Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Nalot na Wólkę Kosowską. Podrabiane zabawki za 2,5 mln zł

17
Podziel się:

Zabawa w kotka i myszkę trwa w najlepsze. Krajowa Administracja Skarbowa znów weszła do hal handlowych w Wólce Kosowskiej. Znów wyszła stamtąd z ogromem podróbek.

Zatrzymany towar został przewieziony do magazynu depozytowego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i po zamknięciu sprawy sądowej zostanie zniszczony.
Zatrzymany towar został przewieziony do magazynu depozytowego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i po zamknięciu sprawy sądowej zostanie zniszczony. (KAS)
bESkKeOd

W trakcie ostatnich kontroli hal w Wólce Kosowskiej mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi w trzynastu punktach handlowych znaleźli ponad 53 tys. szt. nielegalnych zabawek z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Szacunkowa wartość towaru to ponad 2,5 mln zł.

Dodatkowo służby zabezpieczyły gotówkę w wysokości 25 tys. zł. Zatrzymany towar został przewieziony do magazynu depozytowego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i po zamknięciu sprawy sądowej zostanie zniszczony.

bESkKeOf

- Wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z podróbkami. Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane. Mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu substancje chemiczne, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne – podkreśliła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska.

Wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem i za ten czyn, zgodnie z ustawą Prawo własności przemysłowej, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kontrole w Wólce Kosowskiej KAS przeprowadza regularnie, o czym wielokrotnie informowaliśmy w money.pl. Mimo to wciąż handlującym opłaca się sprowadzać nielegalny towar.

bESkKeOl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESkKeOG
KOMENTARZE
(17)
Ewa
2 lata temu
Witam wszystkich, pytanie odnośnie Wólki Kosowskiej czy nadal dzień w dzień są kontrole służb? ostatni raz 3 godziny trwała kontrola mojego samochodu, funkcjonariusze bardzo nieuprzejmi, chociaż na wszystko była faktura, to bardzo zniechęca do zakupów tam.
Cała prawda o...
3 lata temu
Do sprawdzenia są wszystkie rodzaje sprzedawanych tam towarów, nie tylko zabawki. Do póki ludzie chcą kupować ten Chiński chłam to tam będą kręcić na Fakturach i Vacie. Proponuje zobaczyć jakie auta mają sprzedający (Chińczycy) i czy są ubrani w ciuchy z Chin. Podpowiem auta mają z najwyższej półki a ciuchy markowe, a ciemny naród dalej kupuje ten szmelc. Mnie na takie auto nie stać, chyba, że sprzedam mieszkanie, ale gdzie będę mieszkać ? Pis mi nie da mieszkania+, bo dzieci mam za duże:-)
Jarek
3 lata temu
Wejdźcie do każdego chińskiego sklepu, od tych klocków półki się uginają przeciez
bESkKeOH
jj
3 lata temu
Rozdajcie je dzieciom z domów dziecka
pbc
3 lata temu
czyzby szkodliwy plastik dla najmlodszych