Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|
aktualizacja

Najwięcej milionerów żyje w dwóch krajach. Europa daleko w tyle

14
Podziel się:

Na świecie spadła liczba milionerów o 3,5 mln. Obecnie osób z takim majątek jest 59,4 mln osób. Liczba ta obejmuje 4,4 mln "milionerów inflacyjnych". Najwięcej z nich mieszka w Stanach Zjednoczonych oraz w Chinach.

Najwięcej milionerów żyje w dwóch krajach. Europa daleko w tyle
Najwięcej milionerów mieszka w Stanach Zjednoczonych (Contributor, Getty Images, Andrew Lichtenstein)

Według raportu "Global Wealth Report 2023" 22,710 tys. milionerów mieszka w Stanach Zjednoczonych, w Chinach natomiast 6,231 tys. Na kolejnych miejscach znalazły się następujące państwa: Francja (2,821 tys.), Japonia (2,757 tys.), Niemcy (2,627 tys.), Wielka Brytania (2,556 tys.) oraz Kanada (2,032 tys.).

Gdzie mieszka najmniej milionerów? Okazuje się, że w Rosji (408 tys. osób), Brazylii (413 tys. osób) i Szwecji (467 tys. osób) oraz w Belgii (536 tys. osób).

Majątek ludności

Nieco inaczej sytuacja przedstawia się, jeśli mowa o majątku ludności, który w 2022 roku skurczył się. Jak wynika z raportu banków UBS i Credit Suisse najwięcej tracili mieszkańcy Europy i Ameryki. Kto zyskał? Między innymi Rosjanie.

Jak czytamy w opracowaniu raportu, po raz pierwszy od 2008 r. globalny majątek gospodarstw domowych wyrażony w dolarach zmniejszył się zarówno w ujęciu zagregowanym, jak i w przeliczeniu na osobę dorosłą.

Najbogatszymi ludźmi na świecie są mieszkańcy Belgii. Połowa dorosłych Belgów posiada majątek o wartości ponad 228 tys. euro. Na drugim miejscu jednego z najważniejszych raportów na temat bogactwa na świecie znaleźli się Australijczycy, a na trzecim mieszkańcy Hongkongu.

W ubiegłym roku Belgowie znaleźli się na drugim miejscu zastawienia. "Nasz awans nie wyniknął z tego, że się bardziej wzbogaciliśmy, tylko dlatego, że inni zubożeli" – komentuje na łamach dziennika "Het Laatste Nieuws" finansista Paul D'hoore. "Australijczycy cofnęli się o trzy kroki, podczas gdy my tylko o jeden. W efekcie nieoczekiwanie zajęliśmy pierwsze miejsce" – twierdzi D'hoore.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
Andrzej Bobro...
3 dni temu
Milionerzy całego świata ! Przyłóżcie się do powstania Muzeum Struktur Chemicznych. To będzie największe muzeum świata. 100 milionów a może nawet miliard struktur chemicznych można by w nim pokazać.
Łukasz
8 miesięcy temu
Bezos najbogatszy na świecie a Amazon nie dość że ochłapy płaci bo co to jest 27 zł brutto to na dodatek syfiaste umowy i beznadziejne warunki pracy i za te pieniądze lata sobie na wakacje z aktorami😏To samo tyczy się naszego bogatego Tomasza Biernackiego (właściciel Dino) zarobki fatalne i co chwilę nowe osoby za kasą wiem co piszę bo na tyle często tam bywam że nie da się tego zauważyć,rygor tam też jak w jakimś Auschwitz 😏wszystkich tych super bogaczy powinni prześwietlić od A do Z i sprawdzić jakie zarobki proponują,warunki pracy i umowy i to czy legalnie tego wszystkiego się dorobili.
Glosrozsadku
8 miesięcy temu
Czkowiek uczciwy nie moze za bardzo sue wzbogacic,ani za bardzo zbiedniec. Vzy dahe wam to do myslenia cokolwiek
asi
8 miesięcy temu
Wystarczy mieć 2 mieszkania, bez kredytu, w Warszawie lub Krakowie i już jesteś milionerem. W kolejce do kasy w Biedrze jest takich wielu. Natomiast miliarderzy to inna bajka. Tutaj już takich w Biedronce nie znajdziesz.
Anymany
8 miesięcy temu
A naszych PiSowskich milionerów raport tej ujął?