Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Natalia Stępień
|
aktualizacja

Najmłodszy poseł w nowym Sejmie ma 24 lata. Miał tylko jeden billboard

18
Podziel się:

Adam Gomoła jest młodym przedsiębiorcą, krytykującym "rozdawnictwo publicznych pieniędzy". Znalazł się na liście Trzeciej Drogi w wyborach w okręgu nr 21 (Opole) i został najmłodszym posłem w nowym parlamencie. Gomoła ma zaledwie 24 lata.

Najmłodszy poseł w nowym Sejmie ma 24 lata. Miał tylko jeden billboard
Przyszły poseł Trzeciej Drogi w Gogolinie prowadzi firmę zatrudniającą 30 osób (East News, Piotr Molecki)

"Nazywam się Adam Gomoła. Jestem działaczem społecznym, ekonomistą, przedsiębiorcą. Jestem dumnym Ślązakiem, a Opolszczyzna to moja mała ojczyzna. Mieszkam w Gogolinie i to tu na co dzień współtworzę lokalną firmę, która zapewnia zatrudnienie 30 mieszkańcom Opolszczyzny" - czytamy na oficjalnej stronie polityka.

W wyborach Gomoła zdobył 21 923 głosy, najwięcej spośród wszystkich kandydatów na liście Trzeciej Drogi. Ta zdobyła w okręgu nr 21 jeden mandat, podobnie jak Nowa Lewica i Konfederacja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nadchodzi rewolucja na rynku nieruchomości. Ceny mogą się zmienić

Kim jest najmłodszy poseł?

"To rzecz historyczna. Przy budżecie kilkudziesięciokrotnie mniejszym niż konkurencja z innych list zdobyłem często nawet dwukrotnie więcej głosów. Otrzymałem zaufanie ponad 20 tysięcy osób mając tylko JEDEN billboard" — napisał w mediach społecznościowych po ogłoszeniu wyników.

Gomoła jest mieszkańcem Gogolina. O sobie mówi, że jest "dumnym Ślązakiem", a jego priorytetem jest silniejsze zakorzenienie w Unii Europejskiej, bo to właśnie za czasów obecności we Wspólnocie rozwijamy się lepiej niż kiedykolwiek. "Będę dążył do jak najdalej idących inwestycji w środki transportu zbiorowego oraz miejsca mieszkań dla młodych, aby powstrzymać ich odpływ z naszego województwa" - zaznacza. Gomoła zapowiada też przywrócenie finansowania nauki niemieckiego na Opolszczyźnie.

Gomoła popiera uproszczenie systemu podatkowego i wprowadzenie tzw. jednolitej daniny. Zapowiada też, że będzie walczył, by do końca przyszłej kadencji Polska weszła na ścieżkę do strefy euro. "Cechuje mnie ogrom pozytywnej energii i motywacji do działania. Za mną kilkanaście lat pracy na rzecz lokalnych społeczności. Czuje się gotowy, aby służyć Opolszczyźnie" - mówi o sobie.

Wybory 2023. PKW podaje oficjalne wyniki głosowania

Wyniki głosowania w wyborach do Sejmu:

 • Prawo i Sprawiedliwość - 35,38 proc.
 • Koalicja Obywatelska - 30,70 proc.
 • Trzecia Droga - 14,40 proc.
 • Nowa Lewica - 8,61 proc.
 • Konfederacja - 7,16 proc.
 • Bezpartyjni Samorządowcy - 1,86 proc.
 • Frekwencja w wyborach do Sejmu: 74,38 proc.

Jak wynika z danych PKW, uprawnionych do głosowania w tych wyborach było 29 532 595 Polaków. Swoje głosy do urn wrzuciło 74,38 proc. z nich co daje wynik 21 984 555.

Wyniki głosowania w wyborach do Senatu:

 • Prawo i Sprawiedliwość - 34,81 proc.
 • Koalicja Obywatelska - 28,91 proc.
 • Trzecia Droga - 11,50 proc.
 • Konfederacja - 6,75 proc.
 • Nowa Lewica - 5,29 proc.
 • Bezpartyjni Samorządowcy - 4,91 proc.
 • Frekwencja w wyborach do Senatu: 74,31 proc.

Jak wynika z danych PKW, uprawnionych do głosowania w tych wyborach było 29 532 595 Polaków. Swoje głosy do urn wrzuciło 74,31 proc. z nich co daje wynik 21 968 323.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wybory
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(18)
bor
9 miesięcy temu
24 lata i kilkanaście lat działania. No no nieźle,
ONA
9 miesięcy temu
Chłopak ewidentnie nadaje się do polityki. Jeszcze nic nie pokazał a już kłamie jak najęty. Jeden bilbord?? Przejeżdżając przez sam Gogolin można naliczyć 6. Przez całą kampanię agresywne wciskanie ulotek na wszystkich gminnych imprezach. Firmę rzeczywiście mają, ale jego rodzice...
Asior
9 miesięcy temu
Aż 17 partii i 42 bezpartyjnych posłów w nowym sejmie, kolejny rozbiór polski ! Czas wprowadzić zakaz zmiany partii w czasie kadencji, komu nie odpowiada niech odda mandat i do pracy !
edek
9 miesięcy temu
Cóż mam wrażenie, że koalicja opozycji totalnej niby wygrała a teraz nie wiedzą co robić. Każdy ciągnie w swoją stronę. Zabawne. Trzecia droga to zbieranina przypadkowych ludzi. Wyborcy zagłosowali na złość PIS a teraz nagle zauważają, że każdy z nich traci na tym wyborze. A tak swoją drogą pewno Pan poseł korzystał z ulg dla młodych przedsiębiorców. Dodatki na utrzymanie miejsc pracy w czasie Covid i to nie było rozdawnictwo. 🤔
Jurand
9 miesięcy temu
Ma firmę ale jaką już milczy . 30 osób...złomiarzy?