Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Nocny nalot KAS w Wólce Kosowskiej. 14 spraw karnych, zajęty towar wart 12 mln zł

79
Podziel się:

KAS kontynuuje działania prewencyjno-kontrolne na terenie bazarów w Wólce Kosowskiej. Ich dotychczasowe efekty to zajęcie towaru niewiadomego pochodzenia o wartości 12 mln zł., 14 spraw karnych oraz zatrzymanie czterech osób.

Postępowanie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy.
Postępowanie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. (KAS)

KAS nie zaprzestaje nalotów w Wólce Kosowskiej. Ich dotychczasowe efekty to zajęcie towaru niewiadomego pochodzenia o wartości 12 mln zł., 14 spraw karnych oraz zatrzymanie czterech osób.

"W ostatniej nocnej akcji na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli artykuły z podrobionymi, zastrzeżonymi przez producentów znakami towarowymi. Były one oferowane do sprzedaży na sześćdziesięciu skontrolowanych stoiskach" - informuje KAS w komunikacie.

Kontrola Krajowej Administracji Skarbowej objęła także samochody, w których znajdował się towar bez wymaganych dokumentów, potwierdzających legalność jego pochodzenia.

Wideo: * *jak KAS w Szczecinie kręci filmy

- Działania na terenie krajowych bazarów i targowisk są prowadzone systematycznie i będą kontynuowane, ponieważ istotnie ograniczają bezkarne wprowadzanie nielegalnych, wadliwych, często szkodliwych dla zdrowia produktów - powiedział Marcin Kopczyk, pełnomocnik szefa KAS ds. zwalczania szarej strefy na krajowych targowiskach i bazarach.

- Jesteśmy przekonani, że tego typu działania są jednym z ważniejszych narzędzi ograniczających szarą strefę, co w efekcie działa na korzyść uczciwych przedsiębiorców - dodał.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia KAS.

Na początku września poinformowano, że Warszawska Izba Administracji Skarbowej wzięła pod lupę firmę z Wólki Kosowskiej, która stworzyła karuzelę podatkową i uchyliła się dzięki temu od zapłacenia 200 tysięcy złotych podatku. Większość z tej kwoty została już zabezpieczona na majątku firmy.

Przestępczy mechanizm polegał na wielokrotnym obrocie tymi samymi towarami na podstawie faktur, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Krajowa Administracja Skarbowa podkreśliła, że trefną spółkę. udało się namierzyć dzięki nowym narzędziom informatycznym, którymi dysponują jej pracownicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(79)
GDZIE I KIEDY...
5 lata temu
SKARBÓWKA DZIAŁA TO DOBRZE .A JAK DZIAŁAJĄ INNE URZĘDY POD KTÓRE PODLEGAJĄ KASTY Z NADZWYCZAJNYMI UPRAWNIENIAMI BEZ ODPOWIEDZIALNOŚCI ? ZNISZCZONE ZDROWIE TAK ŻE POZBAWIONO MNIE RATUNKU POMOCY LEKARSKIEJ PRZEZ LEKARZA KTÓRY DLA PIENIĘDZY NAMÓWIŁ DO ZABIEGU KTÓREGO NIE POWINIEN DOKONYWAĆ A W DODATKU WYKONAŁ SKANDALICZNIE .I TAKIEGO CHRONIĄ CI CO POWINNI KONTROLOWAĆ
Aaa
6 lat temu
A w Wolbromiu na targu Czarni sprzedają podróby bez problemu. Straż miejska, policja nie reaguje więc zapraszamy KAS
obserwator
6 lat temu
A co z Bułgarami - romami , oni dopiero jadą ich nic nie rusza.
racjonalista
6 lat temu
Dlaczego giełda handluje w środku nocy, to nie są towary łatwo psujące się?! Handel podróbkami to jedno, drugie znacznie głębsze dno to sprzedaż bez faktur, czyli bez VAT...
renata
6 lat temu
lepiej by zrobili nalot na urząd gminy lesznowola a zwłaszcza na gabinet szefowej tej gminnej mafii. ją zakuć a w urzędzie kipisz totalny. przestano by może wreszcie łamać prawo i wydawać kasę na prywatę.
...
Następna strona