łączną kwotę 15 tys. zł w ciągu 12 miesięcy; 35 zł pod warunkiem rozliczenia transakcji na łączną kwotę 7,5 tys. zł w ciągu 12 miesięcy; 70 zł jeżeli żaden z powyższych warunków nie zostanie spełniony.
3) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania przez klienta w każdym miesiącu min. 5 transakcji na dowolną kwotę; 7,99 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
4) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia w danym cyklu rozliczeniowym transakcji o łącznej wartości min. 600 zł; 10 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
5) W promocji do końca grudnia 2019 roku pierwszy rok użytkowania karty za darmo; 72 zł rocznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
6) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania (i nieodwołania) minimum 10 transakcji (z wyjątkiem przelewów z rachunku karty kredytowej) w ciągu 3 miesięcy od dnia podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty; 10 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
7) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia w danym cyklu rozliczeniowym transakcji o łącznej wartości min. 400 zł; 4,90 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
8) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia transakcji o łącznej wartości min. 1 tys. zł miesięcznie; 4,90 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
9) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania przez klienta w każdym miesiącu transakcji na o wartości min. 200 zł; 35 zł rocznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
10) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia transakcji na łączną kwotę min. 12 tys. zł rocznie lub gdy klient wykona min. 240 transakcji.

Jak powstał ranking?

W tym miesiącu szukałam karty, którą bez zastanowienia mogłabym polecić przyjaciółce, znajomemu, komuś z rodziny, a także tobie. Oceniłam podstawowe parametry kart kredytowych. Każdy bank mógł otrzymać maksymalnie 50 punktów, które przyznawałam następująco:
• 5 punktów za brak rocznej opłaty za korzystanie z karty kredytowej lub proporcjonalnie mniej, w przypadku gdy opłata jest pobierana,
• 5 punktów za brak opłaty za wydanie karty,
• 5 punktów za jak najniższe oprocentowanie transakcji bezgotówkowych lub proporcjonalnie mniej
• 5 punktów za jak najwyższy maksymalny limit kredytowy lub proporcjonalnie mniej,
• 5 punktów za jak najdłuższy okres bezodsetkowy lub proporcjonalnie mniej,
• 5 punktów za możliwość otrzymania karty bez potrzeby wizyty w oddziale,
• 5 punktów za możliwość rozłożenia zadłużenia na raty
• 5 punktów za atrakcyjną ofertę powitalną
• 10 punktów za bonusy dla posiadacza karty (m.in. atrakcyjny moneyback, program rabatowy, dodatkowe korzyści)

Karta kredytowa to produkt, dzięki któremu możesz w dowolnym momencie skorzystać z pieniędzy banku, tak jak przy darmowym kredycie, ale dodatkowo otrzymać atrakcyjne bonusy. Na przykład rabaty w sklepach znanych marek. Nie zapominaj jednak, żeby pożyczone środki oddać. I najlepiej zrobić to w terminie, wtedy unikniesz zapłaty odsetek.

Tagi: ranking kart kredytowych, ranking money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-03-2019

I tyleNadrzędna zasada: żyję za swoje.

27-03-2019

Roman0752a potem płacz i zgrzytanie zębów że trzeba spłacać

27-03-2019

DiorJeśli się mądrze korzysta to jest całkiem ok.

Rozwiń komentarze (24)