Trwa ładowanie...
bEIKoXqZ
Notowania
Przejdź na

Mieszkania coraz droższe. Ile zarabia deweloper?

Co mają zrobić osoby, które chciałyby zainwestować w mieszkanie w dobie galopujących cen. Wstrzymać się kilka kwartałów, przeczekać zwyżki? Czy kupić już teraz, bo później będzie tylko drożej? Grzegorz Kiełpsz, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich, gość programu "Money. To się liczy", nie ma dobrych wiadomości. Jego zdaniem utrudnieniem jest powolny proces administracyjny, dzięki któremu wydawane są pozwolenia. Czas oczekiwania jest już - jego zdaniem - "katastrofalny". - W związku z tym nie mamy co liczyć na zwiększenie podaży w ofercie mieszkań, i ten czynnik raczej nie zaniknie w ciągu kilku kwartałów - mówił. Ekspert odniósł się również do kwestii wysokości zarobków deweloperów w sytuacji nieustająco rosnących cen nieruchomości. - Poziom marż nie wzrasta. To jest na poziomie ok. 20-30 proc. brutto. Od tego trzeba odjąć tzw. koszty ogólne, koszty utrzymania i działalności firmy.

Tagi:
deweloper, nieruchomości, budownictwo, ceny mieszkań, video, mtsl
0
0
118
Podziel się
Komentarze (118)
zobacz więcej komentarzy (118)
bEIKoXrl
KOMENTARZE
(118)
Karol
3 tyg. temu
Ja to się cieszę, że jestem już po umowie deweloperskiej z Nexity i mam pewność, że mieszkanie jest moje tylko muszę poczekać na klucze. Jak na stolicę cenę dostałem naprawdę dobrą.
Ktoś
2 miesiące temu
NIEWIEM CZY TAK PRZYJEMNIE ŻYC BOGACĄC SIE CZYJIMŚ KOSZTEM I SIE TYM CHEŁPIC
rzeszowiak
2 miesiące temu
Przeciez te mieszkania w miastach nie kupuja pracujacy robotnicy ale OKOLICZNA WIES ktora wyjechala na za granice na zarobek. Wracaja do swoich domow a kapital jaki przywiezli lokuja w kupno mieszkan pod wynajem. Robotnik jezeli wyjedzie na zarobek za granice to NIE WRACA bo nie ma do czego.
bEIKoXrD
ALT.
2 miesiące temu
kilka lat temu było fajne porównanie koszty budowy metra mieszkania versus koszt sprzedaży... wynikało z niego, że w najdroższych miastach typu wawa, krak, 3miasto, wrocek jest to 40-50%. jak koszt budowy 1m2 to 4000 to sprzedaje za 8000, jak 6000 to za 12000...
Pollak
2 miesiące temu
To średnio mają z jednego mieszkania 70 tysiaków, to potencjalny Kowalski musi tyrać na to 2 lata nie kupując nic ..... cudowny kraj dla nielicznych ... brawo Polska .... tak dalej ....
...
Następna strona